Straszne historie, miejsca itp. - Pomorze.

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Jeśli ktoś jest z Pomorza (ale nie koniecznie) to zapraszam. :D

Chodzi mi tu o jakieś nawiedzone domy, straszne legendy, historie o duchach, zjawach na terenie województwa Pomorskiego. Tak wiecie...żeby się trochę przestraszyć. :D :bag:
(można również opisywać własne przeżycia jeśli ktoś chce...:p)

Ale niech to nie będą historie ściągnięte z neta czy wyssane z palca. Proszę.


Aha...i jeśli był już podobny czy nawet taki sam temat to można usunąć. :eek:k:

No...to chyba na tyle. :p
 

diblos

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mieszkam w małej miejscowosci wypoczynkowej w poludniowo-zachodniej czesci wojewodztwa pomorskiego, w Charzykowie, oddalonym o jakies 10km od 60tys. miasta - Chojnic. O ile latem Charzykowy oblegany jest przez turystow (głownie przez to, ze lezy kolo jednego z najwiekszych i najladniejszych jezior polski "Jezioro Charzykowskie" - przy ktorym stal dawniej zamek krzyzacki, na temat jeziora krazy wiele legend i plotek), to w innych porach roku przypomina bardziej miasteczko Silent Hill i przechadzajac sie noca nad jeziorem mozna poczuc swoisty dreszczyk. Miejscowosc ze wszystkich stron otaczaja lasy, ktore takze skrywaja wiele tajemnic i przynaleza do miejscowego parku narodowego i krajobrazowego.

Wiem, ze offtop, ale wiecej napisze pozniej, narazie chcialem tylko dac wam informacje, ze Charzy jest ciekawa miejscowoscia z ktora pewnie sie jeszcze kiedys spotkacie =) Pozdrawiam forumowiczow.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jestes z Pomorza? Chcesz zobaczyc dom, ktory kazdy unika? Dom, w ktorym egzorcysta zrobil co mogl, a sam szatan zamienil zycie w nim mieszkajacych i zycie sasiadow w pieklo? To wpadaj!!! ;)
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Mieszkam w małej miejscowosci wypoczynkowej w poludniowo-zachodniej czesci wojewodztwa pomorskiego, w Charzykowie, oddalonym o jakies 10km od 60tys. miasta - Chojnic. O ile latem Charzykowy oblegany jest przez turystow (głownie przez to, ze lezy kolo jednego z najwiekszych i najladniejszych jezior polski "Jezioro Charzykowskie" - przy ktorym stal dawniej zamek krzyzacki, na temat jeziora krazy wiele legend i plotek), to w innych porach roku przypomina bardziej miasteczko Silent Hill i przechadzajac sie noca nad jeziorem mozna poczuc swoisty dreszczyk. Miejscowosc ze wszystkich stron otaczaja lasy, ktore takze skrywaja wiele tajemnic i przynaleza do miejscowego parku narodowego i krajobrazowego.

Wiem, ze offtop, ale wiecej napisze pozniej, narazie chcialem tylko dac wam informacje, ze Charzy jest ciekawa miejscowoscia z ktora pewnie sie jeszcze kiedys spotkacie =) Pozdrawiam forumowiczow.

Uwielbiam to miejsce. :) Ale żadnych legend nie słyszałam... wiem tylko, że był tam zamek krzyżacki i tyle.

A Lestat...gdzie jest ten dom? :bag:
 

diblos

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Uwielbiam to miejsce. :) Ale żadnych legend nie słyszałam... wiem tylko, że był tam zamek krzyżacki i tyle.

A powiesz mi skad jestes?? Skoro wiesz juz o Charzy to pewnie jestes z niedalekiej okolicy =) A co do legend to jedna z nich mowi, ze wyspe na jeziorze zamieszkiwal smok i chronil mieszkancow przed najezdzcami.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Legedy!!!! Wsadzcie sobie je do du... :) W chojnickim szpitalu kiedys praktyki mialem, a rejony Chojnic znam na wylot. Legedy tez rozne slyszalem.

W moich stronach egzorcyzm byl realny, jest wiele swiadkow, ktorzy na mysl i slowo o owym domu milcza lub stanowczo rozkazuja nam milczec. Moj wujek byl milicjantem, byl tam z ksiedzem. Nic nie mowi o tym co tam zobaczyl, nawet do kosciola nie chodzil dalej, ale nie zapomne jak wspominal owa ksiazke, ktora zabral ksiadz w taki sposob, jakby palila go w rece. To histora z pogranicza borow tucholskich, miejsce gdzie satanisci z nawet rejonow Chojnic sie spotykaja co roku.
 

Leniuszka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
A dokładnie nie powiem skąd jestem bo zakładam, że sam się domyślisz. ;P
W tą legendę o smoku to ja też za bardzo nie wierzę... :D
Ale jest oryginalna :)

Ta historia o domu ciekawa. BB)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ciekawa, temtat tabu. Ale kanonik byl slynny i znany po tej akcji. Ogolnie motyw dziwny, nie wiadomo ile do konca jest w tym prawdy a ile fikcji, ale relacje osob, ktore tam byly sa prawdziwe.

Kiedys jeszcze w okolicach Czarnej Wody dzialy sie akcje, ale to juz dawne dzieje i juz nie aktualne. Chociaz... roznie mowia ;)
 

Kas71

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
A Jastarnia? Czy ktoś wie może cokolwiek na temat domu w Jastarni, na Półwyspie Helskim?

Dom stoi na ulicy Portowej, to piętrowy, bardzo ładny dworek. Mieszkańcy Jastarni otwarcie mówią o tym, iż jest nawiedzony. Faktycznie - dom od lat stoi pusty i zaniedbany, nikt nie stara się go kupić, a byłaby to piękna miejscówka na dom letniskowy, zwłaszcza że w chwili obecnej buduje się WSZĘDZIE, byle tylko zarobić... A piękny, duży dworek stoi pusty.

Prosiłabym bardzo o jakieś informacje, może być na maila: mala-lady-pank91@wp.pl
 

Kuba Bisewski

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
W Miszewie kóło Zukowa w lesie za wsią o 24 dzieją się przedziwne rzecz od 45 roku nikt z Miszewa nocy tam się niewloczy po już ok 21 słychać łańcuchy.Ok 22.30 zaczyna się tam horror.Najpierw z góry na szosę lecą beczki.0 23 słychać jęki i piski wołania .Około 23.50 zaczyna się jedzą dziwnej karocy bez końi i pustej.O 24 są wybuchy , i wszystko się dzieje na raz .Około24.30 wszystko milknie.Z opowiadań mojego dziadka ,wujka i taty.pozdro
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
Lestat napisał:
Ciekawa, temtat tabu. Ale kanonik byl slynny i znany po tej akcji. Ogolnie motyw dziwny, nie wiadomo ile do konca jest w tym prawdy a ile fikcji, ale relacje osob, ktore tam byly sa prawdziwe.

Kiedys jeszcze w okolicach Czarnej Wody dzialy sie akcje, ale to juz dawne dzieje i juz nie aktualne. Chociaz... roznie mowia ;)
Widze, ze jest cos dla mnie i to naprawde ciekawego do zbadania. Szczegolnie o tym domu, to mnie interesuje, co prawda, daleko od mojego rodzimego dolnego slaska, lecz to nie problem jak dla mnie. Prosilbym Cie o szczegolowa informacje gdzie to sie znajduje, mozesz napisac mi na priv albo tutaj, wybor pozostawiam Tobie. Z gory dziekuje ;)
 
Do góry