Strajki rolników

aragornik

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Każda grupa społeczna, która ma jakąkolwiek możliwość strajkowania wykorzystuje to. Jednak o ile mogę zrozumieć, że część tego sprzętu jest na kredyt to nie potrafię zrozumieć, że mają lepiej od przeciętnego kowalskiego (który prowadzi biznes i nikt go nie wspiera) a mimo tego chcą więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=EHBkqGga7GE
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A czego domagają się strajkujący rolnicy? Może mają jakieś ważne powody ogólne? Można gdzieś przeczytać ich żądania?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Ja nie rozumiem tej zazdrości.. Od kiedy rolnik ma lepiej? Mieszkałeś kiedyś w pobliżu jakiegoś gospodarstwa? Znam wielu rolników i uwierz mi że praca w gospodarstwie nie wygląda tak fajnie jak ten  John Deere. W mojej okolicy każdy rolnik który skończył 50 lat chodzi na zastrzyki przeciwbólowe i operacje stawów. Od rana do nocy jest zasuwanie. I często jest tak że cała rodzina pracuje. Jako przykład mogę Ci dać mojego kumpla. Ma on 16 lat i od małego zasuwa w gospodarstwie. Do tego pracuje też jego mama, ojciec i starszy brat. Mają około 100 hektarów i sporawo krów. Ale i tak cały zysk idzie na te traktory, paliwo i nawozy. Rolnik ma tak samo ciężko jak biznesmen. Funkcjonowanie gospodarstwa rolnego wygląda tak samo jak funkcjonowanie przedsiębiorstwa z ekonomicznego punktu widzenia. Duża firma dostanie szybciej dotacje niż mały biznes. I tak samo jest w rolnictwie. Moi rodzice mają małe gospodarstwo i nigdy nie będą mieli tej klasy maszyny co większe gospodarstwo. Za mały zysk. Nowy ciagnik wygląda okazalej niż nowy samochód dostawczy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 450
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Każda grupa społeczna, która ma jakąkolwiek możliwość strajkowania wykorzystuje to. Jednak o ile mogę zrozumieć, że część tego sprzętu jest na kredyt to nie potrafię zrozumieć, że mają lepiej od przeciętnego kowalskiego (który prowadzi biznes i nikt go nie wspiera) a mimo tego chcą więcej.

Dotacje mają bogacze którzy dzięki zapisaniu się do KRUS i dzięki temu oszczędzają pieniądze i dodatkowo unikają podatków i firmy mogą zrobić to samo. . Mogą dostać dotacje. Polski rolnik dostaje nie wiele. Europie Zachodniej chłop jest bogaty a Polski chłop ledwo wiąże koniec i dzięki UE maszyny stałe się drogie bo musieli kupić nowe maszyny i jak kupili dostawali zwrot . Nie wiadomo czy go dostaną i rolnik czekał wiele miesięcy a pieniądze nie przychodziły i przez ten czas spłacał kredyt . Nie wiele rolników dostaje dotacje a rolnicy którzy kupowali maszyny i nawozy bo mieli pieniądze , firmy postanowiły podwyższyć cenę . Trzeba mieć średnią wojewódzką a chłop pieniędzy nie posiada . Ziemie musi być jego . Do wielu ziem mogą mieć prawo dawni właściciele i dla tego nie dostanie pieniędzy. Za zbiory dostaje bardzo mało i zysk jest tak mały że cud że żyje. USA i Europie Zachodniej jest cena minimalna i wie doskonale ile dostanie i produkcja pokrywa koszty a naszym kraju nie wie co hodować. Jest losowanie kto dostanie dotacje . Losują urzędnicy i kto zostanie wylosowany ma dotacje . Na wsi dominuje PSL a osoba która nie popiera tej partii pieniędzy nie dostanie i jeśli nie jest aktywistą tej partii lub nie jest bogaty pieniędzy nie dostanie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dzieki rolnikom "drobnotowarowym, zarabiajacym wyłącznie na życie swoich rodzin (bez odkładania na pomnożenie "interesu", bo nie ma z czego) mamy mniejsze o ok. 1 000 000 bezrobocie.
Jak się zlikwiduje KRUS, jak się zmusi ubogich rolników do prowadzenia księgowości i płacenia popdatku dochodowego, to bankructw tych maluczkich na wsi nie będzie - oni przeżyją na lewo, na szaro czy jak tam inaczej to nazwiemy. Muszą przeżyć.
Natomiast większość z nich przejdzie na zasiłek dla bezrobotnych, a później bedzie oblegać ośrodki pomocy "społecznej"
Wieloznaczność w tym cudzysłowie polega na rozumieniu tego dziwu nad dziwami - jako: pomoc społeczeństwa, pomoc społeczeństwu, pomoc za darmo (jak niegdyś praca "społeczna"), pomoc w postaci przekwalifikowania na lumpa podmostowego itp. :help:

