Studia

andrzej_122

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, sprawa moja wygląda następująco

Chce studiować to jest pewne ...

Planuje pojsc na informatykę gdyż jest to bardzo przyszłościowy zawod gdzie raczej będzie łatwo o prace. Intersuje też się ogólnie komputerami.

Sek w tym że jest to jak każdy mówi trudny kierunek. Po prostu nie wiem czy podołam. i czy wgl mam jakies szanse aby się dostać?

Na maturze zdawałem:
Matematyka (licze na jakies 60%+) podst.
Angielski podst i roz.
Ukraiński podst.
Polski podst.
Fizyka podst. (licze tu tylko na pare procent )
Geografia podst.

Ponoc na informatyce jest dużo fizyki i tego się boje bo ttuaj chyba jestem ponizej przecietnego . Drugi minus to to że nie znam zadnego jezyka programowania. Plus że umiem kombinowac i logicznie myslec

Co wy myślicie na ten temat?
Chyba ze patrzac na to co zdawalem na maturze oferujecie jakis inny keirunek bo tez to wchodzi w gre

Jeżeli już wybiore informatyke to chce iśc do Szczecina na Politechnike
Dostane się ? I jaki tam jest poziom?

Z góry dziękuje
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Witam, sprawa moja wygląda następująco

Chce studiować to jest pewne ...

Planuje pojsc na informatykę gdyż jest to bardzo przyszłościowy zawod gdzie raczej będzie łatwo o prace. Intersuje też się ogólnie komputerami.
Haha, dobre! xD
Na pewno będą się o Ciebie od razu szarpać, bo w końcu jesteś po studiach, headhunterzy będę Cię śledzić na każdym kroku byś tylko w ich firmie pracował. I jeszcze będziesz mógł pracować 2 godziny by kolejne 6 poświęcać na poznawanie swojego ulubionego urządzenia :)

Sek w tym że jest to jak każdy mówi trudny kierunek. Po prostu nie wiem czy podołam. i czy wgl mam jakies szanse aby się dostać?
Bardziej czasochłonny i denerwujący, jak się do tego nadajesz to przechodzić idzie do przodu, a jak nie, to jesteś w głębszej :cenzura:e niż Ci sie wydaje ; ]

Ponoc na informatyce jest dużo fizyki i tego się boje bo ttuaj chyba jestem ponizej przecietnego . Drugi minus to to że nie znam zadnego jezyka programowania. Plus że umiem kombinowac i logicznie myslec
Czy dużo ? Może trochę na politechnikach. Bardziej jest rzeźnia z matematyką.
Co do programowania - owszem, ludzie Ci powiedzą, że na studiach uczą od podstaw itp, ale mimo wszystko już jesteś w :cenzura:e - bo przez to że ktoś wcześniej zaczyna programować ( w gimnazjum czy liceum ) nawet nie za trudne rzeczy, to jednak ma już nieco wyrobione przez lata specficzne myślenie, a Ty albo dostosujesz się do żałosnego kanonu który dają Ci uczelnie, albo zwyczajnie w świecie zamęczysz sie z tym porządnie. To są fakty, w tej branży wygrywa pasja, umiejętności i wiedza ponad papierkiem.
Czy umiesz kombinować i myśleć logicznie to się zdąrzysz jeszcze przekonać ^^. Nie raz widziałem osobę, która bez problemu całki liczyła czy parę innych rzeczy, a zwykłego prostego algorytmu nie umiała wymyśleć.

Co wy myślicie na ten temat?
Chyba ze patrzac na to co zdawalem na maturze oferujecie jakis inny keirunek bo tez to wchodzi w gre
Jak rzeczywiście chcesz iść na studia, bo tak sobie postanowiłeś, to idź sobie na automatykę i robotykę, no wiem że fizyka tutaj jest, ale na dłuższą metę jak podchodzisz podejściem "przede wszystkim studia" to lżej po :cenzura:e masz szansę tutaj dostać, a jak nie dasz radę w branży air bez problemu przekwalifikujesz się do IT.
Informatyka na studiach a IT nijak się ma do siebie, więc nie ma co się bać.

