Sucha Skóra

frezka

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Też miałam problem z suchą skórą, łuszczyła się i swędziała jak nie posmarowałam kremem ale balsamy działają niestety tylko do kąpieli. Jakiś miesiąc temu zaczęłam brać Skin Comfort bo przeczytałam, że działa od środka i faktycznie widzę już efekty. W końcu jest coś co daje dobry i nie wymagający wklepywania masy kremów efekt:)
 

Lusiek276

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Myślę, że to kwestia znalezienia odpowiednich kosmetyków. Dobra seria nawilżająca i podkład, taki, żeby nie wysuszał. Ja też swojego czasu miałam suchą skórę i wpadłam na kosmetyki Happy Per Aqua Flosleku, mi pomogły :)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
mi pomaga przy kapieli gdy wlewam sobie do wanny z woda troche oliwki dzieciecej. Oczywiscie do twarzy peeling. Ostatnio zaczelam pic duzo wody i musze przyznac, ze skora sie staje bardziej nawilzona.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
mnie też się wydaje, że w tej sytuacji ważne jest to, żeby zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Bo dzięki nim nasza skóra może stać się piękna i aksamitna.
przyznam się, że wiele kobiet ma problem z suchą skórą, ja też i szukałam odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji. Ostatnio odkryłam bardzo fajne kosmetyki Merino z lanoliną, dzięki której skóra staje się gładka.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja też mam bardzo suchą skórę. Jak nie posmaruję rano twarzy kremem nawilżającym to przez cały dzień mam poczucie, iż cała moja twarz jest spięta.Poza tym musze również używać balsamu na całe ciało, ponieważ skora mi się bardzo łuszczy. Dlatego tez najczęćsiej używam, kosmetyków Iwostin. Odkryłam, że na e-lek.pl sa zdecydowanie tańsze niż w aptekach. Jak do tej pory żaden inny krem i balsam nie przynosił mi takiej ulgi.
 

olia

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja miałam podobne objawy, moja skóra na twarzy w ogóle bardzo źle reaguje na mycie wodą, może u ciebie jest podobnie ;/ w dobrych aptekach można dostać spory wybór różnych żeli i pianek do mycia wrażliwej skóry, hipoalergiczne. Ewentualnie może masz uczulenie na jakiś składnik kosmetyków, na mnie ta chemia nigdy zbyt dobrze nie działała, więc znalazłam sobie u mnie w łodzi aptekę za grosze w manufakturze gdzie dostałam kosmetyki naturalne w dobrej cenie. Spróbuj, one są znacznie "lżejsze" dla skóry i może Ci pomogą. Ewentualnie jak mówię - żel do mycia twarzy, starać się myć nim zamiast pod bieżącą wodą.
 

Mili86

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na suchą skórę polecam Glinkę Ghassoul, mi bardzo pomogła. Można o niej dużo poczytać w internecie. Najtaniej znalazłam ją na allegro: http://allegro.pl/glinka-ghassoul-100-oryginalna-z-maroka-50g-i1541549768.html
 

chochołka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja też miałam mega przesuszoną skórę i to na całym ciele. Dopiero jak zaczęłam używać kremu lipidowego Iwostinu to się poprawiło. Natomiast skóra na ciele zdecydowanie wygląda lepiej, odkąd zmieniłam żel pod prysznic - teraz myję się żelem Original Source Orange Oil i Ginger i zdecydowanie mam mniej napiętą i wysuszoną skórę.
 

jovvinka

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
u mnie sucha skóra się pojawia zawsze, jak mam alergię na jakiś kosmetyk do kąpieli lub balsam. czasem zdarza się, że balsam jest nawilżający, a mi i tak wysusza skórę, bo zawiera coś, czego moja skóra nie toleruje. a co to za nowa marka original source? nigdy nie słyszałam o tych kosmetykach...
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Fantastyczne właściwości odżywcze i nawilżające ma masło shea, tylko najlepiej jeśli jest czyste i naturalne. I takie bym Ci polecała. Ja mam np. kostkę mydła z masłem shea z serii Brownearth i powiem ci, że jak po kąpieli zawsze miałam pieczenie skóry tak teraz nic z tych rzeczy. Na suchą skórę natomiast nie polecam oliwki do ciała.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A ja zawsze jak mam problemy chocizby z suchy czołem i widze ze sie łuszczy,albo skóra jest wysuszona po opalaniu to uzywam krem alantandermoline z vitE.Zawsze pomaga.
 

zdrapcene.pl

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Może czas zadbać o skórę również na plecach? Jest kilka wskazówek: regularne oczyszczanie i odżywianie.
Stosowanie peelingu gruboziarnistego, który złuszczy zniszczony naskórek, właściwe nawilżenie. Najlepiej wybierać kremy i balsamy, które zawierają mocznik, kwas mlekowy i witaminy z grupy A i E, które nawilżają i uelastyczniają skórę. Natomiast olejki z rumianku i mięty oraz kremy z jedwabiem będą idealnym dopełnieniem na przykład masażu relaksacyjnego.Chronienie skóry pleców przed szkodliwymi promieniami UV i UVB, aby zachować zdrowy wygląd opalonych pleców dumnie eksponowanych w letnich sukienkach.
http://homedicspolska.blogspot.com/2011/06/piekne-plecy-przez-cay-rok.html
 

