Socjalizm dziełem Szatana

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Wow, mogę Ci polecić mojego Profesora z Zakładu Psychiatrii... widzieliśmy jak pomaga pacjentom w gorszej psychicznej formie...
pozamerytoryczny atak ad personam - nagorodzony
twoja reakcja Trollu na agresję również mało chwalebna
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
socjalizm to spadek rewolucji i zniesienia niepodlegającej pod osąd ludu władzy Króla. uczy nie-posłuszeństwa, co w konsekwencji stwarza środowisko dla rozwoju swobody czynów ludzi ... efekt mamy jaki mamy, osoby duchowne zapominają o zwierzchnikach, a byle jaki buc może obrażać prezydenta. ogólnie państwo bez silnej autorytatywnej władzy ulega korupcji i rozkradaniu mienia publicznego, dlatego demokracja jest śmieszna, bo każdemu się wydaje, że może wybierać władzę, co w umyśle rodzi takie spojrzenie na świat : władza leży również w moich rękach, a ktoś kto ma rządzić państwem musi podporządkować swoje poglądy pod widzimisię i wygodę ludzi, obiecując nie-stworzone rzeczy. i jak taki ktoś ma stwarzać wizerunek silnego autorytetu. tak samo Bóg dał ludziom prawo, które wymaga od nas posłuszeństwa, szatan się zbuntował i został strącony, ludzie którzy się prawu zbuntują też popadną w nie-łaskę, więc socjalizm od Boga nie pochodzi ...
 
F

Fedorowicz

Guest
[quote name=%2526%252339%253BKing%252520Of%252520Magic%2526%252339%253B date='24 lipiec 2010 - 21:58' timestamp='1280001511' post='2485842']
socjalizm to spadek rewolucji i zniesienia niepodlegającej pod osąd ludu władzy Króla. uczy nie-posłuszeństwa, co w konsekwencji stwarza środowisko dla rozwoju swobody czynów ludzi ... efekt mamy jaki mamy, osoby duchowne zapominają o zwierzchnikach, a byle jaki buc może obrażać prezydenta. ogólnie państwo bez silnej autorytatywnej władzy ulega korupcji i rozkradaniu mienia publicznego, dlatego demokracja jest śmieszna, bo każdemu się wydaje, że może wybierać władzę, co w umyśle rodzi takie spojrzenie na świat : władza leży również w moich rękach, a ktoś kto ma rządzić państwem musi podporządkować swoje poglądy pod widzimisię i wygodę ludzi, obiecując nie-stworzone rzeczy. i jak taki ktoś ma stwarzać wizerunek silnego autorytetu. tak samo Bóg dał ludziom prawo, które wymaga od nas posłuszeństwa, szatan się zbuntował i został strącony, ludzie którzy się prawu zbuntują też popadną w nie-łaskę, więc socjalizm od Boga nie pochodzi ...
[/quote]W socjalizmie szwedzkim,czyli pochodzącym od "złego ducha" pracownik zarabia 100 ks czyli ok. 50zł na godzinę,pracuje 40 godzin w tygodniu.W naszym liberalnym klechostanie pochodzącym oczywiście od samego dobra,prawa i sprawiedliwości pracownik zarabia 3 zł na godzinę,ale pracując często po 12 godzin dziennie bez umowy i ubezpieczenia.Do związków zawodowych należy w Szwecji 90% pracujących."Satanistyczni"Szwedzi żyją w dobrobycie i z determinacją bronią uzyskanych warunków życia i zasad, którymi się kierowali ich "satanistyczni" twórcy.Postęp społeczny jest więc złem,zakazanym przez jedyniezbawczą religię.które na forum trzeba dość często "piętnować",pisząc takie bzdurki.
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
3 zł ? 50 zł ? chyba przesadziłeś zarówno w jedną jak i w drugą stronę, ale jak ktoś chce poczuć różnicę, to nawet gdy będzie to po jego myśli, powie że słońce jest zielone, nie licząc się z faktami. nawet gdy weźmiemy 1000 zł podzielimy to na 25 i jeszcze na 8 wyjdzie nam 5 zł. należy jeszcze wziąć średnią krajową

pierwsze lepsze statystyki
"W lutym przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw (bez najmniejszych firm, budżetówki i sektora finansowego) wyniosła niespełna 3033 zł. To aż o 12,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Analitycy spodziewali się osłabienia dynamiki płac w porównaniu z 11,5-proc. wynikiem stycznia, tymczasem wzrost przyspieszył i jest największy przynajmniej od 2000 roku."


