Sposoby na gładkie i ładne stopy

J

Jula92

Guest
Dziewczyny jak pielęgnujecie stopy na co dzień? Ja mam spory problem ze zrogowaciałym naskórkiem, jest mi się go ciężko pozbyć? Jakieś porady? :)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja zawsze miałam z tym problem. Podobnie jak mama. Taka uroda ;) Niemniej staram się codziennie smarować stopy kremem.
Możesz ewentualnie wybrać się do podologa na zabieg zmiękczający skórę stóp ( tutaj możesz sobie o nim poczytać: http://www.podolog-warszawa.pl/oferta/zabiegi-specjalistyczne/leczenie-suchej-skory-stop.html ). Jeśli jesteś z Warszawy bo gabinet znajduje się w Wawie.
Pani doktor zastosuje odpowiednie leczenie, zabiegi. Sprawi, że skóra będzie bardziej nawilżona. Sama tak co dwa , trzy miesiące. Szczególnie po zimie staram się szarpnąć na coś takiego.
 
J

Jula92

Guest
Dzięki, ale chodzi mi też o sposoby jak na co dzień pielęgnować stopy... Jakich kremów/ kosmetyków/ peelingów używacie? tarka lepsza czy pumeks? I jak często ich używać ? :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
ja nie uzywam pumeksow, ani takich innych, uwazam to za niehigieniczne, moim najwiekszym problemem sa suche piety, w okresie letnim uzywalam serii happy end bielendy i bardzo ladnie po tym wygladaly, jak na razie juz nie stosuje i jest ladnie, czasami posmaruje profilaktycznie, aby sie wrocilo:)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
ja wole tarke niz pumeks. a happy endu uzywam- co jakis czas robie kuracje uderzeniowa kilkoma produktami z tej serii- w kupie siła :D
 
J

Jula92

Guest
kornelka87 napisał:
ja wole tarke niz pumeks. a happy endu uzywam- co jakis czas robie kuracje uderzeniowa kilkoma produktami z tej serii- w kupie siła :D
A jakiej tarki używasz? Są np. drewniane, albo plastikowe (te są podobno kiepskie)... Kupiłam dobie ten krem happy end do stóp, wybrałam z mocznikiem i jak na razie jestem zadowolona :) Nakładam codziennie na noc i na to jeszcze grube skarpetki. I jest poprawa
 

marsh

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
ja usłyszałam ostatnio że używanie często pumeksów czy tam takich skrobaczek z żyletką powoduje że odrasta dużo więcej, sądzicie że to prawda?
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
żaden krem i zabieg nie da efektu takiego jak pedicure w salonie kosmetycznym z użyciem żyletki ! (nigdy na własną rękę) niestety ciężko znaleźć taki gabinet, ja mam to szczęście a stopy jak u niemowlaka :)
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Ja używam kremy do stóp happy end z bielendy stopy po nim mam gładkie w końcu już czas na balerinki:)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
słyszałam o tych żyletkach, podobno zdejmuje sie tez nimi jakies zgrubienia, odciski i nie wracają:)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Stosuję skarpetki złuszczające do stóp l'biotica. Po kilku dniuach martwy naskórek się złuszcza, a stopy są gładziutkie bez odcisków czy zgrubień.
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
dobrze jest nałożyć krem na stopy, najlepiej na noc i założyć skarpetki:)
 
J

Jula92

Guest
To prawda, ja wlaśnie tak robie z tym kreme happy end - nakładam na noc i na to skarpetki :) zawsze też cieplej w stopy.
A co polecacie na pozbycie się odcisków na spodzie pięt? (wiem dziwne miejsce, próbowałam już tarki i nie podziałało...)
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
regularne nawilżenie, tarka i żyletka - zastanawiam się czy przed sezonem letnim nie wybrać się do kosmetyczki, żeby zrobiła to porządnie
 
C

Calibri

Guest
Nie używam ani pumexu do stóp, ani tarki czy żyletki, bo zauważyłam, że po takich zabiegach niestety skóra na tych problematycznych miejscach zaczyna dużo szybciej odrastać i jest jeszcze gorzej. Staram się systematycznie dbać o stopy. Raz na tydzień peeling, a codziennie lub co drugi dzień używam krem maskę przeciw zrogowaceniom z eksfoliacją z serii Comfort od bielendy. Produkt kupiony przypadkowo na promocji w rossmannie, ale dla mnie jest lepszy niż kremy Scholla czy Neutrogeny, które dotychczas stosowałam, no i jest też znacznie od nich tańszy.
 
Do góry