Sprawdź czy panujesz nad swoim umysłem

Cherry-

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
ciekawe..udało mi się :] , ale raczej nie ma to nic wspólnego z panowaniem nad własnym umysłem :p
 

per

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
No fajne, mi się udało kilka razy zmienić obrót. Na początku pomyślałam sobie, że to oszustwo więc zawołałam mamę, no i jednak to prawda :D Bo mi się kręciła w prawo a mamie w lewo :)
 

adam0309

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
55
Punkty reakcji
1
Wiek
30
To jest proste, wystarczy pomyśleć i się kręci w 2 stronę-jestem genialny :) ale mi bardziej mi pracuje lewa półkula co zresztą pasuje do mojej osobowości-mam pamięć głównie do twarzy, nazwiska rzadko zapamiętuje, emocjonalnie podchodzę do wielu spraw itp. a to oznacza że test serio mówi która półkula jest aktywniejsza-git animacja :)

Świetna animacja. Spróbujcie obracać obrazek w czasie 1 obrotu, tak aby wykonało max 1x 360 stopni i w 2 stronę, mój rekord to 5 takich zmian na raz. A u was?
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
Ja ją sobie obracam w którą stronę chce bez większego wysiłku. Ale domyślnie obraca mi się zgodnie z ruchem zegarowym.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
ale wy dajecie sie nabrać, przecież to widać, że dziewczyna obraca się raz w jedną a raz w drugą stronę :) to nie wy to powodujecie.
 

Enaruntei

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
He super sprawa :D właśnie sobie ćwicze i dla mnie nie jest to takie proste bo jak raz mi zmieni kierunek to potem ciezko zeby zmieniła w drugi :p ale no udaje sie po chwili :)
 

per

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
kręci się raz w jedną raz w drugą
ale to chyba nie było zależne ode mnie :]
Ależ było...

ale wy dajecie sie nabrać, przecież to widać, że dziewczyna obraca się raz w jedną a raz w drugą stronę :) to nie wy to powodujecie.
To zawołaj koleżankę albo kolegę i się zdziwisz bo Tobie będzie się obracała w inną a jemu/jej w inną :]

Dopiero niedawno to skumałam xD zrobiłam screena i zauważyłam, że zależnie od tego jak się patrzy to kręci się w lewo lub prawo i to jest w 100% zależne od nas :) zróbcie sobie screena i sie przyjrzyjcie, to coś na zasadzie jak ten obrazek:
labadz.gif

or:
foka.gif


i co zobaczycie to zależy tylko od was :) tak samo z tą tancerką, tyle że ona jest ruchoma.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
się biorą dzieci?
ale wy dajecie sie nabrać, przecież to widać, że dziewczyna obraca się raz w jedną a raz w drugą stronę :) to nie wy to powodujecie.

Nieprawda. Obraca się ruchem wahadłowym (w prawo, w lewo, w prawo, w lewo), ale ponieważ jest czarno biała tworzy się złudzenie, że obraca się w kółko. I dlatego to, w jakim kierunku się kręci zależy od nas (tak jak na przykład to, czy chcemy widzieć ostro przedmiot blisko nas, czy daleko). Tzn. tak naprawdę nie obraca się wokół własnej osi w ogóle, ale od nas zalezy jak to postrzegamy.
 

Avie93

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
305
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Łódź
U mnie tancerka obraca się w lewo.
Ale nie umiem zmienić kierunku jej obrotu :p.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Skoncentruj się na nogach. Po chwili to nie jest specjalnie trudne.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
sorry ze odgrzewam temat.
Mi tam się wydaje że ten gif jest zrobiony tak że chwilę kręci w jedną strone, chwilę w drugą.
jestem praworęczny.
zawsze jak popatrzę za pierwszym razem kręci się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek, a jak trochę mocniej się wpatrze, zwłaszcza jak zwracam uwage na rękę i stopę to zaczyna się obracać w przeciwnym kierunku :D
Hmmm czyżby walenie konia lewą ręką takie efekty dawało ? :D -oczywiście żart :p
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Nie wydaje mi się aby ten gif kręcił się w dwie strony, ponieważ ruch końca stopy o tym może świadczyć, chociaż jest to złudzenie optyczne więc wszystko możliwe. Ale jak wiemy wiele złudzeń optycznych jednak wymaga pewnego skupienia pracy mózgu ( tzn. koncentracji), na przykład jak na rysunkach, które pokazał/a PeR, musimy jednak troszkę bardziej się wysilić, aby zobaczyć coś innego. Na tym samym polega gif z tą tancerką. Dla tego gadanie jak co niektórzy, że to chłam czy coś, że jest beznadziejne bo zmienia kierunek "niby" sama jest nie na miejscu. Czego się spodziewacie? Że za pomocą waszej telepacji, prześlecie przez monitor jakieś rozkazy, które zmienią kierunek tancerki. Na tym polegają iluzje, ludzie... Może się kręcić tylko w lewo, bądź w prawo, albo może zgodnie z wahadłem, w tym rysunku nie chodzi przecież o to, Tu chodzi o to, aby oszukać wzrok i mózg, a ty musisz coś z tym zrobić aby coś w tym zmienić... Powiem tylko tyle. Ten gif nie jest oszukańczy, ponieważ kręci się zgodnie z tym jak mamy to odbierać. Wiem bo sprawdziłem na innych osobach: ja się przyłożyłem i zaczęło mi się kręcić w lewo, a innym w tym samym czasie wciąż kręciło się w prawo.
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
Wystarczy patrzeć na stopę i samemu w myśli kierować jej ruchem.
Chwila skupienia i na pewno się uda
 
Do góry