jeżeli 3033 zł podzielimy na 25 i to na 8 wyjdzie nam w zaokrągleniu 15 zł, biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce utrzymanie wychodzi taniej ... wiele nie myślałem jak pisałem ten post ( i prawdopodobnie rzeczywistość dla kogoś kto się tym interesuje wygląda inaczej ), ale chciałem tylko przedstawić w przybliżonym stopniu, że pomyliłeś się o jakieś 500%, co jest już obarczone sporym błędem, jakby nie patrzeć.

poza-tym mowa była w temacie o tym, czy Bóg popierał-by socjalizm, demokrację i inne po rewolucyjne twory, które pomnażają w człowieku chęć swobody, kraj musi mieć Króla, żeby ludzi trzymać w ryzach.

poza-tym ciesz się, że żyjesz w Polsce bo większość Azji, Afryki i Pd. Ameryki może sobie pomarzyć o takim luksusie, w jakim my żyjemy.

poza-tym zawsze możesz się nauczyć szwedzkiego i zarabiać te 50 zł na godzinę, tylko do tego trzeba ruszyć i tyłek i głowę, a nie jęczeć na wszystko w-okół, choć takie predyspozycje ma większość naszych obywateli.
 
F

Fedorowicz

Guest
[quote name=%2526%252339%253BKing%252520Of%252520Magic%2526%252339%253B date='25 lipiec 2010 - 16:08' timestamp='1280066923' post='2486399']

