Subkultura JP?

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
cała ideologia JP to jest jakaś porażka. najgorsze w tym jest to, że tracą na tym podstawówkowe dzieci oraz wcześni gimnazjaliści. są na to najbardziej podatni niestety. można się tylko modlić, żeby w końcu dorośli i zmądrzeli. jeżeli to się nie uda, dziecko straciło swoje życie, przegrało je.
 

szpilaIPSiR

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Patrzac na dzisiejsza mlodziez piewsze slowa jakie rzucaja sie na jezyk to bunt, zagubienie, odrebnosc. ludzi od zawsze cechowala chec przynaleznosci do organizacji, grup itp. Obecnie obserwujemy narodziny nowej podkultury młodzieżowej. Ci mlodzi ludzie łączą się pod hasłem nienawisci do policji. Ich symbol JP, czyli :cenzura:ac policje jest tego najsumienniejszym odzwierciedleniem. Zadziwiajaca jest sila z jaka rozasta sie ta podkultura, zbierajac nowe zniwa uczestnikow. Ciezko jest nie zauważyć tego zjawiska, nie zainteresowac sie nim, sprobowac zozumiec i przekazac nabyta wiedze innym. Na tym właśnie chce się skupić pisząc pracę licencjacka, ktora mam nadzieje bedzie solidna podstawa do wydania ksiązki na ten temat. PROSZE WIEC ZWOLENNIKOW TEJ PODKULTURY O POMOC. W ZAŁĄCZNIKU PRZESYŁAM ANKIETE. MAM NADZIEJE ZE WAS ZAINTERESUJE I BEDE MOGLA NA WAS LICZYC :)wypelnione ankiety wysylajcie na szpilaMalenice@gmail.com
 

Attachments

  • 1.doc
    59,5 KB · Wyświetleń: 27

olek000

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
hmm... to może ja się wypowiem :) chodzę do 3 klasy gimnazjum i broń boże nie jestem JP ,ale patrząc na tych łebków z dresami JP nie wiem czy sie śmiać czy płakać. Wszystko przez to że nasłuchają się pewnego składu Hip-Hopowego "Firma" a tam w każdej piosence jest o :cenzura:*** policji i frajerów a młodzież się tym jara a jak przyjdzie co do czego to wołają starszych kolegów albo uciekają :p Sam słucham Rapu ale "ambitnego" :) i JP to nie jest żadna subkultura tylko banda rozwrzeszcz-onych dzieciaków którym łatwiej zrozumieć tekst o policji niż przekaz w jakiejś mądrej piosence o życiu :) taki wiek i z tego się wyrasta chyba.. :D pozdro
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
hmm... to może ja się wypowiem :) chodzę do 3 klasy gimnazjum i broń boże nie jestem JP ,ale patrząc na tych łebków z dresami JP nie wiem czy sie śmiać czy płakać. Wszystko przez to że nasłuchają się pewnego składu Hip-Hopowego "Firma" a tam w każdej piosence jest o :cenzura:*** policji i frajerów a młodzież się tym jara a jak przyjdzie co do czego to wołają starszych kolegów albo uciekają :p Sam słucham Rapu ale "ambitnego" :) i JP to nie jest żadna subkultura tylko banda rozwrzeszcz-onych dzieciaków którym łatwiej zrozumieć tekst o policji niż przekaz w jakiejś mądrej piosence o życiu :) taki wiek i z tego się wyrasta chyba.. :D pozdro
Ta
Są jeszcze tacy, którzy nie mieli do czynienia z prawem, i zaraz wielcy reprezentanci
 

kamilllp1998

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
88
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Rybnik
WIELKOPOLSKA :

No masz rację u mnie w szkole i ogólnie w moim rejonie tam gdzie mieszkam to pełno chodzi małych dzieci co mówią :cenzura: policję a nawet nie wiedzą czemu, tylko chcą się upodobać starszym no ale tak jak mówiłeś są tacy co nawet nie mieli do czynienia z prawem a zgrywają wielkich reprezentantów ( ja sam nie miałem z nim do czynienia ale nie chodzę po ulicy i udaję cwaniaka słuchając boskiego romana xD ) dla mnie to jest ŻAŁOSNE tego nie da się słuchać ... spotkałem się z przypadkiem gdzie koleś mówił , że niby firma ma flow to jest już dla mnie całkowite przegięcie ... ja wolę sobie posłuchać PEZETA albo OSTREGO też lubię MAŁPĘ , i czuję , że jak ich słucham to to co oni nawijają to czegoś w pewnym sensie mnie uczy a te całe JP i firma to niczego mnie nie nauczy wręcz przeciwnie od tego mogę tylko zgłupieć ;)
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Stary co Ty gadasz :D Przecież JP to za***ista moda... Mają takie mądre teksty,np. coś takiego: "Wez do ręki jointa i zaj.eb macha uhu uhu ha ha...wez do ręki jointa i zaj.eb sztacha uhu uhu ha ha" Lub "Reprezentuje firme reprezentuje jp dobre chłopaki reprezentuja jp hardkor jp firma jp"

Teksty są bez kitu ambitne.Są tworzone przez debili dla debili:) No i "dobre chłopaki" REPREZENTUJOM JOT PE!!!
 

lubczasopisma

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Ja bym tego subkultura nie nazwała. Banda śpików, która czuje się kimś, nosząc te badziewne bluzy z magicznym JP.
 
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wro
Pokolenie JP
dry.gif
ma wszelakie cechy, by uznać ją za subkulturę. Jakby jej nie oceniać.
 

Kaiene

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Nigdy nie rozumiałąm i nigdy nie zrozumiem JP. Dla mnie to ludzie, lansujący się swoimi dresikami, robiący wioche w autobusach słuchając hip-hopu (bez urazy dla fanó tejże muzyki ale tacy ludzie mnie do niej zniechęcili). Mający ciągle coś do innych. To takie agresory, jak zbiorą siew kupę to nie sposób ich zatrzymać. Mnie osoboście bardzo denerwują, bo na prawdę nie uśmiecha mi isę słyszec od nich bez przerwy jakieś komentarze typu "idź zjedz se kota". Poza tym co fajnego jest z wszczynaniu burd, przeklinaniu i jaraniu fajek za szkołą ? Bo właśnie tak wygląda dzisiejszy JP.
 

glohard

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nie miałbym im nic za złe, jeżeli nie zaczepialiby ludzi. Poza tym, że są ograniczeni umysłowo to jeszcze szukają adrenaliny bo oczywiście trzeba komuś wp******ić. Poza tym np. jeżeli jakiś chłopak ma dłuższe włosy niż oni to też im się nie podoba. taki lajf. Trzeba chyba nauczyć się z nimi żyć bo nie widzę sposobu ich resocjalizacji.
 
Do góry