Sterownik dźwięku... do wszystkich kart?

Yasashii

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
/root
To może zabrzmieć dziwnie i n00bstersko, ale nie jestem lamerem jeżeli chodzi o kompy, to całe moje życie. Mówię, że to może zabrzmieć dziwnie, bo szukam czegoś, co wątpię, że istnieje. Otóż chodzi o takie sterowniki audio, żeby działały do wszystkich kart. Szukam czegoś dlatego, że ostatnio kupiłem sobie kartę dźwiękową 24 bit. Potrafi grać ładnie, jak się ustawi w programie do odtwarzania muzy equalizer odpowiednio (czyli klasyczne V) Problem w tym, że nie każdy program ma swój equalizer, a gry to już w ogóle. Problem tkwi właśnie w sterownikach. Karta ma duży potencjał, jednak nie można go wykorzystać, bo w badziewnych sterownikach c-media do tej karty nie ma właśnie equalizera, który jest powiedziałbym wręcz koniecznym standardem w sterownikach. Przez to np w grach dźwięk brzmi płytko. Pomyślałem zatem, że a nóż i widelec istnieją jakieś "ogólne" stery do dźwięku obsługujące wszystkie, albo przynajmniej większość kart, i a nóż i widelec byłyby lepsze, bo te sterowniki c-media są po prostu do bani. Wiem, jak to brzmi. Sam nie mogę uwierzyć, że to wypisuję, ale ci bardziej pechowi ludzie wiedzą, co to naprawdę wielka desperacja. Dla zagorzałych google-odsyłaczy: Informuję, że wyszukiwarek używać umiem, oraz że z tej umiejętności korzystałem przed napisaniem tego tematu
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
nie ma czegoś takiego jak sterownik uniwersalny.
 

Yasashii

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
/root
Amen, to miałem też w planach zrobić... na razie wyszukiwania wielkiego skutku nie przynoszą.
 
Do góry