pierwsze lepsze statystyki
"W lutym przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw (bez najmniejszych firm, budżetówki i sektora finansowego) wyniosła niespełna 3033 zł. To aż o 12,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Analitycy spodziewali się osłabienia dynamiki płac w porównaniu z 11,5-proc. wynikiem stycznia, tymczasem wzrost przyspieszył i jest największy przynajmniej od 2000 roku."
poza-tym zawsze możesz się nauczyć szwedzkiego i zarabiać te 50 zł na godzinę, tylko do tego trzeba ruszyć i tyłek i głowę, a nie jęczeć na wszystko w-okół, choć takie predyspozycje ma większość naszych obywateli.
[/quote]Myli się pan.Polski GUS podaje średnią arytmetyczną płac,uśredniając śmiesznie niskie płace pracownicze z astronomicznymi zarobkami kadry menadżerskiej i elit.To tak jak by pan uśrednił zarobki prezesa Orlenu i 1000 sprzątaczek.Wyjdzie,że przeciętnie każde z nich zarabia po 7000 pln miesięcznie.Natomiast należałoby posłużyć się się w wynikach oddającą obraz społeczny medianą,odrzucającą jednostkowe wartości skrajne niskie i skrajnie wysokie.Średnia jest bowiem miarą statystyczną jedynie w przypadku rozkładu normalnego lub do niego zbliżonego, Tymczasem rozkład płac nie jest rozkładem normalnym.Celowo nie podaje się mediany czy wartości modalnej polskich "wynagrodzeń",ani odchylenia standardowego.
Manipulacja polega na dwuznaczności słowa:"przeciętny",które oznacza średni albo najczęściej spotykany.Nieuczciwy dziennikarz liberalny sugeruje mylnie,że chodzi o wynagrodzenie najczęściej spotykane.A tymczasem najczęściej spotykane to ok. 1500 pln miesięcznie(nie wspominam o liczbie godzin pracy,którą również się manipuluje),braku umowy,ubezpieczenia,złe warunki pracy niezgodne z BiHP,oszustwa przy wypłacie itd.Odnośnie pana genialnego planu wyjazdu wszystkich Polaków z klerykalnego "raju" do "satanistycznej",socjalnej Szwecji,to jestem pewien,że Szwedzi na to się nie zgodzą,jak to Sataniści,źli i egoistyczni.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
W socjalizmie szwedzkim,czyli pochodzącym od "złego ducha" pracownik zarabia 100 ks czyli ok. 50zł na godzinę,pracuje 40 godzin w tygodniu.W naszym liberalnym klechostanie pochodzącym oczywiście od samego dobra,prawa i sprawiedliwości pracownik zarabia 3 zł na godzinę,ale pracując często po 12 godzin dziennie bez umowy i ubezpieczenia.Do związków zawodowych należy w Szwecji 90% pracujących."Satanistyczni"Szwedzi żyją w dobrobycie i z determinacją bronią uzyskanych warunków życia i zasad, którymi się kierowali ich "satanistyczni" twórcy.Postęp społeczny jest więc złem,zakazanym przez jedyniezbawczą religię.które na forum trzeba dość często "piętnować",pisząc takie bzdurki.
jako marksista musisz albo kłamać albo chociaż manipulować faktami, taki imperatyw... trudno
ale co do faktów:
w Szwecji nie istnieje pojęcie minimalnego wynagrodzenia! - a taka zdobycz socjalizmu funkcjonuje np w Polsce, dodać należy, że w Szwecji funkcjonują minimalne stawki w różnych branżach, nie mniej jednak ustawowej minimalnej NIE MA, warto jednak dodać, że podczas wspólnych rządów komunistów z socjalistami doszło kiedyś do wymuszania na firmach zawierania zbiorowych układów pracy z wbudowanymi minimalnymi wynagrodzeniami, tutaj ciekawostka, IKEA (mimo iż szalenie poprawna politycznie firma), po wyprowadzce z kraju i przekształceniu w fundację, nie stosuje w ogóle płacy minimalnej, stary układ zbiorowy został wypowiedziany (takich przykładów jest mnóstwo, a w zasadzie można mówić iż większość czołowych firm szwedzkich postąpiło podobnie, np Ericsson po stworzeniu firmy telekomunikacyjnej SONY-ERICSSON, nie zawarło już nowego układu zbiorowego, chociaż tam płace w przeciwieństwie do IKEI są jednymi z wyższych w Szwecji)
co do miesięcznych, średnich wynagrodzeń
to: średnie miesięczne wynagrodzenie za 2008 rok wyniosło mężdzyźni:29 400, kobiety: 24 700 (raport scb - ichni GUS) po przeliczeniu na złotówki (kurs korony szwedzkiej: 1 SEK 0,4305 zł. - z piątku) otrzymujemy: 11848,2 i 9954,1 (są to uposażenia przed odliczeniem wszelkich składek, tzw nierozporządzalne) u osób z wyższym wykształceniem ten dochód brutto wynosił 31700 SEK czyli 12775,10 zł, co ciekawe tylko 18 % mężczyzn i 49 % kobiet pracowało w sektorze publicznym, dlaczego? ponieważ mimo zaklęć czynionych przez polityków rzeczywistość drastycznie różni się od tego co sobie socjaliści założyli
odnośnie zawodów nie będę się zanadto rozwodził podam skrajne wyniki: maklerzy: kobiety 59800 SEK mężczyźni: 91 900 SEK, pracownicy biblioteczni 20400 SEK (brak mężczyzn), kucharze 18400 SEK
(za raportem Scb z 2005 roku realny wzrost wartości dochodów od 1990 do 2005 roku wyniósł 8% , w Polsce kilkukrotnie więcej
tutaj kamyczek dla antykatolików, pastorowie we Szwecji są zwolnienie ze wszelkich podatków (przywilej Prästbol, nie płacą go ani od osiąganego dochodu, ani od posiadanego mienia, np: podatek gruntowy), pastorowie płacą już jednak pełne podatki jeżeli prowadzą normalną działalność gospodarczą

bezrobocie, tu trzeba przyznać, że bardzo niewielu jest w Szwecji zarejstrownych bezrobotnych, ten status w 2008 roku posiadało 327 613 osób, ponad milion jest poza systemem wsparcia bezrobotnych (sprytna sztuczka marketingu politycznego), zasiłek za 2008 rok wyniósł średnio 3 047 SEK czyli 1311,73 zł. (cały czas brutto)

ile zostaje średnio człowiekowi z zarobków? mniej niż połowę, a ceny w zestawieniu z Polską nieporównanywalne, nawet już ten zasiłek dla bezrobotnych w Polsce wychodzi wyższy....

