Studia zaoczne po LO

Status
Zamknięty.

sobyrka

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Otóż tego roku zdaję maturę(angielski, polski i geografia - wszytko na poziomie podstawowym) ...po maturze będę pracował, ale chce ukończyć przy okazji jeszcze jakąś szkołę, bo nie chce uchodzić za debila, który skończył tylko LO!!

Dlatego gdybyście mogli mi podpowiedzieć jaki kierunek byłby waszym zdaniem dla mnie najlepszy to byłbym naprawdę bardzo wdzięczny bo już najwyższy czas pomyśleć o dalszej edukacji, a ja nie specjalnie wiem jaki kierunek mógłbym wybrać
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
...... to może na przykład:

-ekonomia(ze specjalnością ekonomika gospodarki żywnościowej (studia dzienne 3-letnie zawodowe i studia zaoczne 4-letnie zawodowe);
-OCHRONA ŚRODOWISKA
(studia dzienne dwustopniowe: 3,5-letnie inżynierskie i 1,5-roczne uzupełniające magisterskie; studia zaoczne dwustopniowe: czteroletnie inżynierskie i 1,5-roczne uzupełniające magisterskie);
-ogrodnictwo (ze specjalnościami: produkcja ogrodnicza oraz kształtowanie terenów zieleni (studia dzienne dwustopniowe: 3,5-letnie inżynierskie i 1,5-roczne uzupełniające magisterskie);

Przedmioty rekrutacyjne – język obcy oraz dwa przedmioty do wyboru spośród: matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii i informatyki ( ale to wiadomo wszystko zależy od uczelni, bo przecież każda ma troszkę inne wymagania) no i nie wiem na jakim poziomie muszą być dane przedmioty.....
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Otóż tego roku zdaję maturę(angielski, polski i geografia - wszytko na poziomie podstawowym) ...po maturze będę pracował, ale chce ukończyć przy okazji jeszcze jakąś szkołę, bo nie chce uchodzić za debila, który skończył tylko LO!!

Dlatego gdybyście mogli mi podpowiedzieć jaki kierunek byłby waszym zdaniem dla mnie najlepszy to byłbym naprawdę bardzo wdzięczny bo już najwyższy czas pomyśleć o dalszej edukacji, a ja nie specjalnie wiem jaki kierunek mógłbym wybrać
Jesli bedziesz mial juz prace to na twoim miejscu poszedł bym na studia po to aby rozwijac swoje zainteresowania czyli studia związane z zainteresowaniem :)
 
G

germanistka89

Guest
Dokładnie,
a co Cię interesuje?
Jaką prace chciałbyś kiedyś wykonywać?

Sam odpowiedz sobie na te pytanie,
a potem poprzeglądaj sobie różne kierunki ... wraz z ich opisami,

i wybierz co dla Ciebie najlepsze.
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
Nooooo bo bez sensu iść na studia, w dodatku zaoczne, na to co Cię nie interesuje........
 

Korean

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
32
no i nie wiem na jakim poziomie muszą być dane przedmioty.....

Wiekszosc uczelni nie stawia wymogow co do poziomow ale poprostu inaczej licza punkty.

Co do ekonomii to jesli nie lubisz matmy to nie polecam, nawet jesli jej nie wymagaja.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Napisałeś bardzo ogólnikowo, tyle że chcesz studiować po LO na dobrym kierunku.
1. Sam odpowiedz sobie co Cię interesuje, uwzględnij swoje możliwości z przedmiotów zdawanych na maturze.
2. Jest już przypięty temat ,,Przyszłościowe Kierunki Studiów".
http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...t=0&start=0
Zobacz tam, a temat zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry