Sposoby na cieknący katar

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Euphorbium najlepszy. skoro ja to piszę to można mi wierzyć, jeszcze rok temu większej przeciwniczki homeopatii można by ze świecą szukać... ale jak nic nie pomagało a leki homeopatyczne tak to się przekonałam i jeszcze nie zawiodłam. także polecam.
 

Quchikim

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Trzeba czosnek wsadzić do nosa na 5 minut i wszystko będzie dobrze:)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
U mnie zawsze daje rade spray Acatar. Nie robie żadnych inhalacji bo nie lubie, tabsów tez staram sie łykać jak najmniej, wiec to co na katar używam to ten spray. Dobrze dziala, odtyka i naprawde przynajmniej noca sie nie męcze z oddychaniem.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Kiedyś był taki olejek w malutkiej buteleczce, Olbas Oil się chyba nazywał. Pomagał mi na każdy katar, udrażniał nos i sympatycznie wysuszał śluzówkę. Teraz to głównie inhalacje i chusteczki wetknięte do nosa :p
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Faktycznie, tez był dobry. Teraz nawet chyba sa takie krople do inhalacji. Jednak mnie przy zalegającym katarze słabo pomaga. Musiałam sięgnąć po wspomniany przeze mnie wcześniej spray. Ten jakoś lepiej sobie z problemem zatkanego kataru poradził.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Hej, polećcie coś na cieknący katar, bo zaraz mi pocieknie na klawiaturę i dopiero będzie lipa. Czwarty dzień już mi się sączy wydzielina z nosa, mocno podrażniony jest od wycierania. Czy to prawda, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony siedem dni?
 
A

Amber27

Guest
Ja mojemu synkowi podaje pyramidonek kids, taki syropek. Ma fajny smak wiec mały chętnie go pije za to za nic nie da sobie nic zakropić do noska.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Mi przeszło samo po siedmiu dniach (tzn. po tygodniu). Wszystko się zgadza, serio. Ten sposób polecam z czystym sumieniem.
 
E

Elen

Guest
Calkiem nie zlikwiduje, ale pomocne jest branie Rutinoscorbinu, 2 razy dziennie. Nieco obkurcza naczynia krwionosne i szybciej schodzi stan zapalny.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Uff na szczęście mnie jesienno-zimowy katar nie dopadł. Ale polecam na katar - Acatar. Zawsze go stosuję podczas kataru i doskonale sobie z nim radzi.
 

Jakaśtam2

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
1
Też jestem za witaminą C przy takich jesienno-zimowych infekcjach. Tak, jak napisała Elen, obkurcza naczynia krwionośne i sprawia, że katar jest mniejszy. Ulgrip hot, takie rozgrzewające saszetki do rozpuszczania w wodzie, mają aż 1000 mg witaminy c w jednej porcji. Oprócz tego polepszają działanie górnych dróg oddechowych, także idealnie nadają się do walki z cieknącym nosem.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Brałam ten lek acatar i faktycznie u mnie po 4 dniach było po katarze. Plusem jest to, że nie mam obrzeków, co u mnie podczas kataru było normą.
 
M

maalamy

Guest
Czasami taki cienkący katar może być spowodowany alergią, sama przed długi czas nie odróżniałam przeziębienia od alergii :D a katar miałam od początku wiosny cały czas, dopiero po hitaxie fast przeszło, u mnie też dodatkowo miałam załzawione, zaczerwienione oczy.
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Ja w nocy jak już nie daję rady to jestem wstanie wadzić sobie kawałek chusteczki do nochala i tak przespać całą noc. Bo mój katar to potworność :/
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
1. Kupić kropelki na eukaliptusie do inhalacji, wlać ich kilka do miski ze wrzątkiem, nachylić się nad miską, głowę przykryć ręcznikiem i tak się kurować kilka minut, aż woda nie przestanie parować.

2. Są bardzo dobre (nie wiem, jak to nazwać) sztyfty? Takie do nosa, o zapachu eukaliptusa. Pomagają.
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
hm, ja zawsze na katar uzywam inhalatora. taki troche wiekszy sprzet, dokładniej inhalator tłokowy, od diagnosis w sumie chyba są njlepsze. Pomaga zawsze i na kaszel i na katar
 
Do góry