sucha skóra

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
rozowapantera- no niezły pomysł, bo ona bardzo dobrze nawilża, mnie nie jeden raz uratowała skórę ( dosłownie i w przenośni;)) w podbramkowych sytuacjach;)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
panthenol spray - to ten specyfik na oparzenia?? :) Ja często smaruje się oliwką po kąpieli. Ale teraz przy mocno przesuszonym powietrzu od grzejników, ogrzewania w samochodzie i tak łatwo się nabawić suchych policzków.
 

agata355

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Moze to banalne, ale ja polecam wybrać się do kosmetyczki i na początek regeneracji skóry zafundować sobie jakieś zabiegi nawilżające na twarz. Kosmetyczka zawsze poleci coś stosownego, ale wiadomo - trzeba wybrać dobry salon, zeby miec pewnosc, ze nas po prostu nie naciagaja.

Ja sama raz w roku po zimie funduje sobie taka regenerujaco - nawilzajacą kurację i przy kazji kosemtyczka poleca tez odpowiednie dla skory kosmetyki:) Naparwde polecam - przynajmniej raz w roku taki luksus naszej skorze sie nalezy.


A tak z innej jeszcze strony, to warto tez zainwestowac w dobra pościel z wełny, która przepuszcza powietrze i "oddycha". To też na pewno bedzie miało dobry wpływ na skórę. Polecam nawet na googlach poszukać sobie pod hasłem "pościel z wełny" - mozna znalezc troche ciekawych porad i sklepow:)
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Graszka- no dokładnie ten sam;) Ma on wiele zastosowań, np. można go stosować również na odmrożenia;)
 

krzychu133

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Witam,
Co do suchej skóry to polecam po prostu wzboagcić dietę w tłuszcze. Najlepiej tłuste ryby morskie - łosoś najlepszy, ale wiem, że dosyć kosztowny, natomiast jeżeli chodzi o tańsze ryby to przede wszystkim makrela, dorsz. Działają lepiej niż suplementy, a oprócz skóry poprawiają jeszcze ogólną kondycje organizmu. Zaznaczam, że tłuste ryby morskie są nisko kaloryczne.
Pozdrawiam
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Witam,
Co do suchej skóry to polecam po prostu wzboagcić dietę w tłuszcze. Najlepiej tłuste ryby morskie - łosoś najlepszy, ale wiem, że dosyć kosztowny, natomiast jeżeli chodzi o tańsze ryby to przede wszystkim makrela, dorsz. Działają lepiej niż suplementy, a oprócz skóry poprawiają jeszcze ogólną kondycje organizmu. Zaznaczam, że tłuste ryby morskie są nisko kaloryczne.
Pozdrawiam
Makrele jem często - ale nie zauważyłam jakiś związków z moją cerą heh Ale podobno równie ważne jest nawilżanie od środka, woda, coś z potasem bo podobno reguluje gospodarkę wodną w organizmie :)
Jeśli chodzi o temat Panthenolu - jestem bardzo zdziwiona, z tymi odmrożeniami jeszcze bardziej, ale dobrze wiedzieć!:) :eek:k:
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Najlepszym sposobem na suchą skórę są kąpiele z dodatkiem oliwki(takiej dla dzieci).Pomaga na suchą skórę na całym ciele.
Skóra uzależnia sie od natłuszczania i potem bez oliwki aż się łuszczy, lepiej ją nawilżać, żeby nie zaburzać wydzielania łoju przez skórę.
Ja uzywam kosmetyków dove i skóra jest gładka i sprężysta.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Nawilżać trzeba skórę, można też od środka nawilżać- tabletkami typu belissa bądź po prostu pić dużo wody...
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
marzena, jeszcze w jakimś temacie wkleisz link do tej beznadziejnej strony? To się nazywa zwykłym spamem i moderator powinien się tym zająć.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
A zwracacie uwagę na skład kosmetyków nawilżających, które stosujecie?
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Szczerze nie czytam składu kosmetyków, ani daty ważności, a wiem, że powinno się to robić. Zdarzyła mi się taka sytuacja, że kupiłam krem do twarzy, którego data ważności była przekroczona...
Natomiast co do nawilżania skóry - stosuję masło kakaowe - polecam ;) Niestety przez zimę mam tak strasznie wysuszone dłonie i żaden krem mi nie pomaga, może polecicie sprawdzone kremy do rąk? :)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
A zwracacie uwagę na skład kosmetyków nawilżających, które stosujecie?