Może przeciwko takiej przyszłości wsi protestują strajkujący rolnicy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nasi rolnicy skorzystaliby na pewno gdyby wprowadzić liberalizm na rynku rolnym UE, zgnietlibyśmy naszą żywnością rolników francuskich, niemieckich itp. Już teraz nasza żywność bije eksportowe rekordy.

Praca na wsi jest bardzo ciężka, tego nikt nie może negować. W mieście człowiek wraca po pracy i leżakuje (chyba że ma małe dzieci) a na wsi pracuje się całą dobę
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Szkoda, że nie ma łatwego dostępu do informacji - czego żądają i co ich do strajku pcha.
Może TRWAM się tym zajmie. Będę monitorował.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Telewizja Trwam się zajmie tylko wtedy jak będzie możliwość skrytykowania aktualnej władzy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
No to może znajdź żądania rolników w innej stacji i napisz tutaj albo niechby link chociaż ... :dj: :smutas: :idea:
 

aragornik

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Na pewno na kanale można znaleźć przemówienie, które skończyło obrady. Natomiast jeśli chodzi o żądania to co prawda nie jest to bezpośrednio sprzed daty strajku ale niedługo przed tym także wnioskuje, że są aktualne - http://www.ppr.pl/artykul-rolnicy-strajkuja-w-bydgoszczy-167998-dzial-1.php
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Telewizja Trwam się zajmie tylko wtedy jak będzie możliwość skrytykowania aktualnej władzy
Telewizja Trwam to w ogóle kradnie dzieciom jedzenie i sika do mleka.

Co do filmiku autora, sprawa jest dwuznaczna. Z jednej strony wiele z tych maszyn jest wzięta na kredyt. Z drugiej - bez zdolności kredytowej nikt by nie szafował nimi na lewo i prawo. Gdyby nie było z czego ich spłacać, te drogie ciągniki, traktory i cała reszta szybko by zniknęły z pól. Jeśli rolnik jest ogarnięty, to wcale źle w Polsce nie ma. Przyjęło się już, że to wiecznie pokrzywdzony człowiek. I owszem, łatwa robota to nie jest, acz obecnie o sukcesie właściciela większej ziemii - w połowie, jeśli nie w większej części, decyduje jego zmysł przedsiębiorcy.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przeczytałem i zauważyłem zajmowanie się sprawami większymi od własnej chaty u kraja wsi.
Zawsze niepokoją mnie nazwiska Mojzesowicz i Serafin - to byli dwaj niezwykle aktywnim nłodzi wspieracze władzy ludowej, pokazywani w TVP.
Wiem - to byli całkiem inni ludzie. Jeśli nawet ci sami, to odmienieni. Odmieńcy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czy może ktoś choć opisze te postulaty, bo u mnie multimedia nie chodzą a chciałbym się odnieść do tych postulatów
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Może. Same tu mieszczuchy i nie ma głębszego zaintresowania, chyba zeby było o likiwidacji KRUS ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja jestem mieszczuchem, choć robolem od zawsze i naprawdę chcę poznać te postulaty
 
Do góry