Sól ma właściwości antydepresyjne

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Zdaniem naukowców, dodawanie soli do pokarmu może mieć działanie terapeutyczne, nawet jeżeli zdajemy sobie sprawę ze szkodliwości nadmiaru tej substancji.
Badacze z uniwersytetu w Iowa odkryli podczas badań na szczurach, że sól może działać jak naturalny antydepresant, zaś jej niedobór wywołuje u gryzoni apatię, brak apetytu oraz inne objawy depresji. Zdaniem ekspertów, ludzki organizm reaguje na brak soli w podobny sposób, ponieważ w trakcie ewolucji nauczył się doceniać sól jako rzadki i trudno dostępny dodatek poprawiający smak żywności. Niestety większość mieszkańców współczesnych krajów rozwiniętych znacząco przekracza zalecają dawkę 6 gramów soli dziennie, co może być przyczyną poważnych schorzeń układu krążenia..:)
 

Dont

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
O proszę.
Sól dobra na zdrowie psychiczne, ale fizyczne nie bardzo.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Interesuje mnie to ponieważ jest pewna sprzeczność.
Otóż sól poprawia zdrowie psychiczne. Pogarsza fizyczne. Skoro czujemy się źle fizycznie, będziemy mieli obniżone samopoczucie psychiczne.
Proszę, poszukaj Candy źródła wiadomości, skąd wzięłaś tą wiadomość?
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Interesuje mnie to ponieważ jest pewna sprzeczność.
Otóż sól poprawia zdrowie psychiczne. Pogarsza fizyczne. Skoro czujemy się źle fizycznie, będziemy mieli obniżone samopoczucie psychiczne.
Proszę, poszukaj Candy źródła wiadomości, skąd wzięłaś tą wiadomość?
Przepraszam,że dopiero teraz odpisuje ale dużo nauki miałam i nie zaglądałam na forum :) info znalazłam na onecie:wiadomości:ciekawostki :) po części się z Tobą zgadzam aczkolwiek.. nie w strasznych ilościach uzywamy tej soli prawda? Dlatego nie sądze,żeby pogarszało to nasze zdrowie gorzej niż np. kawa...
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
muszę spróbować bo magnez mi jakoś nie pomaga
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Przyda się na doła... Mam nadzieję że pomoże :p
A moja siostra to chyba tonami powinna jeść :D
 

skruszel

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
To już szybciej polecam dietę rybną (mogą być słone :D ), lub zamiennie Omega 3. Spożywane przez długi czas wykazują wyraźne działanie antydepresyjne.

Pozdrawiam
Andrzej
==========
Tłumaczenia
^_^
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Zdaniem naukowców, dodawanie soli do pokarmu może mieć działanie terapeutyczne, nawet jeżeli zdajemy sobie sprawę ze szkodliwości nadmiaru tej substancji.
Badacze z uniwersytetu w Iowa odkryli podczas badań na szczurach, że sól może działać jak naturalny antydepresant, zaś jej niedobór wywołuje u gryzoni apatię, brak apetytu oraz inne objawy depresji. Zdaniem ekspertów, ludzki organizm reaguje na brak soli w podobny sposób, ponieważ w trakcie ewolucji nauczył się doceniać sól jako rzadki i trudno dostępny dodatek poprawiający smak żywności. Niestety większość mieszkańców współczesnych krajów rozwiniętych znacząco przekracza zalecają dawkę 6 gramów soli dziennie, co może być przyczyną poważnych schorzeń układu krążenia..:)
sól.... no cóż... ja jako osoba która swego czasu sól uważala za swojeo sprzymieżanca.... mówie wprost - tak sol poprawia nastrój...

czemu?????

Bo wiem ze jadłam to co chciałam tak przyprawione jak ja chciała,..


Natomiast jako osoba, która sól i cukier - od dłuzszego czasu - uzywa rzadko... i ttylko kiedy musi...

mysle, że w tym wszytskim jest co nie co..


Ale do rezczy..


Osoby które są uzaleznione od potraw słonych bądź słodkich - tak czy siak - tak myśle, ze takowe osby nie beda sie czuly lepiej bez tych składnków..


TAK SAMO ja.. przechodząc na diete.... bez soli byłam jeszcze bardzije zła... wstretna złosliwa itd....






reasumując... te badania nijak sie mają do rzeczywistości .... :p ---------------------- moje zdanie i juz :D
 
Do góry