http://www.scb.se/statistik/_publikationer/OV0904_2010A01_BR_12_A01BR1001.pdf dla zaintersowanych raport za 2008 rok
http://www.scb.se/Statistik/HE/HE0103/2005A06/HE0103_2005A06_SM_HE21SM0701.pdf dla zaintersowanych raport za lata 1990-2005
warto dodać, że w 2 ostatnich latach sytuacja jest bardzo nie wesoła, ze znaczącym spadkiem płac realnych włącznie...
 
F

Fedorowicz

Guest
jako marksista musisz albo kłamać albo chociaż manipulować faktami, taki imperatyw... trudno
ale co do faktów:
w Szwecji nie istnieje pojęcie minimalnego wynagrodzenia! - a taka zdobycz socjalizmu funkcjonuje np w Polsce, dodać należy, że w Szwecji funkcjonują minimalne stawki w różnych branżach, nie mniej jednak ustawowej minimalnej NIE MA, warto jednak dodać, że podczas wspólnych rządów komunistów z socjalistami doszło kiedyś do wymuszania na firmach zawierania zbiorowych układów pracy z wbudowanymi minimalnymi wynagrodzeniami, tutaj ciekawostka, IKEA (mimo iż szalenie poprawna politycznie firma), po wyprowadzce z kraju i przekształceniu w fundację, nie stosuje w ogóle płacy minimalnej, stary układ zbiorowy został wypowiedziany (takich przykładów jest mnóstwo, a w zasadzie można mówić iż większość czołowych firm szwedzkich postąpiło podobnie, np Ericsson po stworzeniu firmy telekomunikacyjnej SONY-ERICSSON, nie zawarło już nowego układu zbiorowego, chociaż tam płace w przeciwieństwie do IKEI są jednymi z wyższych w Szwecji)
co do miesięcznych, średnich wynagrodzeń
to: średnie miesięczne wynagrodzenie za 2008 rok wyniosło mężdzyźni:29 400, kobiety: 24 700 (raport scb - ichni GUS) po przeliczeniu na złotówki (kurs korony szwedzkiej: 1 SEK 0,4305 zł. - z piątku) otrzymujemy: 11848,2 i 9954,1 (są to uposażenia przed odliczeniem wszelkich składek, tzw nierozporządzalne) u osób z wyższym wykształceniem ten dochód brutto wynosił 31700 SEK czyli 12775,10 zł, co ciekawe tylko 18 % mężczyzn i 49 % kobiet pracowało w sektorze publicznym, dlaczego? ponieważ mimo zaklęć czynionych przez polityków rzeczywistość drastycznie różni się od tego co sobie socjaliści założyli
odnośnie zawodów nie będę się zanadto rozwodził podam skrajne wyniki: maklerzy: kobiety 59800 SEK mężczyźni: 91 900 SEK, pracownicy biblioteczni 20400 SEK (brak mężczyzn), kucharze 18400 SEK
(za raportem Scb z 2005 roku realny wzrost wartości dochodów od 1990 do 2005 roku wyniósł 8% , w Polsce kilkukrotnie więcej
tutaj kamyczek dla antykatolików, pastorowie we Szwecji są zwolnienie ze wszelkich podatków (przywilej Prästbol, nie płacą go ani od osiąganego dochodu, ani od posiadanego mienia, np: podatek gruntowy), pastorowie płacą już jednak pełne podatki jeżeli prowadzą normalną działalność gospodarczą

bezrobocie, tu trzeba przyznać, że bardzo niewielu jest w Szwecji zarejstrownych bezrobotnych, ten status w 2008 roku posiadało 327 613 osób, ponad milion jest poza systemem wsparcia bezrobotnych (sprytna sztuczka marketingu politycznego), zasiłek za 2008 rok wyniósł średnio 3 047 SEK czyli 1311,73 zł. (cały czas brutto)

ile zostaje średnio człowiekowi z zarobków? mniej niż połowę, a ceny w zestawieniu z Polską nieporównanywalne, nawet już ten zasiłek dla bezrobotnych w Polsce wychodzi wyższy....

