Stacje benzynowe

Status
Zamknięty.

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Co do kosztów wytworzenia, hm... płaca pracowników oki, ale płaca właściciela nie koniecznie. Dlaczego? Płaca właściciela to w dużej mierze zysk, ona nie zalicza się do kosztów (o ile dobrze pamiętam
jezyk.gif
)

cena paliwa to nie problem bo jest niska, natomiast cena jaka trzeba placic panstwu pod przymusem to juz co innego
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Julka,
ja Ci nie stawiam minusów (chyba że jest ku temu poważny powód) a kogucikiem może i jestem, ale przynajmniej wiem co mówię.
Jeśli rafinerie miały by możliwość kupna ropy naftowej po niższej cenie to by z tego korzystali...

Zaś państwo i unia mogłyby przestać okradać fundusz państwa z paliwa i kasy. Poczytajcie gazetę "Wprost" artykuł "Żywot kasiarzy"
Opis: W europarlamencie możliwości są dwie. Można korzystać z życia - jeździć na bali i seszele oraz latać klasą biznes. Albo oszczędzać - spać w hostelach i oszukiwać na benzynie. Pracy jest niewiele.
Artykuł:
(...) Numer jest więc dziecinnie prosty: jeden samochód, dwóch posłów w środku, cztery tankowania po drodze i każdy rozlicza się oddzielnie. Amatorów takich kombinacji także i w tej kadencji nie brakuje - zapewnia nasz rozmówca. Na jednej podróży w dwie strony każdy z pasażerów może zarobić na czysto nawet 3-4 tys. złotych.
Niektórzy posłowie mają bardziej kunsztowne chwyty. (...)

Ale to tylko namiastka przekrętów na górze, resztę możecie w gazecie przeczytać i aby zachęcić:
(...)na samych podróżach miesięcznie można było uciułać nawet 20 tys. zł.(...)
^^ Dotyczy podróży lotniczych.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Polecam: http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/janusz-korwin-mikke-ja-pisze-o-pieniadzach_151780.html
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Polecam: http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/janusz-korwin-mikke-ja-pisze-o-pieniadzach_151780.html


ten artykuł jest bardzo ciekawy, ale ni jak ma się do wzrostu cen na stacjach benzynowych. Podatek jest ustalony odgórnie i jego stawka nie waha się. Jedynie jak drożeje paliwo (koszty wydobycia i generowany zysk) i to po ciąga większą wartość odprowadzana do skarbówki, a właściciele stacji też chcą na tym zarobić i chcąc generować zysk w takich samych ilościach jak przed podwyżką muszą podnieść ceny na stacjach.


Z tego co ja widziałam np. w Dani na stacjach benzynowych są 2 ceny. Rano paliwo jest tańsze, a popołudniu droższe. Różnica to kwestia 2-3 koron na litrze. Dlaczego? Z rana jest mniejszy ruch niż popołudniu.


Smutny Znajomy, a mało w Polsce przekrętów? Myślisz, że to robią zwykli, prości ludzie? Układy i układziki w wyższych sferach.... :]

Tak więc nie mydl mi oczu, że wzrost cen jest spowodowany tym, że państwo narzuciło podatek. No chyba, że w tym czasie go podwyższyli, ale ja nic takiego nie słyszałam. Tak było, jest i będzie, że dla państwa płaci się pańszczyznę. Nic nie zmieniło się. A ceny mimo wszystko rosną....
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Smutny Znajomy, a mało w Polsce przekrętów? Myślisz, że to robią zwykli, prości ludzie? Układy i układziki w wyższych sferach.... :]
O amerykę odkryła...
I nie tylko wyższe sfery ale także i niższe. Każdy kombinuje jak może... a polak potrafi.
Ceny będą rosnąć bo jest inflacja około 3-4% rocznie.
 
B

benjamima

Guest
najzabawniej będzie, jak ropa się już skończy - a skończy się, może jeszcze nie za naszych czasów, ale jeszcze w tym stuleci - i wtedy, według mnie, bardzo szybko znajdzie się zamiennik... który za pewne można by stosować już teraz, ale zniszczyłoby to praktycznie całą gospodarkę światową...
 

ironman

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2007
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
lubuskie
Swoją drogą to Polskie rafinerie kupują ropę za cenę ustaloną w umowie, a nie na giełdzie i po giełdowych cenach.

Wahania cen są więc niezrozumiałe, bo tak samo przecież mogliby tłumaczyć podwyżki cen gazu wahaniami na giełdzie, a przecież cena jest stała, taka jaką podano w zawartej umowie gazowej.

Jednak pomiędzy nami, a rafineriami zawsze są pośrednicy zarabiający na każdym sprzedanym litrze paliwa.

@benjamima: Nie wiadomo jak duże złoża ropy znajdują się na dnie oceanów, a kiedy opracujemy technologie wydobycia z tak dużych głębokości to i do nich się dobierzemy.
 

pegaz1

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
28
Punkty reakcji
2
Benzyna jest droga bo ludzie i tak za nią płacą. Chcecie taniej? Inwestujcie w lewy import. Przestanie się opłacać sprzedawać w tym ch...nym kraju paliwo to koncerny wymuszą zmiany w prawie. Pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry