Soczewki

Status
Zamknięty.

Miqa

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
307
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
nie bardzo wiedziałam gdzie ten temat wrzucić ale postanowiłam że tutaj. nosze okulary 3,5 i 4,0 :/ nie wyglądam źle ale czasami bardzo mi przeszkadzają no i chciałabym zainwestować w soczewki tylko zbytnio się na tym nie znam :/ zastanawiam się czy z taką wadą moge je nosić.prosze pomóżcie ;)
 

fokk:)

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
najlepiej zgłoś sie do okulisty;)
a z tego co ja wiem to soczewki trzeba często kupowac nowe;)
bo się je zmienia chyba co tydzień czy co dwa;)
nie wiem dokładnie, bo się na tym nie znam, ale jakoś tak:)
 

sheyka

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
posłuchaj... ja mam -6.0 dioptrii i bez problemu moge nosic soczewki i nosze!! :D
jakbym miała nosic taaakie grube okulary to nos by mi odpadł
jesli chcesz nosic soczewki to zgłoś sie do okulisty: on musi stwierdzic czy mozesz nosic szkiełka, bo nie kazdy moze.
np jak masz astygmatyzm to raczej bedzie ciężko
moge ci powiedziec ile kosztują : ja kupuje takie na 3 miesiące i płace 65 zł za pare szkiełek
do tego trzeba płyn na który wydasz około 20 zł miesięcznie
troche to kosztowne ale baaardzo wygodne :D
a tak apropo to jesli masz astygmatyzm to soczewki dla człowieka z taką wadą są robione na zamówienie i kosztują okolo 350 zł na pół roku
 

anitka90

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Oczywiscie, że z taka wadą mozesz nosic soczewki. Musisz isc do okulisty i on zdecyduje jakie i i czy napewno mozesz (mozesz byc np. uczulona). Osobiscie polecam Vision Express. Sama tam chodze - bardzo profesjonalnie. I przy pierwszej wizycie lekarz nauczy cie jak zdejmowac i zakłądac soczewki. Ja nosze miesieczne. Za pól roku (czyli za 12 sztuk) zaplaciłam niecałe 200 zł (nie pamietam juz dokładnie) plus płyn, na pół roku wychodzi koło 60-70 zł. Ale soczewki są cudowne! Polecam!

Oczywiscie, że z taka wadą mozesz nosic soczewki. Musisz isc do okulisty i on zdecyduje jakie i i czy napewno mozesz (mozesz byc np. uczulona). Osobiscie polecam Vision Express. Sama tam chodze - bardzo profesjonalnie. I przy pierwszej wizycie lekarz nauczy cie jak zdejmowac i zakłądac soczewki. Ja nosze miesieczne. Za pól roku (czyli za 12 sztuk) zaplaciłam niecałe 200 zł (nie pamietam juz dokładnie) plus płyn, na pół roku wychodzi koło 60-70 zł. Ale soczewki są cudowne! Polecam!
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Ja mam astygmatyzm i szkła 4,5 dioptrii.Mimo ze mialam je robione na zamowienie i dlugo na nie czekałam < po to zebym miala cieniutkie, plastikowe szkla> coraz bardziej mi przeszkadzaly.Poszlam do okulisty, zamowil mi szkla ze Szwecji.Zapłaciłam 600 zł za parke, czekałam miesiąc na ich przyjście i mam je na cały rok :D Super wygodne, nic sie nie czuje i dobrze widzi.Ale koszty są sporawe:/ jeszcze kasa na płyn 20 zeta / msc. Rocznie ponosze koszty ok. 850 zł. Ale oczywiscie przy mniejszych i czesciej spotykanych wadach mniej sie placi

Wystarczy ze pojdziesz do okulisty.On ci wszystko powie a ty bedziesz sobie mogla wybrac na jaki okres czasu chcesz je nosic.Najdluzsze sa takie jak ja mam - na rok.
 
Status
Zamknięty.
Do góry