http://www.scb.se/statistik/_publikationer/OV0904_2010A01_BR_12_A01BR1001.pdf dla zaintersowanych raport za 2008 rok
http://www.scb.se/Statistik/HE/HE0103/2005A06/HE0103_2005A06_SM_HE21SM0701.pdf dla zaintersowanych raport za lata 1990-2005
warto dodać, że w 2 ostatnich latach sytuacja jest bardzo nie wesoła, ze znaczącym spadkiem płac realnych włącznie...
Panie Brave,nie wiem naprawdę skąd pan "odkrył",że jestem marksistą i że w związku z tym "muszę" kłamać. Krytykowanie Szwecji socjalnej jako dzieła Szatana jest dziecinnie niepoważne.Państwo szwedzkie opiera się na zasadzie budowy państwa dobrobytu dla wszystkich, a nie tylko dla najbogatszych jak w Polsce.Z tej podstawowej socjalistycznej (a także protestanckiej)zasady wspólnego dobra są wyprowadzane regulacje prawne stosunków pracy, związków zawodowych,praktyki negocjacyjne i układy zbiorowe we wszystkich firmach w Szwecji(80% spraw regulują układy zbiorowe, a nie kodeks pracy).Istnieje bardzo rozbudowana pomoc społeczna dla bezrobotnych, chorych i ułomnych, a także dobry system ubezpieczeń społecznych.A panu się to chyba nie podoba.Jest dość istotne,że bardzo silne związki zawodowe nie są tam przeszkodą w rozwoju państwa.Pozdrawiam życząc więcej krytycyzmu w reklamowaniu zacofania społecznego i cywilizacyjnego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przesąd o "dobroci" socjalizmu na całe szczęście zanika, Pawianku wszak kiedyś sam się przyznałeś do bycia marksistą, więc po co to?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
przesąd o "dobroci" socjalizmu na całe szczęście zanika, Pawianku wszak kiedyś sam się przyznałeś do bycia marksistą, więc po co to?

socjalizm jest przeciez bardzo dobry.. ale dla rzsdzscych i ich kolesi... ich kolegow, ich matek, kochanek i psow...

Państwo szwedzkie opiera się na zasadzie budowy państwa dobrobytu

O tak, socjalizm buduje dobrobyt PANSTWA a raczej aparatu administracyjno-rzadzacego.. bo pompuje w to mase pieniedzy grabionych od obywateli

Ciekawe jak mozna budowac dobrobyt obywateli zabierajac im polowe dochodow ?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Kod:
Ciekawe jak mozna budowac dobrobyt obywateli zabierajac im polowe dochodow ?
dzień wolności podatkowej wypada jakoś w połowie roku .Czy socjalizm czy kapitalizm i tak jesteśmy niewolnikami .
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ale poziom zniewolenia mozna zmierzyc wymiernie w wysokosci haraczu ktore panstwo od obywatela pobiera i w ilosci przepisow ktore ogranicza mu wolnosc.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Cytując klasyka "głupieś Wy, głupieś". Po co statystyki, po co cyferki - mam 2 ciotecznych braci jeden zapiernicza w Gillette w Łodzi, drugi pracuje w Szwecji w McDonaldzie. Pracownik Gillette mieszka w wynajętym pokoju w mieszkaniu studenckim (razem z narzeczoną), pracownik szwedzkiego McD mieszka w domku jednorodzinnym który za 10 lat skończy spłacać. Jeden jeździ na wakacje do Turcji, drugi nie i chyba nie muszę mówić który jeździ a który nie. Jeden nie może sobie pozwolić na dziecko drugi ma ich dwoje i tak można by wymieniać.

