Staż - kilka pytań z nim związanych.

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam kilka pytań:

1.Czy osoba która ukończyła licem i skończyła je bez podejścia do matury może normalnie pójść na staż?

2. Ile wynosi teraz wynagrodzenie z UP za staż?
 
G

germanistka89

Guest
1. Tak może. Wystarczy tyko średnie wykształcenie.
2. 665, 07 :D a od stycznia wyniki 670,07.
 

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ale średnie bez matury też ?
Czy matura obowiązkowa ?

Nie trzeba być absolwentem szkoły wyższej ?
 
S

Spamerski

Guest
Pisząc maturę jesteś już absolwentem szkoły. Masz po prostu wykształcenie średnie. Matura to tylko dokument upoważniający do studiowania.

Myślę, że najlepiej jak udasz się do PUP w twojej miejscowości po więcej informacji.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Jak masz maturę, to masz śednie pełne, bez matury masz średnie niepełne. I to nie prawda, że jest tylko przepustką na studia. Poza tym czytałam, że od tego roku na staże będą przyjmowani tylko osoby które ukończyły 25 lat. Najlepiej idź do urzędu i tam się wszystkiego dowiesz.
 

mariolejka

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
właśnie od tego roku wchodzą zasady że na staż mogą iść wszystkie osoby bezrobotne, a nie tylko te które ukonczyły 25 lat bądz też mają mature
 

azjja

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zmieniają się przepisy i UP od lutego mogą udzielić konkretnych informacji bo sami jeszcze konkretów nie znają.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
wszystkie osoby bezrobotne, które ukończyły 25 lat, poniżej nie biorą.
 

raaafaal

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Każdy pisze coś innego..
Wg jednej osoby powyżej 25 roku życia biorą.. wg drugiej poniżej też biorą..
Każdy z was ma jakieś inne informacje..
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Najlepiej przejść się do urzędu, tam wszystko wyjaśnią. :]
 
S

Spamerski

Guest
Jak masz maturę, to masz śednie pełne, bez matury masz średnie niepełne. I to nie prawda, że jest tylko przepustką na studia. Poza tym czytałam, że od tego roku na staże będą przyjmowani tylko osoby które ukończyły 25 lat. Najlepiej idź do urzędu i tam się wszystkiego dowiesz.

:mruga:
Nie ma takiego czegoś, matura to tylko coś w rodzaju przepustki do dalszej nauki!
Świadectwo ukończenia szkoły średniej (jak sama nazwa wskazuje) = wykształcenie średnie.
 

kora1

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja rozpoczęłam staż rok temu trwał 6 miesięcy - było tak: że biorą ludzi nie później niż rok po studiach i do 25 roku - później już nie biorą na staż, a co do matury to po skończeniu np. liceum bez matury masz średnie niepełne - formalnie mówiąc
Ale jak juz było mówione wcześniej - najlepiej iśc do swojego UP i tam się wszystkiego dowiedziec
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ja byłam na stażu w tamtym roku, wtedy obowiązywała zasada, że biora do 25 roku życia. Czy coś się teraz zmieniło, nie mam pojęcia...
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
:mruga:
Nie ma takiego czegoś, matura to tylko coś w rodzaju przepustki do dalszej nauki!
Świadectwo ukończenia szkoły średniej (jak sama nazwa wskazuje) = wykształcenie średnie.
Nie prawda. To tak samo jakbyś skończył studia a nie obronił pracy licencjackiej. Wtedy masz wykształcenie wyższe, ale nie pełne. Tak samo jest ze szkołą średnia i maturą.

A zasady dotyczące stażu zmieniły się od 1.01.2009.
 
S

Spamerski

Guest
Absolwenci szkół średnich nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu, lecz świadectwo jego zdania wymagane jest od kandydatów na wyższe uczelnie. Matura nie jest jednak dokumentem poświadczającym wykształcenie średnie - tę funkcję pełni świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Matura

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=matura

Nie będę się kłócił (Wikipedia do "niezawodnych źródeł wiedzy nie należy), ale nie znalazłem na nacie informacji o "niepełnym wyższym", a kopać w ustawach mi się nie chce, bo samo średnie to dla mnie trochę za mało, więc nie interesuje się tym za bardzo.

Dlatego jak możesz to podaj mi źródło, z którego korzystałeś.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Jest coś takiego jak niepełne wyższe - ale z tego co wiem, to tylko nieformalnie. ;) Jednak niektórzy pracodawcy biorą je pod uwagę.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Z żadnego źródła nie korzystałam. Informacji takiej udzielili mi wykładowcy na mojej uczelni. :)
 

ewcia_81

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Każdy pisze coś innego..
Wg jednej osoby powyżej 25 roku życia biorą.. wg drugiej poniżej też biorą..
Każdy z was ma jakieś inne informacje..

jeżeli jesteś absolwentem i nie ukończyłeś 25 lat nigdy nie pracowałes możesz skorzystać ze stażu nie ważne czy masz mature czy nie
o staz mogą ubiegać się równiez osoby z podstawowym wykształceniem wiec spokojnie fakt ze nie masz matury nie dyskwalifikuje cię :)
 
Do góry