Sposoby na ładną cerę

anabilis90

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Jakie macie sposoby na ładną cerę? Marzy mi się taka "porcelanowa" cera, ale rzeczywistość daleka jest od marzeń :)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
:) Regularne dbanie o nią, staram się też używać naturalnych kosmetyków, regularnie peeling, oczyszczanie, w sumie to nic specjalnego :) Jeśli nie ma zmian skórnych no to tak wiele nie trzeba, jak są, to do dermatologa :)
 
J

jadwinia

Guest
Raz na jakiś czas można zainwestować na wizytę u profesjonalistki ;p np w Studiu Laser, które ma jedne z lepszych laserów, jakie są w użyciu w kosmetyce. Najchętniej to zrobiłabym obie fotoodmładzanie.
 
E

Ejan87

Guest
"Na całym świecie bardzo popularne stały się zabiegi laserowego odmładzania skóry. "Photorejuvenation", czyli odmładzanie za pomocą światła. Fotoodmładzanie jest dynamicznym nieinwazyjnym procesem zdefiniowanym jako użycie niekoherentnego, impulsowego światła (IPL) o niskiej gęstości energii do odmładzania skóry." Widzę, że artykuły na ich stronie są pisane dość takim profesjonalnym językiem. Warto je czytać chociażby dlatego, żeby wiedzieć coś więcej o tych metodach ;p
 
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
15
Punkty reakcji
0
To zależy, co to znaczy "cera daleka od marzeń" - na rożne problemy są różne rozwiązania. Inne metody polecę ci do skóry suchej, a inne do tłustej.
Napisz proszę:
- czy masz skórę skłonną do czaczerwienień?
- czy skóra jest ściągnięta, lub szczypie po umyciu?
- czy wydziela się nadmierna ilość łoju?
- czy masz wypryski? Zaskórniki? zmiany ropne?
- czy skóra się łuszczy?
- jakiego używasz kremu, podkładu?
- spróbuj uszczypnąć lekko skórę, oceń jak się zachowuje- czy szybko "dochodzi do siebie"?
- czy masz popękane naczynka?
 

kosmiczny

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
zdrowa dieta, minimalizm kosmetyczny (wiele kosmetyków uszkadza warstwę ochronną skóry).
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Moim odkryciem jest krem i żel do mycia twarzy Effaclar Duo. Wszelkie problemy skórne zniknęły. Oprócz tego stosuję jedynie krem pod oczy.
 

sonyou

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Musże się trochę napracować żeby moja cera wygladała ładnie, chociaż nigdy nie jest idealna bo ma skłonności do przetłuszczania. Po pierwsze przestałam używać wody do mycia twarzy. Teraz mam rewelacyjny płyn Sebium H2O z Biodermy (można go kupić w każdej większej aptece). Po drugie zaczełam regularnie robić sobie zabiegi u kosmetyczki. Dla mojej cery najlepsza jest kuracja kwasami. Chodzę raz w miesiącu i naprawdę widzę mega poprawę (dla dziewczyn z Krakowa polecam Salon Revision, na ul. szlak). a... i jeszcze raz na jakiś czas robie sobie w domu peeling drobnoziarnisty (ja najbardziej lubię ten z Perfecty).
 

Mitka

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego, kto jaką ma cerę. Każda wymaga trochę innej pielęgnacji, ale podstawą w pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem oraz nawilżanie i w miarę regularne odżywianie. Dużo dobrego robią również regularne peelingi czy zabiegi z kwasami:)
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Najważniejsze, aby regularnie o nią dbać i nie zaniedbywać bo potem przywrócenie jej dobrej kondycji to czas, pieniądze i sporo trudności ;/ na co dzień pomaga dobre oczyszczanie i nawilżanie, od czasu do czasu jeszcze jakaś maseczka z minerałami, peelingi itd.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Najładniejsza cera to ta wypoczęta, niestety w dzisiejszych czasach możliwość odpoczynku, relaksu i długiego snu to luksus... :p
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No niestety, masz rację, stres, zanieczyszczenia, ciągle w biegu, to w ogóle nie sprzyja niestety ;/ ale trzeba dbać ile się da, ma się tylko jedną :)
 

Vena.

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Przede wszystkim zmiana diety, odpowiednie nawadnianie organizmu i właściwa pielęgnacja.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Również jestem zdania, że bardzo ważna jest tutaj regularność. Jednak raz na jakiś czas warto skorzystać z zabiegów, które pomogą doprowadzić cerę do porządku. Bardzo dobrym pomysłem jest na przykład zabieg Uczta Królewska, który jest dostępny w Hotelu Głęboczek. Bardzo fajnie odżywia on skórę i cera wygląda na młodszą i wypoczętą. Także raz na jakiś czas taki zabieg naprawdę przydaje się nazej cerze.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Skoro używasz kosmetyków odpowiednich do Twojej cery to może warto pomóc wzmacniać od środka? Mam tu na myśli jakieś suplementy, bo nie zawsze sama dieta wystarczy. Ja przed zimą zaczęłam brać Falvit, takie witaminy specjalnie dla kobiet i nie powiem, teraz widzę różnicę bo cera jest rozświetlona i wygląda całkiem inaczej więc podejrzewam ze brakowało mi witamin a wiadomo ze zimą o witaminy z żywności jest trudniej niż latem więc trzeba o to zadbać.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Trzeba nawilzac skóre regularnie, do tego powinno pamietac sie rowniez o regularnym zluszczaniu najlepiej w gabinecie dermatologicznym
 

Lady Vila

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Błędna Galaktyka
Temat rzeka. Od maseczek, kremów, parówek, toników i tej całej ilości cudów kosmetyki czasami może się zakręcić w głowie. Grunt to określić swój faktyczny rodzaj cery, czasami może być to trudne, no a potem... to już tylko działanie.

Ja ostatnio zainteresowałam się naturalną pielęgnacją, olejami, domowymi maseczkami, naparami, które można stosować jako tonik i powiem szczerze, że żadne drogeryjne kosmetyki nam tego nie dadzą. Wiele kosmetyków zawiera substancje komedogenne, drażniące itp. a nasza cera (jaka by nie była) nie lubi ich. U mnie sprawdziło się gruntowne oczyszczanie i nawilżanie, ale zrezygnowałam z gotowców na rzecz natury.

Jestem zadowolona i do ideału może i daleko, ale efekty są coraz ciekawsze.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Warto czasem zafundować sobie mikrodermabrazję, która pocieni naskórek i oczyści ze "śmieci".
 
Do góry