Socjologia

damianek19

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
472
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
LEGNICA, dolny śląsk, PL
Witajcie ... !

Moim zamiarem jest studiowanie socjologii, jednak jak wiadomo, istnieją pewne wymagania. Większośc uniwersytetów wymaga geografie, wos, historię lub matematyke ...

Ja mam zdawac następujący pakiet:

WOS PR,
GEOGRAFIA PR lub Historia (-)
J.POLSKI PR
MATEMATYKA PP
J.ANG PP

z tego co widziałem, uniersytet Wrocławski wymaga zdaną HISTORIĘ lub MATEMATYKE i WOS oraz J.polski z kolei Uniwersystet w Gdańsku wymiennie HISTORIĘ Z GEOGRAFIĄ.

Czy pakiet przedmiotów który chce zdawac będzie odpowiedni waszym zdaniem ? Mam pewne wątpliwości czy nagle nie zdaży się że bede potrzebowac nagle Historii ...
 

God_Is_A_Girl

I'm not a Girl, Not yet a Woman.
Dołączył
24 Kwiecień 2009
Posty
1 286
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Górny Śląsk..Skoczów-Ligota-Mikołów :)
Też chce. Albo socjologie albo psychologie. Zdaje WOS PR, Polski PR, Matma PP i Angielski PR.

Na Wrocławski podobno patrza na obojetnie jakie przedmioty 2 lub wszystkie. Chodzi o najwieksza ilosc procentów.
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Studiuję socjologię na UAMie. Nietrudno się dostać, wymagania niewielkie, same studia lekkie i przyjemne, bez problemu można robić drugi kierunek lub pracować.
Co zdawałam? Polski, angielski, francuski i historię (wszystko na p. rozszerzonym), wynikami się chwalić nie będę, bo rewelacyjne nie były ;)
 

LolaXX

Zbanowany
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Hej .Ja studiuje na AGH .wystarczą 3 przedmioty na poziomie podstawowym.
 

wioleczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Chciałam zapytac czy studiowanie socjologi na AGH jest ciężkie? Jak wygląda nauka? Bo zamierzam pracowac i studiowac i nie wiem czy sobie dam poradzę?
 

szymon.janczyk

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wiesbaden (Niemcy)
Ja już skończyłem socjologię i mogę pochwalić się tytułem naukowym - magister socjolog. Studiowałem na UMCS-ie (licencjat) i na SGGW (magisterka). Na studia nie problem jest się dostać. Studia są lekkie i przyjemne. Wszystko jest z życia wzięte. Drugi kierunek można spokojnie studiować (co również uczyniłem). Jest kilka przedmiotów przez które trzeba przebrnąć, ale ogólnie luzik.
Problem się pojawia, gdy się studia kończy i chce się pracować w swoim zawodzie. Z racji tego, że jest to kierunek bardzo młody i dość ogólny, mogą się pojawić trudności wynikające z barku ofert pracy skierowanych bezpośrednio dla socjologów.
 
Do góry