SONY DSLR-A330Y czy NIKON D90

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Mam do was pytanie drodzy Forumowicze!
Jestem na etapie wymiany starego aparatu tzw. "małpki", na jakąś konkretną lustrzankę. Szukam dobrego sprzętu, najlepiej półprofesjonalnego. Rozglądam się po necie, szukam dosłownie wszędzie. Pani na magicznaplaneta.pl poleciła mi dwa modele: SONY DSLR-A330Y i NIKON D90. Sprawdziłam parametry - naprawdę dobry sprzęt, tylko że nie wiem, który wybrać! Proszę o fachową poradę.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Według mnie lepszym zakupem będzie Nikon. To zdecydowanie lepsza firma i nie powinnaś się zastanawiać :). Jest tylko jedno "ale" - Nikony potwornie zżerają baterie, więc musiałabyś się zaopatrzyć w jakieś porządne akumulatorki. Moja rada jest taka: wejdź sobie na hurt.com.pl i zobacz akumulatorki Sanyo Eneloop. Działają naprawdę długo i powinny być idealne do Twojego nowego Nikona :).
 

danio92

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Firma Canon zdecydowanie dominuje na rynku lustrzanek cyfrowych, zaraz za nią jest Nikon. Moim zdaniem Nikon produkuje najlepsze aparaty, jednak za d90 zapłacisz ponad 3000, ale aparat godny polecenia :) Firma sony nigdy nie dorówna jakością aparatom Canona czy Nikona, ich rozwiązania stworzone są dla zwykłych ludzi, są to aparaty masowe, prawdę mówiąc niezbyt dobre, ale nadają się do fotografii studyjnej.

Sony nie kupuj :) Co do Nikona d90 to polecam, dobrym i nieco tańszym rozwiązaniem będzie też wybór Canona 500d - aparat półprofesjonalny, sam posiadam i jestem zdecydowanie zadowolony.

Jeszcze jedno co do Canonów i Nikonów, są to aparaty najbardziej popularne i wiele łatwiej dokupić do nich baterie, obiektywy itd. można też kupić tańsze zamienniki, czego raczej nie spotkamy przy aparatach mniej rozpowszechnionych. Co do obiektywów to możesz też kupić obiektywy od analogów, 70-300mm do możesz znaleźć na allegro już za 500zł, i to jeszcze nie wszystko, bo ponieważ lustrzanki cyfrowe mają mniejsze lustro od analogów będziesz miał efekt większej ogniskowej, nie wiem jak to się fachowo określa, ale zakładając taki obiektyw na lustrzankę może to wynieść nawet 500mm. Sam takowy posiadam :)

Co do kolegi powyżej, to jak to mawiają fotograf powinien mieć minimum 3 baterie - jedną w aparacie, jedną w rezerwie i jedną w ładowarce ;)
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też battery grip
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
Jak się umie używać lustrzanki: korzystać z górnego wyświetlacza zamiast ekranu LCD i bez live view to na jednym akumulatorze bez problemu zrobi się ponad 1500 zdjęć (w starszych nikonach fabrycznie podawano do 3000 zdjęć i na MF pewnie się to osiągnie), więc można ślub wesele poprawiny i sesję zdjęciową na jednym akumulatorze bez ładowania zrobić (nie dotyczy oczywiście baterii w lampie).

PS. Wielkość lustra nie ma nic wspólnego z "większą ogniskową", tylko wielkość matrycy (a jak już wchodzę w szczegóły to nie większa ogniskowa tylko mniejszy kąt widzenia), przepraszam że się czepiam, ale ktoś przeczyta i będzie miał błędną wiedzę
pozdrawiam
 
Do góry