Studia magisterskie- jaka uczelnia i jaki tryb

monikaw228

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Obecnie studiuję na ostatnim roku studiów licencjackich i za jakiś czas stanę przed wyborem gdzie i w jakim trybie kontynuować naukę, dlatego też chciałabym, żeby wypowiedział się ktoś "obeznany" w temacie: znający preferencje przyszłych pracodawców, osoby, które stały przed podobnym wyborem itp. Zależy mi na poznanie różnych punktów widzenia.

1. Tryb studiów.
Teraz studiuję dziennie, więc doświadczenie zawodowe mam znikome i niezwiązane z kierunkiem. Myślałam nad studiami zaocznymi, ponieważ to zmotywuje mnie do znalezienia pracy bardziej ambitnej i cennej jeśli chodzi o doświadczenie. Sytuację finansową mam powiedzmy średnią- niby rodzice mnie wesprą w razie czego, ale nie mam zamiaru, żeby za mnie płacili. Obecnie pracuję i otrzymuję za to wynagrodzenie w wysokości średnio 320zł na rękę. Nie jest to dużo, ale jak już wspomniałam zaczynając studia zaoczne, znalazłabym coś lepiej płatnego, a jak na razie tylko na taką pracę pozwalają mi moje obecne. Postanowiłam zresztą odkładać z wypłaty ponad 3/4 na poczet chociażby pierwszego semestru.
Myślałam też, żeby kontynuować tryb dzienny, ale wydaje mi się, że dalej będę tkwiła w martwym punkcie i po zakończeniu edukacji będę kolejnym, ubogim w doświadczenie, absolwentem. Boję się, że nie znajdę pracy, żeby móc na spokojnie zarabiać na studia zaoczne, ale może nie byłoby tak źle.

2. Wybór uczelni.
Studiuję na uczelni państwowej- na SGGW i jestem pewna na 100%, że nie chcę na niej pozostać. Wybór jak na razie zawęziłam do trzech:
-Politechnika Warszawska- cena 2250zł za semestr- uczelnia państwowa, więc pracodawcy będą patrzeć chyba łaskawiej. Może nie jest ona znana z kierunków takich jak zarządzanie, ale zawsze to Politechnika :)
-Akademia Leona Koźmińskiego- cena 3200zł za semestr- tu kusi mnie prestiż uczelni na arenie międzynarodowej. Jeśli chodzi o zarządzanie, jest jedną z lepszych w Europie. Mam znajomych, którzy studiują/studiowali i są naprawdę zadowoleni z poziomu nauki i z wielością zadań praktycznych. Odrzuca mnie to, że jest to uczelnia prywatna i dosyć droga.
-SGH- kolejna państwowa uczelnia, ale boję się, że nie wytrzymałabym tempa tam panującego. Niby zawsze chciałam tam studiować, ale trzeba realistycznie oceniać swoje możliwości...

Na razie tyle, bo wiem, że i tak za dużo napisałam, więc dalsze rozpisywanie jeszcze bardziej zniechęciłoby do przeczytania tych moich wypocin :)
Każda opinia, sugestia na temat będzie bardzo mile widziana.
Pozdrawiam,
Monika
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
Ad1
Jak najbardziej popieram pomysł dokończenia studiów zaocznie żeby móc zdobyć jakieś doświadczenie w pracy. Ja 5 lat studiowałam dziennie i tego żałuję. Pracę znajdziesz, nawet jeśli ciężko by było o coś w zawodzie, to poszukaj na początek czegokolwiek aby tylko zarobić na czesne, a potem będziesz na spokojnie rozglądać się za czymś lepszym.

Ad2
Wszystkie 3 szkoły bardzo dobre, ale którą wybrać to raczej nie doradzę. Mając zapas gotówki to chyba Koźmiński, ale jeśli nie masz finansowej swobody to nie wiem. Zorientuj się w programie studiów na tych państwowych uczelniach i wybierz to, co najbliższe Twoim zainteresowaniom :)
 
Do góry