Studia A Studium

Status
Zamknięty.

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między studiami, a studium. Czy aby iść na studium, trzeba mieć maturę? Słyszałem, tylko o trybie zaocznym, czy jest dzienny?
Pozdrawiam
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
studia to tak jakby stopien wyzej niz studium...

aby zapisac sie do studium wystarczy miec skonczone liceum, matura nie jest wymagana - jednak po tym bedziesz miec co najwyzej tytul technika... no i nie bedziesz mogl sie ksztalcic dalej w danym kierunku bez matury... co do trybu dziennego to pewnie zalezy to od danej szkoly...

na studiach za to mozesz sie ksztalcic na kilku stopniach: licencjat/inzynier, magisterium, doktorat itd... nio i to tutaj zdobywasz wyksztalcenie wyzsze...;)
 

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
ja chodzilam do studium na dzienne i zaoczne wiec mysle ze zalezy od szkoly, byly tez wieczorowe. Studium to jest tylko podbudowa liceum zeby uzyskac tytu zawodowy. moze tez byc studium, ktore ma podpisane z wyzsza szkola umowe i zaraz po drugim roku studium idzie sie na 3 rok na studia. Poprostu trzeba popytac.
 

tomaszrr

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wogóle nawet nie myśl o żadnym studium

Ja zmarnowałem na takim 2 lata - wstyd nawet pisac w CV że robiło sie jakiemś tam studium. Zmarowna kasa.

Nawet jaki Ci sie powinie (odpukać) noga na maturze, to warto pzreczekac i iść za rok, ale juz na prawdziwe studia.
 

kate...

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
zmc
ja teraz jestem na studium, ale to tylko wersja awaryjna, bo przyszłym roku planuje isc na zwykłe studia!!a czy to tylko strata pieniędzy to sie okaże, hhe mam na dzieje ze nie....Ale to wiem na pewno że zdecydowanie lepsze sa zwykłe studia
 

hott

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wogóle nawet nie myśl o żadnym studium

Ja zmarnowałem na takim 2 lata - wstyd nawet pisac w CV że robiło sie jakiemś tam studium. Zmarowna kasa.

Nawet jaki Ci sie powinie (odpukać) noga na maturze, to warto pzreczekac i iść za rok, ale juz na prawdziwe studia.


ja od września mam zacząć studium.. też się zastanawiam czy dobrze robię. mam maturę. z tym, że ja dużo pracuję.. niewiem czy dałabym sobie radę. dlaczego uważasz, że wstyd pisac na cv,ż e skończyło się studium chociażby? zdania są podzielone na ten temat. jest wiele ludzi, ktorzy po studium osiągnęli zamierzony cel ... studium skupia się na wybranym kierunku i myślę, że nie jest to wstyd.. bo lepiej mieć cokolwiek niż nic. ja po moim Liceum nie mam praktycznie nic. nie studiowałam jeszcze z powodów rodzinnych, dlatego chcę zacząc może od studium..
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
aby zapisac sie do studium wystarczy miec skonczone liceum, matura nie jest wymagana - jednak po tym bedziesz miec co najwyzej tytul technika... no i nie bedziesz mogl sie ksztalcic dalej w danym kierunku bez matury... co do trybu dziennego to pewnie zalezy to od danej ...

Ale sa inne fajne szkoly, np AP Edukacja - szkola policealna, wiec nieco inna. tez daje tytul technika, ale to "co najwzej" tylko calkiem dobra sprawa :)
 

justyna888

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Miasto
kraków
te szkoły policealne to są daremne , nie trzeba wiele umieć żeby je skończyć , w Gliwicach takich szkół to aż sie mnoży , strata kasy tylko. Już lepiej iść na studium.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
zalezy jaka szkola i jakie kto ma podejscie do nauki. moim zdaniem AP Edukacja fajnie uczy i jezeli ktos chce, to sporo wyniesie w glowie :)
 

Balbinka_89

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ja ukończyłam w tym roku roczne studium na kierunku podstawy psychologii i socjologii w Teb Edukacja.
Podsumowując wysiłki wszystkich nauczycieli oraz wiedzę jaką nam przekazano - nie jestem zadowolona. Nie dość, że wyssali ode mnie prawie 2 tysiaki [co jest bardzo dużą kwotą jak na szkołę policealną] to na dodatek ich dyplomem można sobie tyłek podetrzeć...
Z kolei moje koleżanki uczą się na technika obsługi turystycznej w państwowym studium i są bardzo zadowolone. Duża się uczą, dużo od nich wymagają, a egzaminy to nie jakaś fikcja...

Wybór dokonaj na podstawie tego co chciałbyś w życiu robić. Być może jakiś technik by Ci wystarczył. Trudno powiedzieć - określ chociaż jaki zawód lub grupa zawodów Cię interesuje. Będzie łatwiej doradzić.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
co do policealnej, ja jestem na AP Edukacja i jestem bardzo zadowolona. I z podejscia wykladowcow jak i poziomu :)
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Ja jestem za tym aby mieć ukończone studia wyższe i dodatkowo później albo w trakcie iść na studium :) Teraz naprawdę uczelnie starają się o studentów. Ostatnio czytałam o Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, że jako młoda uczelnia dba o studentów o wiele bardziej niż państwowe uczelnie. Ja ukończyłam kulturoznawstwo i planuje doszkolić się w jednej szkole policealne i zdobyć legitymację ;). Zobaczę jaki jest poziom w takiej szkółce. jednak wydaje mi się, że warto mieć dyplom szkoły wyższej niż tylko takiej.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ja jestem po państwowum studium policealnym i nie narzekam. Jesli chodzi o nabyte umiejętności to nie moge powiedzieć, że nauczyli mnie mało. Duzo praktyki dużo nawet bardzo dużo zajęć praktycznych super kadra dydaktyczna. Na praktykach widziałem róznice miedzy mną a studentami 3 roku studiów na równorzędnym kierunku... Tylko, że akurat w tym przypadku różnica była na plus w moim wypadku. Nawet jeśli chodzi o ratownictwo medyczne to chętniej do pogotowia przyjmują po studium policealnym niż po studiach z ratownictwa medycznego. Chodzi tutaj o praktyke. Przez 2 lata studium z ratownictwa ma się ponad 6 miesiecy dzień w dzień praktyki w pogotowiu plus pojedyncze dni w ciągu całej edukacji wiec trochę się tego nazbiera. A jaką praktyke ma się na studiach?? "Pan/Pani przyjdzie za miesiąc po dokumenty. Praktyki będą zaliczone..." Jeżeli chcesz się nauczyć praktyki a nie suchej teorii to studium policealne w tej kwestii góruje. A w sumie chyba umiejętności troche bardziej się liczą od teorii. Teoria teorią ale co z tego ze portafisz coś zrobić na papierku a tak naprawde jak przyjdzie co do czego to nie zdziałąsz nic. Mam teraz na myśli chociażby wydział diagnostyki pojazdów na uczelniach wyższych. Teorii od ch... a jakiś zajęć prakt. zero... potem przyjdzie taki Pan mgr do pracy do ASO i koleś po samochodowej szkole zawodowej jest bardziej kumaty od niego... bo mgr by nawet nie wiedział co do czego pod maską jest...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No własnie, nie zawsze jest tak ze pojscie na Studia gwarantuje nam na 100% prace. Ja sama widze po swoich kolezankach, kiedy jednakz nich wybrałam Studium a druga studia na ASP. I ta pierwsza po Dziewulskich szybciej dostała prace. Wiec to nie jest regułą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry