studia logistyczne

wskyellow

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witam
Nazywam się Lucjan, i jestem tegorocznym maturzystą. Chciałbym wybrać się na kierunek logistyka, ale z matą u mnie raczej słabo.
w związku z tym moje pytania:
1. czy humanista może poradzić sobie z matematyką która jest na tym kierunku
2. jakie dziedziny matematyki są głównie wałkowane
3. czy pozostałe przedmioty są bardzo trudne i czego dotyczą
4. jakie są te przedmioty?
5. ciężko się dostać?
6. no i ogólnie czy jest dużo nauki i "z czym to się je"

dodam jeszcze że kończę LO o profilu matematyczno- językowym, i zdaję maturę rozszerzoną z WOSu, Geografii, angielskiego i podstawową z polskiego, i historii

z góry dziękuję za pomoc
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
18
to ja dodaje jeszcze za kolege że ma w LO rozszerzony poziom matematyki :D
 

sterydziarz132

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
1. czy humanista może poradzić sobie z matematyką która jest na tym kierunku
Ja tam orlem z matematyki nie bylem. Aktualnie jestem w drugiej klasie Technikum Logistycznego, i z matematyka jakos daje sobie rade. Nie wiem jak na studiach bedzie...
2. jakie dziedziny matematyki są głównie wałkowane
Matematyka jest tylko na jednym przedmocie logistycznym - Ekonomika Logistyki. Jest tam glownie statystyka, bilanse.
4. jakie są te przedmioty?
W technikum zawodowe przedmioty nie sa az tak trudne. Wymienie Ci je:
-podstawy logistyki - tu sie uczymy wszystkich podstawowych rzeczy, ten przedmiot mam przez 2 lata,
-ekonomika logistyki - statystyka, konta, bilanse itp.
-gospodarka elektroniczna - to glownie o handlu interentowym, o tworzeniu firm, o kodach kreskowych.
-gospodarka magazynami i zapasami - tu sie uczymy o magazynach, paletach, składowaniu itp :D
-transport i spedycja - sama nazwa mowi. Rozne galezie transportu, spedycja itp.
-planowanie logistyczne,
-systemy logistyczne.

To chyba wszystko :) Ale na studiach pewnie jesscze cos dojdzie

6. no i ogólnie czy jest dużo nauki i "z czym to się je"
W technikum troche nauki jest, ale nie jest tragicznie

Jak juz pisalem, ucze sie w tehnikum, jak ebdzie na studiach to nie wiem.
Ale jakies duzej roznicy nie powinnni byc, jesli narazie nic nie umiesz z logistyki, to wszystko to samo pewnie bedzie.
Ogolnie Ci powiem ze to nawet przyjemny i interesujacy kierunek.
Skladajac papiery do skzoly wahalem sie miedzy logistykiem a handlowcem.
I nie zaluje ze poszedlem na logistyke :)

Jesli masz wiecej pytan to pisz, chetnie odpowiem :D
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
18
mhmm no a jakie są po tym perspektywy pracy i zarobki?

ucz sie z pp :D

praca i zarobki zaleza w duzym stopniu od tego JAKĄ skonczysz szkołe :p po słabej szkole nie dostaniesz super pracy z super zarobkami no chyba ze masz znajomosci :p
 

wskyellow

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
ty cwaniaku sam mi kazałeś patrzeć na częstochowe bo tam jest niski poziom:p
 

tasio85

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
304
Punkty reakcji
0
Miasto
ja się wziąłem?
ave666 - w wiekszości przypadkow to nie szkola, ktora skonczyles jest wazna, tylko doswiadczenie, jakie zdobyles do tej pory. Bo skonczyc szkole to nie wyczyn (nawet medycyne :p), a doswiadczenie zawodowe zbiera sie cale zycie...
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
18
ave666 - w wiekszości przypadkow to nie szkola, ktora skonczyles jest wazna, tylko doswiadczenie, jakie zdobyles do tej pory. Bo skonczyc szkole to nie wyczyn (nawet medycyne :p), a doswiadczenie zawodowe zbiera sie cale zycie...


no ciekawe jakby pracodawca miał wybór
1)koleś z papierkiem z jakiejś bardzo ciękiej szkoły państwowej
2)koleś z papierkiem z AGH :p
kogo wybierze :D ?

doświadczenie może i jest potrzebne :p ale najpierw trzeba skonczyc dobra szkołę :p

nie wiem czy to nie wyczyn skonczyc medycyne ale wiem że ja to nawet bym się tak nie dostał i wiele osob innych pewnie też :p

yellow ja Ci powiedziałem o tej szkole bo akurat w twoim i moim przypadku chodzi tylko o to zeby cokolwiek skonczyc :D zreszta popatrz na naszą klase :p ciekawe ile osób pojdzie na studia :p
 

wskyellow

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
ave666 - w wiekszości przypadkow to nie szkola, ktora skonczyles jest wazna, tylko doswiadczenie, jakie zdobyles do tej pory. Bo skonczyc szkole to nie wyczyn (nawet medycyne :p), a doswiadczenie zawodowe zbiera sie cale zycie...

