Strona warezowa - Czy napewno nielegalna?

szmidt344

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czy trzymanie na stronie TYLKO LINKÓW do np. rapidshare jest nielegalne?
Np. angernet.org czy freeshit.pl zajmuje się takim czyms juz od kilku lat. Jak oni to robią źe ciągle są w sieci?
Bardzo proszę o odpowiedz.
 
J

J.B

Guest
Czy trzymanie na stronie TYLKO LINKÓW do np. rapidshare jest nielegalne?
Np. angernet.org czy freeshit.pl zajmuje się takim czyms juz od kilku lat. Jak oni to robią źe ciągle są w sieci?
Bardzo proszę o odpowiedz.

Trzymanie na stronie linków jest legalne. Działa wiele stron p2p, w tym torrenty i ed2k.

Beam Me Up, Scotty!
 

szmidt344

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ale skąd masz pewność?? Masz jakis dowód czy cos? :niepewny: bo ja musze wiedziec na 100%
 
J

J.B

Guest
Nie ma przepisów, które by tego zabraniały, inaczej, internet by nie istniał.

Wystarczy?

Beam Me Up, Scotty!
 

szmidt344

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
tylko że ja przeczytałem wczoraj w mojej książce do informatyki (wprawdzie sprzed kilku lat) że nawet trzymanie linków na stronie jest nielegalne bo naprowadza diemo pliku :( . Nawet maila do policji wylsałem z zapytaniem.
 
J

J.B

Guest
tylko że ja przeczytałem wczoraj w mojej książce do informatyki (wprawdzie sprzed kilku lat) że nawet trzymanie linków na stronie jest nielegalne bo naprowadza diemo pliku :( . Nawet maila do policji wylsałem z zapytaniem.

Nie, no dobre... policja Ci nie odpisze. Może gdybyś był dziennikarzem.

A książka do informatyki się myli - kto ją pisał? Nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że linkowanie jest nielegalne. Nie wierzysz? To zapytaj na www.forumprawne.pl Ale tam dostaniesz taką samą odpowiedź.

Beam Me Up, Scotty!
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Zabrze
Jest legalne, bo nie wysylasz tego bezposrednio innym, tylko wrzucasz na stronke linki do plikow. To tak jakbys chcial podzielic sie zdjeciami, ktore zrobiles podczas wakacji.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jest legalne, bo nie wysylasz tego bezposrednio innym, tylko wrzucasz na stronke linki do plikow. To tak jakbys chcial podzielic sie zdjeciami, ktore zrobiles podczas wakacji.
Oj nie wiem, nie wiem. Robiąc zdjęcia, masz do nich prawo, bo to ty je zrobiłeś. Jeśli uploadujesz na rapida jakąś dyskografię, której praw autorskich raczej nie masz to jest to przestępstwo (tak mi się wydaje). Z resztą jeśli już jesteśmy przy muzyce, to na każdej płycie jest tekst w stylu "Płyta tylko do użytku własnego. Kopiowanie, udostępnianie i publiczne odtwarzanie bez zgody producenta zabronione". Czy wrzucanie na rapida nie jest udostępnianiem?
 

Kaka Demona

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
1
Jest legalne, bo nie wysylasz tego bezposrednio innym, tylko wrzucasz na stronke linki do plikow. To tak jakbys chcial podzielic sie zdjeciami, ktore zrobiles podczas wakacji.
Rozpowszechnianie plików do których nie masz praw autorskich jest nielegalne.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Cytatując nagłówek pewnej strony warezowej..
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Trzymanie na stronie linków jest legalne. Działa wiele stron p2p, w tym torrenty i ed2k.
p2p działa na zasadzie plików umieszczonych na serwerach?! No ładne ściemy tutaj idą, widzę :D
Weźcie chłopaka nie wkręcajcie- zamieszczanie linków do nielegalnie zamieszczonych plików jest piractwem i jest karalne
 
J

J.B

Guest
p2p działa na zasadzie plików umieszczonych na serwerach?! No ładne ściemy tutaj idą, widzę :D
Weźcie chłopaka nie wkręcajcie- zamieszczanie linków do nielegalnie zamieszczonych plików jest piractwem i jest karalne

Nie wpprowadzaj ludzi w błąd. Zamieszczanie linków nie jest karalne, a tym bardziej nie jest piractwem (ładna bzdura), niezależnie od tego gdzie one prowadzą i do jakich stron. Jeśli uważasz inaczej podaj podstawę prawną swojego twierdzenia.

Beam Me Up, Scotty!
 
Do góry