Sprawdź Swój Herb Rodowy!

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
Ja jestem herbu Prus :p
Który wygląda następująco:
h19.jpg
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Znalazłem swoje, ale musiałem pomóc sobie Wikipedią.
Radwan
radwan.JPG
 

RWTF

30 kg nadcipia
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
973
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Malbork '75
a mnie sie nie ładuje ta strona :hahaha:

ale i tak jestem szczęśliwa :D
 
S

serwor

Guest
Mi też pierwszy link nie działa.Herb Labędż.
 

Attachments

  • labedz_small.JPG
    labedz_small.JPG
    6 KB · Wyświetleń: 16

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
A mnie nie ma <_< Chociaż szlachectwo mam udowodnione ;) Coś dziwny w takim razie ten link :p
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Ja nie mam herbu.

Kumpel mi mówi, że my bandyci, piraci, itp. :D Zgadza się :p
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
O mam dwa :D

HERB Sulima :

Sulima. Który [to herb] orła czarnego, którego nogi i końcowe [dolne] części ciała przez trzy kamienie czworokątne, proporcjonalnie rozłożone, są zasłonięte, w polu czerwonym wyobraża.

Herbu tego tarcza wszerz na dwie części podzielona, na wierzchniej dzielnicy pół orła czarnego w żółtym polu, z skrzydłami rozciągnionymi, z pyskiem w lewą tarczy obróconym; w spodniej zaś trzy kamienie w czerwonym polu. Na hełmie z korony pół orła czarnego, takiego jak w tarczy.

(...) w polu czerwonym pod głowicą srebrną, w której orłek wyskakujący czarny, trzy kamienie złote w rozstrój. Hełm z labrami z pokryciem z prawej srebrnym a z lewej czerwonym, a podbiciem zapewne czarnym. Klejnot: orłek wyskakujący czarny.

Legenda herbowa:

Z Niemiec ród wywodząc, którego mężowie dzielni i zaszczytów żądni; między którymi w ostatnich latach Zawisza z Garbowa, nazywany Czarny, wielką świetnością błyszczał.

HERB Śreniawa:

Śrzeniawa rzeka polska krzyżem naznaczona w wyższej części, w polu czerwonym.

Rzeka biała w polu czerwonym na ukos, czyli jak S przewrócone, płynąca, na hełmie tew bez korony, między dwiema trąbami myśliwemi, u każdej z nich cztery dzwonki wiszą.

(...) w polu czerwonym krzywaśń srebrna, na niej od czoła zaćwieczony krzyżyk kawalerski złoty. Hełm ukoronowany z labrami może z pokryciem czerwonym a podbiciem srebrnym. Klejnot: dwa rogi turze, prawy czerwony, lewy srebrny, z czterema dzwoneczkami na każdym.

Legenda herbowa:

Że też ten herb w Polszcze nabyty, a nie z cudzych krajów do nas przyniesiony, zda się być pewna, że za jakieś kawalerskie dzieło nad rzeką Śreniawą uczynione, mężnemu rycerzowi nadany, i od tejże rzeki Śreniawą nazwany.
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
mojego nie ma, ale jest panieńskie mojej mamy.
nawet 4 herby znalazłam.

grzymala.JPG


nalecz.JPG


nieczuja.JPG


rawicz.JPG
 

Izdeb

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łuków
Jam jest Tomasz Izdebski herbu Pomian
Oto on:
21.gif

Piękny, co? Duże prawdopodobieństwo, że ten herb jest naprawdę moim herbem rodowym, gdyż nie dalej jak 70km na północ ode mnie jest miejscowość Izdebki-Wąsy z którego pochodzi ród Izdebskich herbu Pomian. Ale by się upewnić musiałbym poszperać w kronikach parafialnych
 

matek herb korczak

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
EXTREMO :D :D :D :D :D :D ja mam herb i to jaki glebny sami zobaczcie :eek:k: :eek:k: :eek:k:

korczak.gif


mój herb nazywa się KORCZAK

jeżeli lubicie starożytną grecje (nawet troszkę) i lubicie różne ciekawostki to zapraszam na moją stronę :

http://www.grecja.ecom.com.pl

INSTR. skopiuj link i wklej go na pasku gdzie pisze strona








Kurczę nie mogę edytować pierwszego posta :/
Nie działa ten pierwszy link, bo autor przeniósł to na inny adres
Podaję go
!!!!SPRAWDŹ SWÓJ HERB RODOWY!!!!


ej hihra to zła stronka bo na profesionalnej jest moje nazwisko a na tej nie ma <_< <_< <_<
 
Do góry