Nadal twierdzicie że szwedzki socjalizm jest zły?

Nie rozumiem, skoro tak wspaniałym systemem jest czysty kapitalizm, bez pomocy i ingerencji państwa, to czemu nie ma takiego kraju w którym byłby on stosowany?

Drogi Brave dziękuje za upomnienie, teraz wiem, żeby nie polecać psychiatrów, tylko psychologów (bo za psychiatrów jestem karany...), więc mogę polecić Ci Trollu psychologa, coby zajął się Twoimi zszarpanymi nerwami. Robię to z troski i z chrześcijańskiej dobroci, bo myślę, że nie jest za późno na pomoc. Jeśli po tych zdaniach dostanę upomnienie to trudno, będę wiedział, że ma ono zabarwienie polityczne a nie merytoryczne...
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Wiem, i my musimy nadrobić stracone lata, ale nie wyobrażam sobie teraz takiej sytuacji:
- szkoła płatna,
- szpital/przychodnia płatna/-ny,
- uczelnia płatna.
Gdyby tak było to np. na studia lekarskie (20 tys. zł/rok) dostawałyby się nie najlepsze osoby, a najbogatsze. Kogo stać byłby na głupią operacje wyrostka robaczkowego (7 tys. złotych) kogo stać byłoby na posłanie dziecka do szkoły (4 tys. - 5 tys. dobre prywatne LO, 1 tys. LO wieczorowe dla dorosłych).
Państwo musi zapewniać to minimum - opiekę zdrowotną, edukację, bezpieczeństwo, jeśli tego by nie było to wrócilibyśmy do XIX wieku, gdzie Pana i Panią we dworze stać było na lekarza, a bidulinę ze wsi wysyłało się na mróz co by innych nie zarażała.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to nie państwo to ty robaczku to sobie wszystko sam zapewniasz, płacąc za wszystko dużo drożej, pieniądze mimo starań naszych polityków ciągle są mało gumowe, a pieniądze w budżecie, pochodzą od nas wszystkich + długi, które będą spłacać jeszcze nasze dzieci (moje to pewnie wnuki)
odnośnie twego zachowania się starasz się o kolejnego warna? nie potrafisz się wypowiadać bez "wycieczek" ad personam?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Po prostu nie potrafię zrozumieć, czemu tylko ja zostałem ukarany.... (ale może mam złe poglądy polityczne... tak to pewnie przez to... )

Może jesteś szefem firmy i bolą cię podatki, ja jestem studentem i synem nauczycielki i urzędnika (na najniższym szczeblu) i nie widzę możliwości abym studiował medycynę, gdyby była ona płatna, mój brat jest na prawie. Nawet głupia pedagogika to byłyby astronomiczne sumy dla mojej rodziny (kuzynka jest z głębokiej wsi i gdyby nie to, że mieszka teraz u nas to nie mogłaby sobie pozwolić na studiowanie, a co dopiero gdyby było ono płatne!).

Dodatkowo, nie wierzę, że gdy zniosą podatki to nagle pokażesz ogromne serce i oddasz 30 % swojej pensji na dom opieki, czy sierociniec.

Dlaczego nie ma państwa w którym aparat państwowy by nie pomagał najbiedniejszym? Dlaczego? Jedna prosta odpowiedź i błagam niektórych ... ludzi (coby ich inaczej nie nazywać) aby nie wyskakiwali mi z argumentami "bo szatan tak chce"....
 
