Studenci/studentki Politechnik :)

niveika

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
Witam serdecznie wszystkie umysły ścisłe smile.gif Zamierzam studiować informatykę na polietchnice, zdaje w tym roku matme i fizyke na rozszerzeniu. O ile z fizyką radze sobie śpiewająco na podstawie, o tyle z matmą dobrze ale na rozszerzeniu nijak... ryzyk fizyk, w grudniu bodajże można zmienić poziom. Niestety przelicznik po zdanej maturze z rozszerzenia jest bardzoo kuszący, co o tym myślicie? Jak wyglądają studia na informatyce? jakie są wykłady? jak wyglądają egzaminy:) chciałabym się dowiedziećsmile.gif) wszystkie informacje są mile widziane...
A, jeszcze jedno, do dziewczyn. Trudno jest?
 

vivianka

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
dolnoślaskie
hmmm wszystko chyba zależy od tego jaka to polibuda,wykładowca,który rok ... itd ogólnie chyba nie jest tak źle, ja studiuję i jest ok:D Dasz radę;)
 

niveika

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
dzięki za wiarę :)) Słyszałam, ze ostatnio było coś na styl "targów edukacyjnych dla kobiet" na politechnikach... ciekawa jestem czy jest Nas więcej od tamtego czasu?
Kolega powiedział mi ostatnio, że dziewczyna na politech. to pobyłka i jakieś nieporozumienie :niepewny:
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Z pracą? Jeżeli się nie uczysz to pracy nie ma :p
Najważniejszy w informatyce jest język angielski, bez niego praktycznie nigdzie nie dostaniesz pracy, na drugim miejscu jest opanowanie w stopniu dobrym/bardzo dobrym jednej z dziedzin którą chcesz się w przyszłości zajmować:
- programowanie (C++, C#, Java, JEE - podstawa (najczęściej albo idziesz w c albo w jave) do tego UML)
- internet (php, mysql)
- administracja siecią (linux, tcp i inne, często powiązany z bazami danych)
- bazy danych (SQL, Oracle, Postgresql, administracja bazami. najczęściej powiązane z programowaniem)

Oczywiście możesz zajmować się wszystkimi powyższymi dziedzinami :)

Jeżeli dostrzeżesz, że poziom nauczania na twojej uczelni jest niski to lepiej ucz się w domu ww.
 

vivianka

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
dolnoślaskie
dzięki za wiarę :)) Słyszałam, ze ostatnio było coś na styl "targów edukacyjnych dla kobiet" na politechnikach... ciekawa jestem czy jest Nas więcej od tamtego czasu?
Kolega powiedział mi ostatnio, że dziewczyna na politech. to pobyłka i jakieś nieporozumienie :niepewny:


He he ciekawe:) U mnie na roku na moim kierunku są 3 dziewczyny, łącznie ze mną ;)
 

Ditrich

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gryfice/Warszawa
Niedobór płci pięknej, sprawia że morale upadają )wśród części męskiej. Studiowanie na PW jest jednak fajne. Pracę dostaniesz napewno ale drugi język to podstawa
 
Do góry