Specnaz

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Tak jak w temacie.. Siły owiane legendą, demony wojny..
Wg mnie najlepsze siły zbrojne wszechczasów.. Wypowiedzcie się na ten temat.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
A co w nich takiego najlepszego (np. w porównaniu z Żydami, którzy często i gęsto wykorzystują swoje siły specjalne)?
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Najpierw poczytaj o nich jak nie wiesz ocb.. Umiejętności tych żołnierzy, determinacja i skuteczność biją na głowę
inne wojska.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
tak, chyba w chlaniu wódy...

najlepsze siły zbrojne mają USA i Izrael, to się tyczy także jednostek specjalnych.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Tiaaaa... tyle, że wojska amerykańskie są dobrze wyposażone, a Specnaz szkoli się np. we władaniu saperką..
Są przygotowywani do walki w sytuacjach beznadziejnych..
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Najpierw poczytaj o nich jak nie wiesz ocb.. Umiejętności tych żołnierzy, determinacja i skuteczność biją na głowę
inne wojska.

Konkrety amigo. Proste pytanie, w czym specnaz jest lepszy? Coś więcej poza tym co ci się wydaje.
 

GummiBear

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
318
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Leszno&Poznań
Widziałem kiedyś program chyba na "diskawery" o Specnazie właśnie. Nie wiem ile tam prawdy było, ale z tego co widziałem to są nieźli hardcorowcy. Sporo ludzi jest ciężko rannych po testach egzaminacyjnych a czasem ktoś podczas ich trwania ginie. Ale podobno dzisiejszy Specnaz to nie to samo co kiedyś.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Najgroźniejszą bronią specnazowca jest "pięść komandosa".

Całe rosyjskie wojsko. Banda pijaków i nieudaczników. Jak zdobywali Grozny, to generał dowodzący wybrał datę imienin ministra obrony, jako dzień głównego szturmu. Przy okazji zapomnieli czołgistą wydać CKM-ów i Czeczeńcy zablokowali wszystkie czołgi atakując je z dachów budynków. Dopiero mordy na cywilach osłabiły opór Czeczenów.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Konkrety? Proszę bardzo..
Nie sztuka jest walczyć, kiedy jest się uzbrojonym po zęby, prawda?
Przykładem może tu być posługiwanie się saperką. 'Razwiedczik' ma tą sztukę opanowaną do perfekcji. W jego rękach to
bezszelestna broń.. Szkolenie w posługiwaniu się nią składa się się nie tylko z części fizycznej, ale i psychicznej. Bo zaufał byś sobie na tyle, żeby położyć dłoń na pieńku i uderzyć nią z całej siły między palce?? Bo takie jest jedno z uwierz mi wielu arcytrudnych zadań w szkoleniu Specnazu.
Innym przykładem ćwiczeń może być chodzenie po palach kilka metrów nad ziemią z zawiązanymi oczami. Część z Was pewnie nie uwierzy, ale nie jest to ćwiczenie przymusowe, mimo to każdy żołnierz je wykonuje. Oczywiście upadek równa się śmierci, a w historii Specnazu jest podobno tylko kilka takich przypadków..
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Przykładem może tu być posługiwanie się saperką. 'Razwiedczik' ma tą sztukę opanowaną do perfekcji

Wiesz co to znaczy "Razwiedczyk"?

Nie bardzo rozumiem co mają dać podane przez Ciebie przykłady jakiś ćwiczeń Specnazu. Uważasz, że żołnierze sił specjalnych innych państw (np USA i Izreala, które to państwa mają spektakularne sukcesy w użyciu tychże sił) głaskają się po główkach podczas szkolenia? Dalej nie widzę, żadnych merytorycznych argumentów dla których to Specnaz miałby być najlepszy na świecie.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Nie 'razwiedczyk' a 'razwiedczik'. Wiem, bo czytałem, jakbym nie wiedział to bym nie pisał.
Nie wiem dlaczego wszyscy są tak sceptycznie nastawieni do rosyjskiego Specnazu.. Chodzi mi o to, że inne siły zbrojne takie jak USA są bogate, najlepiej uzbrojone, mają fundusze na szkolenia etc. Żołnierze Specnazu są szkoleni najtańszym kosztem,
stąd mój podziw dla nich. Jak się mylę to mnie popraw i oświeć.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Nie 'razwiedczyk' a 'razwiedczik'.

Napisz cyrylicą, nie będzie problemu, możesz więc przetłumaczyć to słowo na polski? Bo jestem ciekawy kontekstu w którym go używasz.

Chodzi mi o to, że inne siły zbrojne takie jak USA są bogate, najlepiej uzbrojone, mają fundusze na szkolenia etc.

Na tym to wszystko polega. Tzn na stworzeniu jak najlepszych warunków szkolenia bo to procentuje w sytuacjiach bojowych.

Jak się mylę to mnie popraw i oświeć.

Żeby było jasne, ja nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, tematyka o której tu dyskutujemy nie jest moją specjalnością, ale chciałbym przeczytać coś więcej na poparcie Twojej tezy, że Specnaz jest najlepszy na świecie. Coś więcej niż to jakie mają ćwiczenia. Jak na razie mnie nie przekonałeś.
 

Ludzik123

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
cwiczenia cwiczeniami a jakie sukcesy maja na koncie?? bo super trudne cwiczenia sobie moze kazdy wymyslic ale zeby byly przydatne w boju to juz inna sprawa
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Mówienie, że siły specjalne USA są najlepsze jest chyba żartem.
Owszem, mają dobre przeszkolenie, świetny sprzęt i z pewnością świetne morale.
Jednak są w tyle za jednostkami specjalnymi innych krajów.
Rozumiem, że wielu naoglądało się filmów, jak to brygada powiedzmy Delta Force ratowała świat, czy też grało w podobne gry, ale to nie rzeczywistość. A że Amerykanie potrafią dbać o swój image, to inna sprawa.

Owszem, Specnaz teraz to nie ta sama organizacja co za czasów ZSRR (kiedy to na GRU szły olbrzymie pieniądze i przykładano ogromny nacisk na poziom ich jednostek), jednak jest ona wyjątkowo skuteczna, szybka i jak to zwykle w Rosji bywa - cicha. Rosjanie nie chełpią się misjami swoich służb specjalnych jak chociażby Amerykanie.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Owszem, mają dobre przeszkolenie, świetny sprzęt i z pewnością świetne morale.
Jednak są w tyle za jednostkami specjalnymi innych krajów.

I znowu to samo. Jakiś konkret, przykład w czym siły specjalne USA (które akurat ani mnie grzeją anie mnie ziebią, nigdzie też nie napisałem, że są najlepsze na świecie) są w tyle "za jednostakami specjalnymi innych krajów". Bez jakiś rzeczowych argumentów takie twierdzenie jest mało warte.

Rosjanie nie chełpią się misjami swoich służb specjalnych jak chociażby Amerykanie.


To czym mogą się pochwalić przenika do prasy, nie sądzisz chyba, że chcwalą się wszystkimi działaniami?

Rosjanie nie chełpią się misjami swoich służb specjalnych jak chociażby Amerykanie

Sukcesy to oni mają spektakularne: Dubrowka, Biesłan... Jednak nie generalizuję, ani nie oceniam sił specjalnych Rosji, bo nie mam na ten temat odpowiedniej wiedzy.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Spetsnaz.jpg

:D
 

Ludzik123

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
lepiej by bylo jakis filmik obejrzec bo na fotce niewiadomo co bedzie potem czy spadnie na leb i sie zabije czy trafi nozem w tarcze czy co
 
Do góry