F

Fedorowicz

Guest
[quote name=%26%2339%3BVesemirus%26%2339%3B date='28 lipiec 2010 - 15:47' timestamp='1280324844' post='2490901']
Po prostu nie potrafię zrozumieć, czemu tylko ja zostałem ukarany.... (ale może mam złe poglądy polityczne... tak to pewnie przez to... )
...bo szatan tak chce....
[/quote]Panie Vesemirus,ma pan absolutną rację w tym co pan napisał.Nie rozumie pan jednak,że obowiązuje w Polsce cenzura i takich poglądów nie wolno bezkarnie wygłaszać,najprawdopodobniej niedługo zostanie pan zbanowany jak wielu innych i znów się pan będzie dziwił,dlaczego.Nie obwiniaj pan moderatora,bo gdyby tak nie robił,przestałby być moderatorem.Taki u nas system i już.Pozdrawiam.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Po prostu nie potrafię zrozumieć, czemu tylko ja zostałem ukarany.... (ale może mam złe poglądy polityczne... tak to pewnie przez to... )
tylko tu stwierdziłeś, że inny dyskutant jest wariatem, wysyłając go do psychiatry, nie twórz sobie absurdalnych teorii niczym fedorowicz

Może jesteś szefem firmy i bolą cię podatki, ja jestem studentem i synem nauczycielki i urzędnika (na najniższym szczeblu) i nie widzę możliwości abym studiował medycynę, gdyby była ona płatna, mój brat jest na prawie. Nawet głupia pedagogika to byłyby astronomiczne sumy dla mojej rodziny (kuzynka jest z głębokiej wsi i gdyby nie to, że mieszka teraz u nas to nie mogłaby sobie pozwolić na studiowanie, a co dopiero gdyby było ono płatne!).
jesteś młody, kiedyś z tego przesądu, wyrośniesz, jak powiedział kiedyś Churchil "kto za młodu nie był socjalistą, ten na nastarość prawdopodobnie będzie złym człowiekiem, kto na starość zostaje socjalistą jest albo głupcem, albo jest nieuczciwy"
bywałem szefem firm (każdy buławę nosi..) obecnie jestem urzędnikiem, to co piszesz niestety marnie ma się do rzeczywistości, dzisiaj dzieci tych biedniejszych studiują głownie na państwowych (nieodpłatnych) studiach, a dzieci biedniejszych na płatnych, podsumowując biedni fundują edukację bogatszym, statystyka jest nieubłagana, co więcej, w krajach gdzie powszechna jest odpłatna edukacja, biedni jakoś studiują, dziadek mojej żony, pochodząc z biednej rodziny skończył 3 kierunki przed wojną, był zdolny i płatne prywatne uczelnie sfinansowały mu edukację

Dodatkowo, nie wierzę, że gdy zniosą podatki to nagle pokażesz ogromne serce i oddasz 30 % swojej pensji na dom opieki, czy sierociniec.
30% oczywiście, że nie, natomiast ja pomagam siostrze prowadzącej fundację "szczęśliwe dzieciństwo" = http://www.fsd.lublin.pl/, co innym polecam, przed wojną mimo braku socjalu nikt w Lublinie nie umierał z głodu, czy braku lekarza, było więcej fundacji (mimo że Lublin miał kilka razy mniej mieszkańców niż dzisiaj), btw dzisiaj fundacje to głównie podmioty służące do zarabiania kasy, a nie filantropii, filantropia jaka istniała kiedyś prawie znikła, państwo wraz ze swoim aparatem, problemów nie rozwiązało (ba stworzyło nowe) natomiast rzeczona filantropia zanika...

odnośnie Szatana, można by powiedzieć, że każdy czy to Żyd, czy Chrześcijanin, traktował bardzo poważnie obowiązek jałmużny, dzisiaj państwo go wyręcza....

Panie Vesemirus,ma pan absolutną rację w tym co pan napisał.Nie rozumie pan jednak,że obowiązuje w Polsce cenzura i takich poglądów nie wolno bezkarnie wygłaszać,najprawdopodobniej niedługo zostanie pan zbanowany jak wielu innych i znów się pan będzie dziwił,dlaczego.Nie obwiniaj pan moderatora,bo gdyby tak nie robił,przestałby być moderatorem.Taki u nas system i już.Pozdrawiam.
Pawianie, jeżeli chcesz trollować, proszę bardzo, nie mniej jednak wtedy rzeczywiście "dorobisz" się bana
pisz na temat zamiast lać swymi histeriami, mam tutaj dać wyjątki jak było w poprzednich przypadkach i za co dostawałeś bana
jak obrażałeś ludzi (to wcześniej, później byłeś sprytniejszy), jak offtopowałeś i zamulałeś wątki swymi histeriami..
dla mnie poglądy dyskutanta nie mają najmniejszego znaczenia (jako moderatora) - bo nie mogą mieć
jako użytkownika już jak najbardziej, niestety mam raczej dużą wiedzę i dosyć trudno sie ze mną merytorycznie dyskutuje, ostrzegam Pawianie! bez warna tym razem
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Po pierwsze, trochę się pogubiłeś w swoich wywodach, biedni studiują w końcu gdzie?