święta racja ale od czegoś trzeba zacząć
a tak na marginesie to nie od dziś wiadomo że dla pracodawcy idealny pracownik ma 25 lat i 40 lat doświadczenia w zawodzie :p

no ciekawe jakby pracodawca miał wybór
1)koleś z papierkiem z jakiejś bardzo ciękiej szkoły państwowej
2)koleś z papierkiem z AGH :p
kogo wybierze :D ?

doświadczenie może i jest potrzebne :p ale najpierw trzeba skonczyc dobra szkołę :p

nie wiem czy to nie wyczyn skonczyc medycyne ale wiem że ja to nawet bym się tak nie dostał i wiele osob innych pewnie też :p

yellow ja Ci powiedziałem o tej szkole bo akurat w twoim i moim przypadku chodzi tylko o to zeby cokolwiek skonczyc :D zreszta popatrz na naszą klase :p ciekawe ile osób pojdzie na studia :p

złe pytania stawiasz. pójdą prawie wszyscy. pytanie ile dojdzie :p
 

Fish66

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
ucz sie z pp :D

praca i zarobki zaleza w duzym stopniu od tego JAKĄ skonczysz szkołe :p po słabej szkole nie dostaniesz super pracy z super zarobkami no chyba ze masz znajomosci :p


Witam,mam pytania w sprawie poniekad powyzszego cytatu.Jestem w II drugiej klasie LO na profilu humanistycznym a w 2010 czeka mnie matura wiec trzeba myslec juz o studiach.Zamierzam wybrac logistyke ale moje wtajemniczenie w temat ogranicza sie do kilku atykulow:)Co prawda mam pp i przedmiot wydaje sie interesujacy ale chcialbym sie dowiedziec czegos o wyzszym ksztalceniu w zakresie logistyki i potrzebnych umiejetnosciach oraz wiedzy.
Czy wystarczy miec tylko aspiracje czy potrzeba czegos wiecej?Chodzi rowniez o preferowane przedmioty,dobre uczelnie oraz mozliwosci studiowania najlepsze dla takiego typu wyksztalcenia...czekam na odpowiedzi...
 

Kamol3

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Ja w tym roku zacząłem studiować logistykę. Z maty nigdy nie byłem orłem tak wiec jej się najbardziej obawiałem. Jak na razie nie jest najgorzej. W pierwszym semestrze mam takie przedmioty jak: Matematyka, Ekonomia, Prawo, Infrastruktura Logistyczna, IT oraz Podstawy Logistyki. Wiem że mam mieć jeszcze Fizykę, tylko teraz nie wiem czy od 2 semestru czy dopiero na 2 roku. Ogólnie polecam ten kierunek :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
II rok zaczynasz trzecim semestrem.
Sesja co semest, czyli na pierwszym roku dwie, na drugim też i na trzecim również.
Razem masz 6 semestrów.

Jakie przedmioty? :
-filozofia
-socjologia
-ekonomia (mikro i makro)
-marketing
-zarządzanie produkcją i usługami
-inżynieria systemów i analiza systemowa
-matematyka
-technologia informatyczna
-zarządzanie
-angielski/inny język
-wf
-logistyka
-finanse i rachunkowość

...narazie nie pamiętam więcej ;)
też studiuję. tak jest ciężko.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Witaj Lucjan : )

1. czy humanista może poradzić sobie z matematyką która jest na tym kierunku
Co to za humanista który matematyki nie rozumiesz ?! Matematyka to najbardziej ścisły przedmiot humanistyczny i każda osoba która się określa tym tytułem powinien matematykę co najmniej rozumieć.
2. jakie dziedziny matematyki są głównie wałkowane
Standardowo anal (analiza matematyczna), czyli granice, pochodne, całki, podstawy algebry - macierze, probabilistyka (prawdopodobieństwo) i statystyka.
6. no i ogólnie czy jest dużo nauki i "z czym to się je"
Z tego co słyszę po ludziach jest łatwo.

@-----
praca i zarobki zaleza w duzym stopniu od tego JAKĄ skonczysz szkołe :p po słabej szkole nie dostaniesz super pracy z super zarobkami no chyba ze masz znajomosci :p
Bzdura
ave666 - w wiekszości przypadkow to nie szkola, ktora skonczyles jest wazna, tylko doswiadczenie, jakie zdobyles do tej pory. Bo skonczyc szkole to nie wyczyn (nawet medycyne :p), a doswiadczenie zawodowe zbiera sie cale zycie...
Dokładnie, do tego jeszcze dochodzi jak dobrze potrafisz się "sprzedać", jakie masz znajomości i inteligencja emocjonalna.
no ciekawe jakby pracodawca miał wybór
1)koleś z papierkiem z jakiejś bardzo ciękiej szkoły państwowej
2)koleś z papierkiem z AGH :p
kogo wybierze :D ?

doświadczenie może i jest potrzebne :p ale najpierw trzeba skonczyc dobra szkołę :p

nie wiem czy to nie wyczyn skonczyc medycyne ale wiem że ja to nawet bym się tak nie dostał i wiele osob innych pewnie też :p

yellow ja Ci powiedziałem o tej szkole bo akurat w twoim i moim przypadku chodzi tylko o to zeby cokolwiek skonczyc :D zreszta popatrz na naszą klase :p ciekawe ile osób pojdzie na studia :p
Tego który więcej wniesie, czyli bardziej doświadczonego i ogarniętego w temacie. Do tego dochodzi subiektywna ocena osób po zachowaniu.

Medycyna - ciężko się dostać, dużo kucia, ale jak się kuje to problemu nie ma. A potem niemyślący lekarze są w przychodniach i szpitalach...
A studia skończyć dzisiaj ciężko nie jest, stąd nie są już żadnym wyznacznikiem, zwłaszcza przy żałosnym poziomie jakim sobą prezentują.
 
Do góry