Jeżeli już wybiore informatyke to chce iśc do Szczecina na Politechnike
Dostane się ? I jaki tam jest poziom?
Jak wszędzie - do dupy ;]

pozdro
 

dihenbahen

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
Sek w tym że jest to jak każdy mówi trudny kierunek. Po prostu nie wiem czy podołam. i czy wgl mam jakies szanse aby się dostać?

Kierunek na pewno do prostych nie należy! Musisz być dobry chociaż z "czegoś" pod kątem informatyki ponieważ sporo rzeczy zakładają, że już umiesz, bo miałeś z tym styczność wcześniej. Parę warunków i wiedza lepiej się utrwali :D Dasz radę, jak się przyłożysz to wszystko jest możliwe ;)


Ponoc na informatyce jest dużo fizyki i tego się boje bo ttuaj chyba jestem ponizej przecietnego . Drugi minus to to że nie znam zadnego jezyka programowania. Plus że umiem kombinowac i logicznie myslec

Ja miałam fizykę tylko na pierwszym roku przez 1 semestr, dużo jest matematyki i logiki również, także może Ci się udać. Języki oprogramowania zazwyczaj zaczyna się od podstaw i dopiero później "ciągnie" przez kolejne lata. Jak zaczniesz uczyć się od początku to na pewno opanujesz.


Jeżeli już wybiore informatyke to chce iśc do Szczecina na Politechnike
Dostane się ?

Nie moje rejony :)

Cytat

Jeżeli już wybiore informatyke to chce iśc do Szczecina na Politechnike
Dostane się ? I jaki tam jest poziom?

Jak wszędzie - do dupy ;]

Zgadzam się :]
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Zastanów się co lubisz robić, co Cię interesuje. Twoja kariera zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Z tego co piszesz, to w wyborze studiów kierujesz się trendami, a informatyką jakoś specjalnie się nie interesowałeś. Znam informatyków, którzy odnieśli sukces i nie mieli studiów. Byli pasjonatami. Wydaje mi się, że taki jest urok tej profesji. Jeżeli na prawdę się w to nie wkręcisz, to będziesz po prostu kolejnym zwykłym informatykiem, a kto wie czy za 5 lat, będzie jeszcze dobra praca dla "zwykłych" informatyków.
Bynajmniej zrób jak uważasz i pamiętaj, że dobry specjalista pasjonat, niezależnie od dziedziny będzie miał dobrą pracę i godziwe zarobki.
 

avava

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Łomża
zalezy co kto lubi powiem tak jak pojdziesz na infe i bedzie duzo programowania to jesli sie tym nie interesujesz to nie idz na to bo to ciezkie jest. pozdrawiam :eek:k: :bag:
 

dihenbahen

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
Później możesz wybrać specjalizacje, nie musisz iść wcale na programowanie- są jeszcze sieci komputerowe, grafika i inne, zaleczy co Ci uczelnia proponuje.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
zalezy co kto lubi powiem tak jak pojdziesz na infe i bedzie duzo programowania to jesli sie tym nie interesujesz to nie idz na to bo to ciezkie jest. pozdrawiam :eek:k: :bag:
na informatyce to masz raczej pseudoprogramowanie, które nijak się ma do rzeczywistości.

Później możesz wybrać specjalizacje, nie musisz iść wcale na programowanie- są jeszcze sieci komputerowe, grafika i inne, zaleczy co Ci uczelnia proponuje.
Grafika - ASP + budowanie portfolio,
Reszta - to i tak własna praca, bo to kuleje zazwyczaj jeszcze bardziej od programowania,

właściwie jeżeli jeszcze coś jest na w miarę przeciętnym poziomie, to algorytmika z przedmiotów informatycznych, reszta to generalnie żal.
 
Do góry