Studia

arturs

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
witam,
Chciałbym się poradzić was w pewnej sprawie dotyczącej wyboru studiów. Zacznę od tego, iż chodzę do 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym, zamierzam kontynuować swoją edukacje na studiach informatycznych WSIZ(płatne) lub Politechnika(dzienne). Moje pytanie brzmi czy lepiej pozostać w humanie i samemu się dokształcać czy zmienić profil na matematyczno-informatyczno? Na humanie mam tylko 2 godziny z Technologi informatycznej(tylko przez 1 rok), zaś w mat-inf są 3 godz infy i 5 matematyk, przez 3 lata. Oczekuje na odpowiedzi, z góry dzięki.

Chciałbym dodać, że w gimnazjum miałem problemy z materiałem z matematyki ze względu na duże zaległości, zaś z informatyki zawsze byłem do przodu :) czy dam radę jakoś utrzymać się na profilu mat/inf? dodam xD że nie chodzę na żadne korki.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jak sobie teraz radzisz w humanistycznej klasie? Jak bardzo różni się poziom między humanem a mat-infem? Myślisz, że jesteś w stanie nadrobić zaległości, które się nagromadziły? Odpowiedz sobie na te pytania.

Na razie czasu masz jeszcze dużo na naukę, ale jeśli na prawdę chcesz coś robić w opisanym kierunku to myślę, że powinieneś przenieść się na mat-inf ze względu na ilość godzin które lepiej Cię przygotują, nauczyciel prowadzący lekcje matematyki też pewnie lepszy w tej klasie i zapisz się na korki, aby nadrobić zaległości.
 

arturs

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
W klasie humanistycznej jestem dopiero miesiąc, ponieważ przeniosłem się do niej z innej szkoły ze względu na maturę :) w sumie nie narzekam, prawda nauki znacznie więcej niż w poprzedniej szkole ale jakoś daje rade.
Jeśli chodzi o poziom, to w humanie mam rozszerzona historię i wos (z elementami wiedzy o prawie) no i polski na wyższym poziomie. Zaś na mat-inf to matma jest rozszerzona i informatyka, prawda w gimnazjum miałem spore zaległości z matmy, ale były one spowodowane moim lenistwem i postawa do tego przedmiotu, wszystko praktycznie robiłem na odwal, egzamin też nie rewelacja :D
Pomimo tego, że materiału jest bardzo dużo myślę, że jakoś poradzę sobie. Matematyke też mam na moim profilu i to z dobrą nauczycielką. Lepiej chyba nadrobić materiał z matmy, który jest praktycznie na logikę, niż nadrabiać materiał z wosu i historii, który jest tak obszerny...
Powiem szczerze, że jeśli się nie dostanę na polibudę, nie będę rozpaczać, bowiem na WSIZ'ie również mogę się czegoś nauczyć i to nie w takim małym zakresie. W przyszłości myślę, aby zostać operatorem jakieś sieci/programistą/grafikiem oraz dorywczo pracować jako DJ na okolicznych imprezach w celach zarobkowych.
oczekuję na więcej opinii :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Zdecydowanie powinieneś zmienić profil na mat-inf i to jak najszybciej. Będziesz musiał nadrobić, ale lepiej teraz niż w 3 klasie, przed maturą. Nawet gdyby Ci się plany co do studiów zmieniły to będąc na mat-inf będziesz miał więcej sensownych opcji niż na humanie.
 
Do góry