sprzedaż odzieży na allegro a towar

mateush90

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PoznaŃ
witam, mam zamiar sprzedawać na allegro odzież i mam pytanie skąd brać towar? tzn. chciałbym buty sprzedawać nike i czy jest taka możliwość aby być pośrednikiem tzn. mieć towar od nike i sprzedawać to na allegro? albo czy macie jakieś dobre strony ze sklepami z europy co wysyłają do Polski? głównie chodzi mi o buty nike dunk. proszę o pomoc
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
google -> "hurtownia markowej odzieży (nike)"/"importej odzieży nike"

na allegro widzialem jakies aukcje z kontaktami do duzej ilosci importerow i zagranicznych producentow, rowniez tam mozesz poszukac
 

rodri

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
91
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
3city
Pamiętaj tylko, że jak będziesz handlował większą ilością ciuchów do zainteresuje się Tobą Urząd Skarbowy. Ostatnio głośno było o zatrzymaniach osób handlujących odzieżą na allegro i niepłacących z tego tytułu podatków.
Co do samego towaru, to tak, jak już wyżej pisali, najprostszym sposobem jest znaleźć dobrą hurtownię/hurtownika.
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Dokładnie radze wszystko zalegalizować po to aby nie było kłopotów ,ale wracając do tematu wiesz ile tego chcesz sprzedawać ?? jeśli powiedzmy ok 100 szt to warto skontaktować się już z Nike w mniejszych ilościach nie warto.
 

Kapitankapusta

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
290
Punkty reakcji
1
Dużo osób sprowadziło z USA gdy były $ bardzo tani ;) za buty halowe które kosztują na allegro ok. 200zł płacili nie całe 70 więc opłacalny biznes.
 

mateush90

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PoznaŃ
google -> "hurtownia markowej odzieży (nike)"/"importej odzieży nike"

na allegro widzialem jakies aukcje z kontaktami do duzej ilosci importerow i zagranicznych producentow, rowniez tam mozesz poszukac


importer - tzn. nie widziałem właśnie nigdzie na allegro takich ..
 

krzysiuct

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
częstochowa
jest jeszcze jeden problem
na allegro wystawiają się hurtownie i jadą po minimalnej cenie i z niektórymi towarami 3a sobie dać spokój
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Dokładnie żeby mieć konkurencyjne ceny trzeba by brać bardzo duże ilość, albo jak ktoś wspomniał przy w miarę sprzyjającym kursie sprowadzać ze stanów
 

nadika

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Witam. Ja również mam kilka pytań odnośnie sprzedaży na allegro. Czy muszę posiadac sklep internetowy, aby zacząc legalną sprzedaż na allegro, czy po prostu wypełniam odpowiednie opcje "firmy" na allegro i już jest luzik. Napiszę, że w obecnej chwili miałabym zamiar prowadzic sprzedaż tylko przez allegro. Dwa legalnie zarejestrowana firma, z tym, że sprzedaż internetowa allegro czy w związku z tym składki do urzędu skarbowego są mniejsze? Czy to wszystko odbywa się na tej samej zasadzie jak np; najzwyklejszy sklep?
 

catalog31

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Kiedyś interesowałem się tym tematem.
Towaru prosto od NIKE nie dostaniesz, nie ma szans. W Polsce jest, jeśli się nie mylę 3 firmy, które biorą bezpośrednio od nich. Reszta to niestety pośrednicy.

Miałem kontakt z jedną z takich firm i to co mi zaoferowali to:
Cena katalogowa - 30% = Twoja cena zakupu

Jednak niestety ta sama firma wystawia na allegro produkty swojego sklepu (cały czas kilka tys. aukcji) i tam już cenna jest niższa od ceny katalogowej.

Minimum zamówienia u nich to 20 par butów + koszt przesyłki kurierskiej.

A co do US - lepiej jednak zarejestrować firmę. A może ktoś w rodzinie prowadzi również biznes? ;)
Koszty dla przedsiębiorcy to mały ZUS przez 2 lata czyli niecałe 300zł + ewentualnie koszty biura rachunkowego (do 100zł na początku), chyba że ktoś ma zamiar rozliczać się sam.

Wg mnie dość ciężki temat, jednak życzę powodzenia ;)
 
Do góry