Stara komórka

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
W komisie mi powiedzieli, że nie przyjmą mi telefonu, bo jest za bardzo zniszczony i dodali, że mogę mieć problem z jego sprzedaniem :( Czy znacie jakieś metody, by sprzedać telefon, który ... co prawda nie jest pierwszej nowości ale ciągle jest sprawny :) Co mogę z nim zrobić?
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
To jest najgorsze z telefonami, że jeszcze fajnie trzyma bateria, dobrze działają ... ale kiepsko wyglądają i przez to dany komis go odrzuca, bo jak by nie patrzyć ludzie kupują oczami!

Jeśli chodzi o tą stronę ... hmm.. ciekawa sprawa i to tak serio można sprzedać każdy telefon?
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Sprawa mnie zainteresowała i popytałam się trochę wśród znajomych. Za dużo osób nie kojarzyło tego serwisu ale akurat trafił się znajomy kolegi, który kiedyś w sumie całkiem niedawno, bo jakieś 4 miesiące temu sprzedał u nich telefon i sobie chwalił. Podobno szybko się uwinął z tym. Także jest to jakaś opcja jeśli chodzi o sprzedaż telefonów.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Ja kiedyś korzystałam z tej strony https://www.orangerecykling.pl/ Udało się również szybko załatwić sprawę. Zgłosiłam na stronie, w ciągu kilku dni przyszła pocztą koperta z adresem zwrotnym i opłaconym znaczkiem wrzuciłam do skrzynki i gotowe. Później jakaś weryfikacja i wypłacili kasę. Także spoko to wyglądało.
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
Poczytałem trochę na ich stronie i w sumie wygląda to całkiem przyzwoicie, także chyba się zdecyduję. Ktoś jeszcze może korzystał?
 
N

nianiaSweet

Guest
Mój brat korzystał z tego serwisu, a myślę że za jakiś miesiąc i ja się zdecyduję w ten sposób na sprzedaż telefonu, to co przemawia za tego rodzaju rozwiązaniem (patrząc na to jak się z tym wszystkim uporał mój brat) to fakt, że cala procedura poszła bardzo sprawie, w kilka dni od momentu wysłania telefonu dostał pieniądze. Każdy może sobie poradzić bez porblemu ze sprzedażą, ponieważ przez serwis zgłaszał sie chęć sprzdaży, jakoś to wyceniał, przysłali mu opłaconą kopertę, wkładał do niej telefon i wysyłał. Na pewno nie ponosił kosztów przesyłki, która była opłacona przez pocztę Polską. Później dostał informację ile wg serwisu wart jest ten telefon, wiem że był zadowolony z wyceny, poza tym piniądze dostał w przeciągu 2 albo 3 dni. Wystawiając telefon chociażby na allegro nigdy tak szybko nie uwinąłby się z jego sprzedażą, także warto zajrzeć i zasatnowić się czy nie jest to lepsze rozwiązanie.




 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
na allegro nigdy tak szybko nie uwinąłby się z jego sprzedażą

To jest fakt, bo jak by nie patrzeć trochę się schodzi nim się znajdzie odpowiedniego kupca, potem trzeba odpowiadać na te wszystkie pytania. Ciekawa sprawa, będę musiał przemyśleć tą kwestę z tym serwisem bardziej!
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiecie co tak czytam sobie i czytam ... i w sumie nie wygląda to głupio z tym starytelefon. U nich na stronie też tak w miarę przejrzyście jest napisane. Będę musiał jeszcze znajomych popytać, czy korzystali kiedykolwiek z takiego czegoś!
 

Seweryniak

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dziś na temat nieużywanych komórek była audycja. Jeszcze o niej można poczytać na fanpage Radio Zet na facebook. Część osób potwierdziła, że stara się sprzedać stary telefon na jakiejś aukcji albo w komisie. Pojawiło się też kilka wpisów o skupie telefonów prowadzonym przez serwis starytelefon. Ludzie ogólnie pozytywnie się wypowiadali, bo nie czeka się na kupca, nie płaci się za przesyłkę i kasę w miarę szybko wypłacają. Także mimo początkowo byłem sceptycznie nastawiony teraz widzę, że faktycznie to działa i jakoś się kręci.
 
Do góry