Po drugie w mojej grupie studenckiej jest 5/6, 5 osób bogatych, 6 biednych (lub średnio zamożnych). Z tych pięciu 2 osoby są na wieczorowych za 20 kafli (u Nas wieczorowi studiują z dziennymi, różni się to tylko odpłatnością). Podobnie jest na całym umedzie, jak chcesz statystyk to łyknij taką - w szkole przedmedycznej na Harvardzie są 2 słownie: dwa miejsca dla stypendystów, reszta jest obsadzona przez córeczki i synusiów bogatych rodziców, wiem, że jako bogatemu, Tobie będzie na rękę, jak pospólstwo nie będzie miało wstępu tam gdzie Twój syneczek uczęszcza....

Co do jałmużny, z jednej strony miałem dziadków wywodzących się z inteligenckiej rodziny biednej szlachty, a z drugiej dziadkowie wychowali się na zabitej dechami wsi, i jedni i drudzy wspominają II RP mniej więcej tak - miałeś pracę żyłeś, może nie na wysokim poziomie ale żyłeś, zachorowałeś to lekarz traktował Cię jak trędowatego i przepisywał jedną receptę, jak zapłaciłeś więcej niż niezbędne minimum wtedy brał się za poważne leczenie, tylko, że rodziny ze wsi nie stać było na "więcej" dziadek przez zaniedbania lekarza stracił nogę, jego brat umarł... Chcesz powrotu "starych dobrych czasów"? W sierocińcach sytuacja była poniżej wszelkich norm (wiem tylko o sierocińcu w Kielcach i Starachowicach, nie wiem jak było w bogatej Warszawie...), ale oczywiście będziesz mówił, że tam były fiołki i róże, byleby tylko bronić swojego. Dążysz tylko do jednego - nieograniczonej niczym możliwości bogacenia się już bogatych.

Jak zauważył mój nauczyciel WOS-u w LO PRL to był kulawy system tam każdy miał miche kaszy, tą miche miał robotnik, któremu to było mało i taką samą miche miała 5-letnia dziewczynka, dla której to było stanowczo za dużo, potem przyszła demokracja, zgasło światło i nagle okazało się, że przed niektórymi są 4 talerze, inni mają kilka okruchów na swoim, a jeszcze inni spadli z krzesła i leżą na podłodze, Ty Brave chcesz jeszcze raz światło zgasić...

P.S. Nie mam ani dostatecznej wiedzy, ani prawa aby kogokolwiek nazywać wariatem. Nigdy tak trolla nie nazwałem i nie nazwę. Ja go tylko chciałem wysłać do psychiatry na ewaluacje, coby ktoś ze specjalizacją stwierdził czy troll ma w główce poukładane, czy nie. Rozumiem, że gdy nie ma siły argumentów to na pewno będą argumenty siły, ale tym razem przesadziłeś. Co innego można odpowiedzieć na stwierdzenie "nie ma krajów kapitalistycznych, tylko są soc-dem. bo szatan tak chcę"? Śmiech na sali. Za dużo czytania Naszego Dziennika odbija się na wszystkich warstwach psyche pewnych osób co widać jak na dłoni. Możesz mi wstawiać bany i ostrzeżenia, póki są one podbarwione ideologicznie mam to bardzo głęboko już sam wiesz gdzie. Amen.

P.S.2 Nie mówię, że PRL był dobry, takie było zdanie nauczyciela do WOS-u, pokazuję jedynie analogie w jaki sposób zabierano, przywileje i opiekę obywatelom Polski.
 
Do góry