shocked

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Ja zawsze miałam problem ze skórą w okolicach nosa. Co prawda delikatnie się łuszczyła i wszystko było ok i nawet tego nie było za bardzo widać dopóki nie nakładałam podkładu. Ponieważ rzadko się maluję, głównie na jakieś imprezy, albo spotkania w pracy, to starałam się to zawsze na bieżąco maskować jakimiś kremami. Kremy nawilżające niestety działały na krótko i w efekcie i tak wszystko wychodziło. Niedawno zaczęłam podkradać nieco takiego specjalnego kremu z emolientem od córci i o dziwo problem zniknął jak ręką odjął. Może po prostu suchą skórę trzeba traktować takimi specjalnymi kosmetykami?
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Nalezy przede wszystkim znalexc kosmetyki dostosowane do swojej skory. Ja mam inny krem do rak, oczu, twarzy, ciala. Poza tym naturalne sposoby dobrze sie sprawdzaja, jak np maseczka z siemienia lnianego - doskonała dla skóry wysuszonej przez słońce i wiatr.
zrodlo:
http://www.sante.pl/przepis226/maseczka_z_siemienia_lnianego_-_doskonala_dla_skory_wysuszonej_przez_slonce_i_wiatr

Sporadycznie taka kuracja moim zdaniem to dobry sposob na pielegnaccje skory.
 

IwonaDrobicz

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Sucha skóra jest bardziej podatna na niekorzystne działanie m.in. temperatury, wiatru, promieniowania UV, dlatego też warto w porę zadbać o jej kondycję. Produkty Decubal są specjalnie przeznaczone do skóry suchej i wrażliwej, są wolne od substancji zapachowych, barwników.

Pozdrawiam,
Iwona Drobicz
eRzecznik Decubal
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
z naszego kursu porady na suchą skórę, może się przydadzą;)
Zbyt mała produkcja sebum, czyli tłuszczu może być spowodowana wieloma czynnikami, skóra staje się cienka, szorstka, podatna na pękanie, podrażnienia, jest mało elastyczna. Organizm nie chroni przed suchym powietrzem i twardą wodą. Tworzą się zapalenia, egzema, łuszczyca.
- stosujemy olejki natłuszczające na całe ciało; migdałowy, oliwa z oliwek, rycynowy, awokado, z pestek winogron, olej rzepakowy,
- kąpiel w mleku, lub z dodatkiem 2 szklanek soli gorzkiej, suszonych wodorostów,
- żel aloesowy, krem z kwasem halurionowym, kosmetyki z alfahydrokwasami AHA,
- maseczka na twarz z gotowanej fasoli z oliwą z oliwek, lub żółtek jaj, soku z limonki, soku pomarańczowego i oliwy z oliwek na 15 minut,
- skórki z awokado z dodatkiem oleju z rozgniecionej witaminy E,
- natłuszczamy ciało lanoliną, olejami mineralnymi, wazeliną, margaryną,
- maseczka z bananów, siemienia lnianego, orzeszki ziemne i mleko, papka dodać trochę miodu,
- stosuj mydła natłuszczające i nawilżające, mydła w płynie,
- sok ze świeżego ogórka, majonez, utarte jabłka, miód i woda różana,
- kąp się krótko w letniej wodzie, dodawaj płyny zmiękczające, zawsze na noc,
- można się kąpać bez mydła np. używając żelu aloesowego,
- kup domowy nawilżacz powietrza,
- utrzymuj stosunkowo niską temperaturę w mieszkaniu,
- pij do 2 litrów płynów dziennie,
- maseczka z brzoskwini, z naturalnej glinki i liścia mięty,
- nawilżaj regularnie twarz i ręce,
- do kąpieli 6 kropli ekstraktu z owsa lub olejku lawendowego,
- nie pij kawy, alkoholu, rzuć palenie,
- krem nawilżający na 30 minut przykładamy gazę namoczoną wodą mineralną
- stosuj oliwkę kosmetyczną dla dzieci,
Spożywaj;
- tłuste ryby, włoskie orzechy, awokado, olej z siemienia lnianego,
- witaminy z grupy B, witaminę C i sole mineralne, kwas foliowy, cynk, selen,
- ręcznik namoczony ciepłą wodą na twarz, potem miód na 30 minut i zmywamy chłodną wodą,
Sucha skóra ukrywa rozmaite choroby; cukrzycę, niedoczynność tarczycy, alergie. Spadek bariery naskórkowej czyli płaszcza hydrolipidowego. Wpływ ma odchudzanie, osłabienie organizmu, niewydolność nerek i wątroby, choroby neurologiczne i menopauza.
 

Iga345

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Na przesuszoną, a nawet można powiedzieć odwodnioną skórę twarzy najlepsze są kosmetyki Dermiki z serii Aquqoptima. Bardzo dobrze, powiedziałabym doskonale nawilżają. Po kilku dniach stosowania gołym okiem widać pierwsze efekty. Skóra jest bardziej jędrna, nie łuszczy się. Dla mnie super.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
wywalcie kosmetyki z SLSami, używajcie emolientów, pijcie dużo wody i po sprawie.
 

Dagmara100

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Seria Aquaoptima Dermiki, jest doskonała do takiej suchej, odwodnionej, łuszczącej sie cery. Doskonale nawilża, a oprócz tego ma działanie przeciwrodnikowe
 

Attachments

  • 7bde686c001b1b314c44a2cb.jpg
    7bde686c001b1b314c44a2cb.jpg
    44,3 KB · Wyświetleń: 0

Ilona34

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dagmara100 napisał:
Seria Aquaoptima Dermiki, jest doskonała do takiej suchej, odwodnionej, łuszczącej sie cery. Doskonale nawilża, a oprócz tego ma działanie przeciwrodnikowe
Zgadzam się . Te kosmetyki Aquaoptima Dermi, sa faktycznie bardzo dobre dla suchej odwodnionej skóry. Chyba żadne inne tak dobrze nie nawilżaja skóry.
 
Do góry