Studio hip-hop

D

Damianos500

Guest
Witam. Chciałbym zrobić małe domowe studio do tego bym mógł w spokoju nagrywać hh. Powiedzcie dokładnie jakiego potrzebuje mikrofonu itp. Jestem w tym zielony a nie chce nagrywac syfu. Pomóżcie.
 

endokus

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Jak nie chcesz nagrywać syfu to ćwicz pisanie a nie przejmuj się sprzętem.
Bez sprzętu da się nagrać coś dobrego, bez dobrego tekstu/bitu nie.
 

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Dokladnie, ja z ekipa nagrywamy na majku zwykly patyk logitecha pozyczony od kogos naucz sie pozniej odszumiac dziewki i wiadomo bit text podstawa:)
Polecam ci programik CoolEdit Pro2
 

endokus

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
No dobra, na początku tak trochę bez zastanowienia odpowiedziałem zakładając, że Ty tak jak większość masz problem z funduszami na porządniejszy sprzęt.
Tak więc, oczywiście pierwszą rzeczą jest mikrofon jak masz kasę to pojemnościowy jak nie to może być zwykły dynamiczny np. Shure jakiś.
Może się przydać także gramofon, sampler(mp. MPC), głośniki porządne, a no i kabina do nagrywanie wyciszona- możesz to zrobić specjalną gąbką lub podobno sprawdzają się też wytłoczki po jajkach.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Do nagrywania wokalu wystarczy shure pg58 i karta soundblaster llive(tak na poczatek). Poszukaj wiecej na jakims forum tematycznym np. Estrada i studio, powodzenia.
 

gaco

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja juz z pół roku nagrywam na shure pg58 i karcie z soundblaster'a i powiem, że jeśli ogarnia się mastering to jakość jest zaskakująca.
 
Do góry