Sprzeczność uczuciowa?

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Witam. Mam nadzieję, że temat tutaj nie będzie w złym dziale, a jeśli tak to przepraszam mało się orientuje gdzie to dodać.
Ogólnie ostatnio mnie tak zastanawia... Jak będąc osobą, która potrafi i lubi grać, potrafiącą pisać o swoich uczuciach, a nawet robiącą to często, lubiącą pomagać i patrzeć na ludzi można byc jednocześnie człowiekiem niepotrafiącym kochać i być osobą "zimną"?
Chyba to o wodnikach się sprawdza w moim przypadku ;x
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Nie istnieje człowiek, który nie potrafi kochać. Ty po prostu masz pewnego rodzaju blokady, dlatego uważasz, że nie jesteś w stanie kochać, choć tak nie jest. Wybacz, nie chcę się rozpisywać, żeby to dokładnie omówić trzeba wiele czasu, zostańmy więc przy tym - potrafisz kochać.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Jak będąc osobą, która potrafi i lubi grać, potrafiącą pisać o swoich uczuciach, a nawet robiącą to często, lubiącą pomagać i patrzeć na ludzi można byc jednocześnie człowiekiem niepotrafiącym kochać i być osobą "zimną"?

Zastanawia mnie, co oznacza to, że "potrafi i lubi grać" ?
Jeżeli ktoś potrafi pisać o swoich uczuciach, chętnie pomaga ludziom i jest przy tym osobą "zimną" i niezdolną do pokochania kogoś, to należałoby się zastanowić, gdzie tkwi owa sprzeczność. Bowiem może być tak, iż taka osoba jest zwyczajnie egoistyczna - jedyne, co próbuje zrobić, to stworzyć pozory osoby gotowej do niesiania pomocy innym, ale ... może być też tak, iż taka osoba w rzeczywistości wcale nie jest "oziębła" tylko po prostu dotychczas nie udało jej się obdarzyć nikogo głębszym uczuciem ani też stworzyć trwałej relacji.
Nie wiem, czy o to Ci chodziło :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Co do blokad się zgadzam. Szkoda, że nie mogę ich wyłączyć ;x

Nie ma guzika do wyłączenia ich ale możesz nad tym po pracować.
Co rozumiesz pod pojęciem zimna nie potrafiąca kochać?
Mnie osoba zimna kojarzy sie z osobą, która nie zwraca uwagi na innych martwiąca się raczej swoja osoba.
Dla mnie to taka osoba która nie darzy ludzi żadnym ciepłym uczuciem (przyjaciele, znajomi których nie mozna mieć będąc zimną)

Może po prostu nei spotkałas jeszcze człowieka który obudzi w tobie te wszystkie uczucia związane z zakochaniem :)
 
S

synestetyk

Guest
Może, masz jakies skrzywienie, jakis uraz psychiczno-emocjonalny który Cie teraz blokuje.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Możliwe. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ostatnio w środę dodatkowo miałam też wypadek samochodowy i fartem żyję oraz jestem cała. Dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi w sumie (tak wiem, że dużo osób popierających to) ten temat jest bez sensu.
A Madzia właśnie o to co napisałaś na końcu wydaje mi się, że chodzi...
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Pamiętaj,że życie to także gra pozorów,a wiec sama tje kreujesz i robisz z siebie właśnie taką osobę. Może dlatego ,aby przedstawić się w złym świetle i podkreślić jaka to jesteś "zimna" nie ma człowieka,który nie potrafi kochać,w pełni się z tym zgadzam,
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Oczywiście wiem, że macie rację dlatego uważam, że ten temat, który założyłam jest trochę bezsensowny. Często mam jakieś poczucie beznadziejności, bo zawsze znajdzie sie osoba obok, ktora nawet jesli jest glupia, ale mega wesoła jest dla mnie jak drzewo.
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
Jak będąc osobą, która potrafi i lubi grać, potrafiącą pisać o swoich uczuciach, a nawet robiącą to często, lubiącą pomagać i patrzeć na ludzi można byc jednocześnie człowiekiem niepotrafiącym kochać i być osobą "zimną"?
normalnie - można grać na czyichś uczuciach, być kimś egzaltowanym, pomagać mając w tym swój interes, patrzeć na ludzi z wyższością i być zimną suką - prawdę mówiąc to znam wiele takich osób :D
 

Beherit

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wodnik raczej niewiele ma tutaj wspólnego z czymkolwiek. Dobrze, że zaczęłaś się nad tym zastanawiać. To już jakiś krok do przodu. Najtrudniejsza praca to praca nad samym sobą. :)
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Dokładnie. Wiele razy próbowałam coś zmienić, ale widocznie za mało się starałam.
Co do grania chodziło o aktorstwo;D W pewien sposób tutaj też musisz się uzewnętrzniać przed ludźmi.
 

ad_kat1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
1
To nazywa się być wredną osobą. Za równo zimna jak i gorąca. To mój ulubiony typ kobiet. Chcą czegoś ale podchodzą do tego z dystansem i nie mówią o tym wprost.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
W końcu posiadanie rudych włosów do czegoś zobowiązuje heheh ;D
Dla mężczyzn którzy mi się podobają raczej taka nie jestem chyba, że to jakieś pustaki, to wtedy już wygląd mnie nawet nie interesuje.
 
Do góry