sposoby na odstresowanie

I

impresja_switu

Guest
Kiedy sie stresuję, od razu odczuwam nieodparta potrzebę snu. Wiem, wiem - nic dobrego, pozostałość pierwotnego instynktu ucieczki w obliczu zbyt dużego zagrożenia. Staram się wtedy zająć uwagę czymś innym, absorbującym, np. ciekawą książką, jakimś programem telewizyjnym albo urządzam sobie relaksujące małe SPA w domu. |W każdej stresujące sytuacji zwracam się chyba jeszcze do mojego chłopaka. On ma tak diametralnie inne podejście do świata, niż ja, że bardzo skutecznie odstresowuje. Potrafi budować dystans do problemów choćby przez kłującą ironię, ale to pomaga:)
 

Gwynbleidd

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Muzyka albo worek treningowy to zawsze jakieś rozwiązanie. Ewentualnie połączenie jednego z drugim. Fajnie by było gdybyś napisał co jest przyczyną stresu, wtedy łatwiej jest pomóc.
 

Kas

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Na stres np. przed egzaminem polecam tabletki z magnezem. Pierwszą godzinę przed i kolejną przed samym wejściem na egzamin:) Mi się sprawdza. Polecam.

Właśnie wpadłam na to, ze przecież kawa wypłukuje między innymi Mg z organizmu, więc może dlatego przed waznymi egzaminami nie zaleca się picia kawy, bo osłabia koncentrację, przyspiesza puls, który w sytuacjach stresujących i tak jest wystarczająco przeyspieszony? Tak... to jest genialne:D
 
M

mitek23

Guest
Ja na zmniejszenie stresu i poprawienie nastroju stosuję Yerba Mate. Naprawdę pomaga i jakbym zdrowszy się po tym czuł.
Jak chcecie się czegoś więcej dowiedzieć to poczytajcie na Mateowo.pl
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Właśnie wpadłam na to, ze przecież kawa wypłukuje między innymi Mg z organizmu, więc może dlatego przed waznymi egzaminami nie zaleca się picia kawy, bo osłabia koncentrację, przyspiesza puls, który w sytuacjach stresujących i tak jest wystarczająco przeyspieszony? Tak... to jest genialne:D
Kochana bo nie wiesz jaką kawę pić :) Żeby się odstresować i dobrze się czuć wystarczy zaparzać sobie astrę niskodrażniącą wtedy puls będzie normalny i samopoczucie OK :)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ostatnio mieliśmy wykład o sposobach walki ze stresem. Podam kilka które zapamiętałem:
-Oglądanie TV lub siedzenie przed komputerem
-Słuchanie muzyki
-Oglądanie rozebranych zdjęć kobiet (najlepiej minimum przez pół godziny)
-Malowanie, pisanie wierszy itp.
-Branie prysznica lub korzystanie z usług masażu
-Uprawianie sportu (najlepiej minimum raz w tygodniu)
-Uprawianie Seksu
-Stosowanie używek
No i to by było na tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze.


Pozdrawiam.
 

ramona05

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Muzyka albo worek treningowy to zawsze jakieś rozwiązanie. Ewentualnie połączenie jednego z drugim. Fajnie by było gdybyś napisał co jest przyczyną stresu, wtedy łatwiej jest pomóc.


Właśnie chciałam udzielić podobnej rady (choć jak spojrzeć na datę założenia wątku - to na pewno już nieaktualne).
Ogólnie - na podniesienie nastroju - w moim przypadku - wpływają : sport, muzyka, spotkanie z przyjaciółką/przyjacielem.
 

kendra

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Dla mnie najlepszym sposobem na odstresowanie niezależnie od powodu stresu jest muzyka poważna szczególnie Vivaldi to naprawdę pomaga :eek:k:
 

anna808

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Znakomitym sposobem na odstresowanie się jest Mata Khushi. Pomaga ona przywrócić równowagę ciału i duszy oraz zredukować napięcie psychiczne i emocjonalne. Dzięki stymulacji różnych punktów wrażliwych na dotyk ciało odzyskuje sprawność, a umysł równowagę. Kilka chwil dziennie spędzonych na Macie Khushi zapewnia głęboką relaksację, a odpoczynek jaki dzięki niej uzyskasz jest skuteczny. To prosty sposób na relaks, ucieczkę od stresu, wyciszenie i ukojenie. więcej dowiesz się na www.khushimat.pl
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Oddychanie holotropowe, czyli inaczej głębokie oddychanie.
Niezła jazda po tym jest.
 

IzzyFizzy

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane
Ja słyszałem bądź czytałem ,że nie każdego to samo odstresowuje. A więc polecam próbować różnych metod. Co do muzyki się zgodzę, że świetnie uspokaja człowieka. Ja także lubię dużo chodzić jak się stresuję i także to jest niezawodny sposób.
 

Lora_Crystal

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
32
Punkty reakcji
0
Najfajniejszym sposobem na relaks jest jakiś fajny wyjazd. Gdzieś daleko, żeby zapomnieć o problemach jakby czas się na chwilę zatrzymał. A jak się ma kasę to najlepiej do jakiegoś SPA, podobno fajne jest to SPA Primavera. A na co dzień fajnym sposobem na relaks jest jakiś dobry film, coś dobrego do jedzenia i wygodny fotel :)) Pozdrawiam :)
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Dla mnie najlepszym sposobem na pokonanie stresu jest wyladowanie negatywnych emocji przy pomocy sportu. Czasami przydatna jest tez aromatyczna kapiel i lampka dobrego wina
 
Do góry