Straszny dylemat :(

Kina14

mała maruda. ;]
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Miasto
Koszalin
mam straszny dylemat... :(

Zlożyłam papiery do LO klasa językowo-informatyczna oraz do Technikum Ekonomicznego.
Potwierdziłam wolę nauki w Technikum . Dałam oryginały, wyciągłam papiery z LO..
ale zaczynam żałować decyzji...

W owym technikum trzeba się strasznie dużo uczyć, w LO niewiele mniej ale..
po opiniach innych jakie wyczytałam na stronach, forach itd. ok. 75% nich pisze, że żałują technikum ekonomicznego.
że to największy błąd jaki zrobili... i że mogli wybrać LO.
i te 3 lata, a nie 4 ...
napewno chcę iść na studia, to bez wątpienia...

i teraz mam problem.
Nie mam pojęcia co zrobić. :(
załatwić przeniesienie do LO? :/ czy zostać w TE?
Jakieś rady?

Pozdrawiam.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
[quote name='K

[quote name='Kina14' post='1371762' date='29.06.2008, 16:43']mam straszny dylemat... :(

Zlożyłam papiery do LO klasa językowo-informatyczna oraz do Technikum Ekonomicznego.
Potwierdziłam wolę nauki w Technikum . Dałam oryginały, wyciągłam papiery z LO..
ale zaczynam żałować decyzji...

W owym technikum trzeba się strasznie dużo uczyć, w LO niewiele mniej ale..
po opiniach innych jakie wyczytałam na stronach, forach itd. ok. 75% nich pisze, że żałują technikum ekonomicznego.
że to największy błąd jaki zrobili... i że mogli wybrać LO.
i te 3 lata, a nie 4 ...
napewno chcę iść na studia, to bez wątpienia...

i teraz mam problem.
Nie mam pojęcia co zrobić. :(
załatwić przeniesienie do LO? :/ czy zostać w TE?
Jakieś rady?

Pozdrawiam.[/quote]

hej ;) wiesz co ja bym wybrala na twoim miejscu LO poniewaz do technikum ekonomicznego przewaznie o wiele trzbea miec pkt zeby sie dostac tak jest u nas ok 50 iles pkt a wiesz jeszcze jeden rok ... poco? radze ci isc do liceum na jez-inf. Tylko juz nie wiem czy mozna sie wycofac?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Wybrałbym LO. Chodziłem rok do technikum (tamten rok pozostawiam bez komentarza, dno po prostu) przepisałem się do LO (i to jest szkoła) i nie żałuje zmiany. Pozdrawiam
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Jeśli i tak na 100% pójdziesz na studia, i nie masz konkretnych planów związanych z ekonomią, to idź do liceum. ;) Kończy się tak samo maturą, tylko że w TE masz jeszcze egzamin zawodowy ;] + jeden rok dłużej.
Plusem jest to, że 'masz zawód' . No ale to musi być już tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
Ja wybrałabym LO.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Na pewno można się przenieść. Migracje uczniów trwają jeszcze do października. Może być kłopot z wolnymi miejscami w LO, ale w tedy dajesz swój telefon i czekasz jak ktoś zwolni miejsce, a zawsze się jakieś zwolni (tylko nie wiadomo w jakiej klasie). Na początek idź zobaczyć kiedy szkoła jest otwarta.

ps jeśli się oczywiście zdecydowałeś na 100%
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
też radzę LO :D i przy okazji wybrałaś bardzo dobrą klasę w LO :D
 

GF327

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Jeśli chcesz iść na studia to zdecydowanie LO , po co tracić 1 rok w technikum :p
 

Kina14

mała maruda. ;]
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Miasto
Koszalin
też tak myślę...
i dzisiaj ruszam po papiery.. mam nadzieje, że w ekonoma wydadzą mi je bez problemu.
No a w LO w tej klasie jeszcze jest 5 miejsc ;]
byłam już tam przyjęta, i może to coś da, że 'znów' mnie zachcą tam :]

mam nadzieję, że nie będę żałować zmiany :)
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Phi ja skończyłam profil językowo-informatyczny i wybranie tego profilu było moja najgorsza decyzja w zyciu. Primo jak chcesz miec rozszerzone jezyki to potrzebujesz przynajmniej 5 godzin tygodniowo (a tu co zrobili trzy jezyki kazdy po 2 godziny o_O) , a jak chcesz miec rozszerzona infe to musisz miec rozszerzona matme.
Teraz jak na to patrze to na 100% wybrałabym technikum przynajmniej miałabym zawod po tym .
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Technikum Ekonomiczne to rzeczywiście nic dobrego. Moaj kuzynka tam było, musiała się nieźle natyrać i żałowała swojej decyzji, więc może lepiej postaraj się o przeniesienie do LO, na pewno warto.
 
Do góry