Suchość pochwy - jakie lubrykanty

goldiee

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej, zmagam się z suchością pochwy i szukam odpowiedniego lubrykantu. Najlepiej bezzapachowego, bezsmakowego. Myślałam o Pjur Med. A wy jakie byście polecili?
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Nie stosowałam gdyż mam już wypróbowany provag żel, nawilża, chroni przed infekcjami gdyż zakwasza środowisko pochwy - zawiera kwas mlekowy, nie zawiera żadnych sztucznych substancji zapachowych, stosuje go codziennie po myciu, ale również po basenie, w podróży,polecam.
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
ten zel moze byc dobrym lubrykantem, sama stosuje go tylko w celach ochrony przeciwgrzybiczej ale chyba nie zaszkodzi i w takim celu:) na pewno bedzie lepszy niz jakis z barwnikami i perfumami, jak to te z naszego rynku nawilzaczy...
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
A ginekolog niczego ci nie zalecił? Czy sama stwierdziłaś, że masz suchość pochwy? Może warto się zastanowić jaka jest przyczyna.
 

Kulka987

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Kraków
Jak stosowałam tabletki antykoncepcyjne to niestety tez miałam ten problem. Ratowałam sie provag żelem i całkiem dobrze radził sobie z tym problemem. A przy okazji masz ochone intymną.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
proponuję iść do lekarza, który najlepiej doradzi Ci jakiego żelu powinnaś używać. :)

a ten pjur med stosowałam, ale niestety nie polecam go.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Oprócz żelu powinnaś używać probiotyków, które reguluja naturalną florę bakteryjną pochwy,. Może być wywołana różnymi czynnikami: kuracją anygrzybiczną, antybakteryjną, antybiotykową, otarciami pochwy podczas współżycia, nieodpowiednią bielizną, tabletkami antykoncepcyjnymi itp.
 
Do góry