ja zwracamna to uwagę, ostatnio mam dosć spore problemy z suchą skórą i musialam zainwestować w krem i balsam Emolium. Tam jest min. mocznik, masło shea, olej macadamia czyli to co najlepsze w nawiżaniu.

generalnie jeśli jest tam lanolina, gliceryna, glikole (choć PEGi mogą uczulać i podrażniać), prowitamina B5 --> Pantelnol , ceramidy to znaczy że krem jest dobrze nawilżający.

i zapomniałabym o witaminie E- tokoferol, czyli witamina młodości, nawilża a w zasadzie chroni przed utratą wody i ulelastycznia skórę.

Szczerze nie czytam składu kosmetyków, ani daty ważności, a wiem, że powinno się to robić. Zdarzyła mi się taka sytuacja, że kupiłam krem do twarzy, którego data ważności była przekroczona...
Natomiast co do nawilżania skóry - stosuję masło kakaowe - polecam ;) Niestety przez zimę mam tak strasznie wysuszone dłonie i żaden krem mi nie pomaga, może polecicie sprawdzone kremy do rąk? :)

jeśli masz spore problemy z suchością dłoni to wg. mnie nie ma lepszego kremu do rąk niż Eucerin

krem-do-rak.jpg


nie jest za tani, bo koło 20zł a jak na krem do rąk to dość sporo, ale na suche dłonie najlepszy ;)
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
oliwka nie dla wszystkich jest skuteczna.ja mam atopię i oliwka nie daje żadnego efektu. polecam wazelinę i kremy emolium.
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Nieśmiertelna , a czy ten krem dostanę w takiej zwykłej drogerii czy tylko w aptece? Pytam, bo ostatnio byłam z naturze i nie widziałam tego kremu.
 
Z

ziol_zbanowany

Guest
KREM Z KONOPII – do twarzy i całego ciała. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 aktywnie odżywia skórę. Doskonale nawilża i poprawia jej elastyczność. Powstrzymuje wystąpienie objawów starzenia (zmarszczki, pęknięcia, wysuszenia).

Pozdrawiam
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Nieśmiertelna , a czy ten krem dostanę w takiej zwykłej drogerii czy tylko w aptece? Pytam, bo ostatnio byłam z naturze i nie widziałam tego kremu.

w aptece głownie ;)

choc w sumie, eucerin produkuje Nivea, wiec w jakiś wiekszych rossmanach czy czymś tam pewnie siie znajdzie.
 

różowapantera

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
75
Punkty reakcji
0
A zwracacie uwagę na skład kosmetyków nawilżających, które stosujecie?
jak sie kapię to "studiuję" wszystkie etykiety na kosmetykach, co mają w składzie, jak stosować. wiecie jaki jest najczęściej wymieniany składnik? właśnie panthenol. Zerknijcie na skład odzywek do włosów, szamponów czy balsamów :sexy:
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jak sie kapię to "studiuję" wszystkie etykiety na kosmetykach, co mają w składzie, jak stosować. wiecie jaki jest najczęściej wymieniany składnik? właśnie panthenol. Zerknijcie na skład odzywek do włosów, szamponów czy balsamów :sexy:

bo większość odżywek i balsamów ma nawilżać w jakiś sposób i poprawiać kondycje włosów czy skóry, wiec to całkiem logiczne :)
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
:) Mozna przecież samemu w domu nacierać włosy panthenolem;) Tak, aby osiągnąć lepsze efekty niż przy stosowaniu sklepowych kosmetyków;)
 

ewaflo

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
smile.gif
Mozna przecież samemu w domu nacierać włosy panthenolem;) Tak, aby osiągnąć lepsze efekty niż przy stosowaniu sklepowych kosmetyków;)


Wow! Jestem bardzo zaskoczona tym co piszecie! Do tej pory Panthenol spray służył mi wyłącznie w lecie (jak większości :)) i czasem po depilacji, fajnie łagodzi podrażnienia ale jakoś nie kojarzyłam go z możliwością nakładania na włosy!! możecie napisać jak efekty?
 
Do góry