strefa euro

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wlasnie gilowska powiedziala w tvn24
ze referendum nie moze dotyczyc
pytanie czy
jedynie pytanie to kiedy.......
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale wladzuchna wie lepiej
anglicy wiedzieli gorzej szwedzi tez wiec pogonili to euro...
z 2 strony jak mialby do nbp dorwac sie jakis lepper to hoho
ale i tak bym zaryzykowal nie kasowanie zlotowki
zwijanie panstwa polskiego przybiera nowe formy a budowa ue przybiera na sile
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ja mam mieszane uczucia co do euro. Myślę, że powinniśmy je przyjąć ale w dogodnym dla nas terminie i sprzyjających warunkach. Na pewno nie powinniśmy do końca świata tkwić w złotówkach, ale też nie jestem za tym by jak najszybciej wejść w strefę euro w chwili obecnej euro jest nam mało potrzebne, tak dla zwykłych obywateli. Bez pośpiechu, powolutku kiedyś wstąpimy do euro więc zgadzam się z Gilowską, że pytanie nie czy ale kiedy należy to zrobić.
 

Clark

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
nie ma żadnych obiektywnych danych, potwerdzających negatywny bądź pozytywny wpływ wprowadzenia Euro w krajach członkowskich bardziej od naszego rozwiniętych ekonomicznie. Nie ma, bo tego nie da się zmierzyć, a sondażowe badania opinii publicznej krajów, które euro wprowadziły, pokazują raczej nastawienie obywateli do Unii Europejskiej jako takiej, często szukających źródeł problemów- niesprawiedliwie- we wspólnej walucie. Zbyt wiele zmiennych,np kryterium czasu i zmieniających się warunków geopolityczno - społecznych powodują, że argumenty zarówno zwolenników, jak i przeciwników, są dośc mocne. Jedno natomiast wydaje się oczywiste - wspólna waluta ułatwia handel i ucina spekulacje walutami.


www.otworzoczy.blogspot.com
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Samo wprowadzenie euro nic nie zmienia szczególnie i niie stanowi żadnego problemu (Czarnogóra sama sobie bez niczyjego pozwolenia Euro wprowadziła i mogą jej naskoczyć wszyscy).
Problem w tych warunkach które Polska musi rzekomo powypełniać...

Polecam po raz kolejny powyższe linki :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
heh
70% niemcow chce powrotu marki
w anglii nie ma i nie bedzi euro podobnie w szwecji (tu moze 20 referedym bedzie za)

mysle adam ze nawet te kryteria "z Mastricht" nie sa tez tak staraszne - zwlaszcza w sytuacji gdy wszystkie kraje na jej potrzeby prowadzily lewe statystyki (ukarali tylko wlochy nie wiedziec czemu) i nasi by pozamiatali pod dywan
to po porstu kolejny krok w systematycznej uracie samodzielnosci polski
po 2 wiesz przyjaciele krolika oblowia sie na roznicach kursowych
np na opcjach roznic kursowych dalo sie przy powolywaniu euro zarobic w 1 dzien i 300%...
 
S

serwor

Guest
Coś mi się wydaje że te kraje które nie wprowadziły euro mają wyższy przyrost dochodu narodowego od tych który go wprowadziły.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
heh
zalezy ktore....
 
Do góry