sposób na naukę...

Bacalava

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
pHeO, chyba mi właśnie życie uratowałeś... ;)

ja robię mapy myśli, ale nie zawsze to zdaje egzamin, przynajmniej w moim przypadku. często też bazgram mazakiem do tablic po lustrze;D
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
sesja letnia za pasem, a wątek dziwnie obumarł.....
w tym roku stawiam na Strauss'a juniora, dużą ilość świeżego powietrza, odstawiam kawę i zamieniam na Plusss Activ - probował ktoś ? dla mnie bomba i mniam :D

nic tylko siedziec nad książkami i zakuwać ;(
 

Scholastyka.22

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Kupię wszystko byle by pomogło. A wiesz może co zawiera to cudo?To znaczy czym się różni skład tej mikstury od innych specyfików które są reklamowane??
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Plusz może i dobry na koncentrację i szybkość przyswajania ale raczej jest się po nim śpiący.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
"Zelówka" napisała: "A wiesz może co zawiera to cudo?"
specjalistą nie jestem, ale Plusssz Active zawiera fosfatytyloserynie a ona usprawnia prace mózgu i pamięć. Kafeina i l-karmityna ułatwiają koncentracje. Zawartość witamin i magnezupozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Sprawdzałam np taka "sesja" nie ma żadnych witamin wspomagających organizm.


Plusz może i dobry na koncentrację i szybkość przyswajania ale raczej jest się po nim śpiący.

dziwne bo właśnie ponoć takie podstawowe zadania Plusss Activ to orzeźwienie i pobudzenie . . .
Może to kwestia niechęci do nauki i braku tlenu w pomieszczeniu w któym przebywasz, hmmm ? ;)
 

Lukasz51

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja np. stosuję poznanej niedawno metody skojarzeniowej. Jest świetna. Nauczyłem się też robic mapy myśli. Poczytaj o nich.
Poniżej podaję książki, które mi pomagają uczyc się coraz szybciej.

Pozdrawiam.

--------
Polecam książki, które mogą pomóc:

-Kurs szybkiego czytania: (właśnie przerabiam)
http://kurs-szybkiego-czytania.zlotemysli.pl/lukskr17,1/

-Mapologia (przerobiłem i stosuję, umożliwia m.in. szybsze zrozumienie i błyskawiczne powtórki)
http://mapy-mysli.zlotemysli.pl/lukskr17,1/

-Efektywna nauka (zawiera naprawdę skuteczne metody zapamiętywania dosłownie wszystkiego)
http://efektywna-nauka.zlotemysli.pl/lukskr17,1/
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
hmmm.... Pan się nam tutaj delikatnie mówiąc wciął w dyskusję, chociaż niestety i ja nie otrzymała odpowiedzi i zero odzewu :(
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Sam piję plusssza Active w trakcie sesji. W sumie to podstawa, szczególnie jak ma się taki przedmiot, kiedy po 1 akapicie już się śpi xD
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Znam ten ból. Ja mam taki jeden sposób na egzaminy, ale nie wiem czy to się komuś przyda. Zarywam przed egzaminem noc i się uczę. Jak ide na egzamin pod 2-3 godzinach snu to jakoś lepiej mi idzie (tak było do tej pory) :)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
W moim przypadku się nie sprawdza. Zazwyczaj po 4 godzinach snu nie jestem wstanie sklecić logicznego zdania :p (no może trochę przesadzam). Staram się położyć na te 6-7 godzin minimum, a zazwyczaj jak zarywam, to 1-2 dni przed egzaminem(już na taką konkretną naukę)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
mi koncentrację wspomaga właśnie Plusss i orzeszki.. koniecznie muszę coś przegryzać w czasie nauki - to bardziej stresująca nauka, pewnie stąd taka moja reakcja.... a póxniej dziwię się dlaczego mi tak brzuch urósł . . . :phi: :lol:
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Hehe :) Coś do chrupania to podstawa :) Ja mam w zwyczaju pestki albo pistacje. Ale to takie małe uzależnienie
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Wcześniej już pisałem, że do sesji piję plusssz active :p Ale popadamy chyba w mały Offtop...Więc może napiszę co nieco o moim sposobie wkuwania (nie nauki xD). Robię sobie kartkę z tematami do nauczenia rozpisanymi w punktach. Potem bardzo dużo powtarzam, próbując z pamięci odtworzyć te tematy, a na kartce z tematami odhaczam + albo - (wiadomo kiedy + a kiedy - ;) ) . Może nie jest to nic odkrywczego (taki sposób), ale przynajmniej łatwo się zorientować co jeszcze zostało do powtórzenia
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Wcześniej już pisałem, że do sesji piję plusssz active :p Ale popadamy chyba w mały Offtop...
no tak my się tutaj nad napojem rozgadujemy a ludzie nadal nie podłapali chyba naszego spokoju.
Plusss Activ pomaga mi się zebrać, a tak najważniejsze jest rozplanowanie... jesli mam egzaminy dzien po dniu, jakies 4 dni wczesniej zaczynam nauke i na zmianę działam i wertuję kartki... :(

Dokładnie ..... :/
 
Do góry