Sny. Prorocze?

olcia110

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
139
Punkty reakcji
0
Miasto
;)
Witam.
Przepraszam, jeśli był już taki temat.
Ostatnio co mi się przyśni, na drugi dzień bądź po paru dniach zdarza się w rzeczywistości.
Na przykład wczoraj śnił mi się chłopak z wesela, który mi się spodobał. A dzisiaj wujek puścił nagranie z tego wesela i akurat jak spojrzałam w ekran, on tańczył.
Tydzień temu jak pokłóciłam się z kumpelą, przyśniło mi się, że przyszła do mnie i się pogodziłyśmy, a na następny dzień w szkole rzeczywiście podeszła do mnie i się pogodziłyśmy.
Albo było jeszcze, że były chłopak w śnie przyszedł do mnie do domu i zaczęlismy rozmawiac. I nagle sen się urwał. A chyba dwa dni później odezwał się do mnie.
Czy to przypadki? Może też tak macie?
Ciekawi mnie skąd to się bierze.
I powiedzcie mi, co oznaczac może, że w większości snów „akcja” toczy się, kiedy jest niebo granatowe i czasami leje deszcz albo jest burza. Przypadek czy coś konkretnego?
Jeśli ktos chce napisac coś głupiego,lepiej niech nic nie pisze, to oczywiste.
Dziękuje za odpowiedzi, bo ostanio mnie to zaciekawiło.
A.. I co zrobic, żeby lepiej zapamietywac sny? Żeby je pamiętac na drugi dzień?
Pozdrawiam.
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Jest taka strona internetowa: www.snimy.pl Tam ludzie powiedzą Ci co nieco o snach, tam pisze o nich dużo. JA wierzę w takie sny. Wierzę Tobie. Jednak czasem zdarza się tak, że to MY za bardzo chcemy, żeby sen był proroczy więc dopasowujemy to, co śnimy do rzeczywistości, choć tak naprawdę, nie było to tak. Czasem wydaje nam się, że w miejscu, kiedy jesteśmy pierwszy raz, wydaje nam się, że już tu byliśmy, wydaje się, że sytuacja ta i ta już miała miejsce. Pewnie znasz te uczucia? A potem okazuje się, że to się już zdarzyło,tyle że we śnie. Nie wierz za bardzo swojej podświadomości, na prawdziwe życie masz wpływ Ty, a nie sny. Pamiętaj o tym.
 

justice

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja tez mam takie sny ze sni mi sie przyszlosc ... tylko wlasnie najgorsze jest to ze dowiaduje sie o tym ze widzialem ta sytuacje w snie jak jest po fakcie ... w sumie to sie nie dziwie bo znalbym swoja przyszloszc ... dosyc czesto tak mam, czasami codziennie i tez mnie to ciekawi bardzo.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Jak by moje sny były prorocze to bym siedział w więzieniu jako seryjny morderca :D
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
heh no to musisz mieć baaaaaaaaaardzo ciekawe te sny :lol:
 

justice

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Jakbym wiedzial co mnie czeka to nie popelnialbym zadnego bledu
 

Ajkiorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
588
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Podkarpacie :P
Z tymi snami, to nie taka prosta sprawa. Czasem przypomina Ci się resztę snu, jak już akcja się zaczęła i nie masz wpływu na przebieg.
Raoul D ja już dawno bym nie żyła, jeśli wszystkie miałyby być prorocze. :D
 

Mareritti

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Z tego co mi wiadomo w czasie snu nie pracują nasze ośrodki racjonalne w mózgu a wyłącznie intuicyjne i te które wywołują jakieś emocje. Przez to sny zazwyczaj nie pozwalają nam sobą kierować. Podczas snu myśli się porządkują a mózg niektóre z tych obrazów wyzwala. Można często przeczytać o osobach które przepowiedziały jakoś przyszłość przez sny-ale to tylko kilka z tysięcy tysięcy snów, które się przyśniły tym osobom. Tez czasem moje sny są prorocze-ale to gra mózgu. Kiedy wszystko sobie poukładamy i bez snu uda nam się coś przewidzieć. Koszmary mogą nam towarzyszyć poprzez jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, jakieś sny erotyczne-poprzez wiele treści z tym związanych, inne-po prostu przez sporo myślenia o czymś. Aczkolwiek jedno wydaje mi się pewne- że na snach można sie uczyć wiele o samym sobie- wyczytać swoje lęki, pragnienia, pokusy- to wszystko wtedy staje się tak jasne i oczywiste... Szkoda, że dopiero wtedy gdy zamyka się oczy i racjonalne myślenie się wyłącza. Szkoda, że czasem w śnie zachowujemy się jak zwierzęta i życie jest tam takie proste. To przynajmniej moja opinia, aczkolwiek wszystko jest sprawą indywidualną i na dobrą sprawę nie można określić jednoznacznie co znaczą sny ;) Czasami to przestroga, czasami rada, czasem przyszłość-wg mnie wszystko zależy od tego jak bardzo Twój mózg lubi w tym czasie porządkować pewne sprawy.
 

cycu19922

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Stargard Szczeciński
Ja się takich snów zawsze boje :p może to głupio zabrzmiało ale nie lubię jak mi sie coś śni co sie jeszcze nie wydarzyło :p .
Na przykład opowiem wam jeden mój sen:
Śniło mi sie że spałem na jakiejś kładce (wędkarskiej) nad jakimś jeziorem i bałem się żeby mój plecak nie wpadł do wody :p:p
No i po 2 tygodniach postanowiliśmy z kumplami wybrać sie na ryby na zupełnie nowe dla nas jezioro no i skończyło sie na tym ze spałem o 8 rano na jakiejś drewnianej kładce i też bałem sie o to ze mój plecak wpierniczy sie do wody :p:p. Wstałem przerażony i zacząłem tłumaczyć kumplom ze ta sytuacja mi się śniła. (oczywiście powiedzieli mi żebym sobie dał z tym spokój :p). Jak wytłumaczycie taką akcje ? :mruga:
 
M

Malina..xD

Guest
generalnie to ci poniekąd wierzę . bo sama mam coś podobnego . jak mi się coś zdarza to póxniej jestem niemal pewna że to mi się śniło . tyle że to zawsze po tym jak już coś się stanie a nie przed ; / . więc moje są raczej nie prorocze :D
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
też kiedyś miewałam prorocze sny i to kilka dni pod rząd, a jak dobrze pamiętam to w tym czasie niczego w sumie głęboko nie pragnęłam, więc to nie mogło być jakieś moje skryte marzenie ,ale potem samo przeszło i cieszę się, bo wolę nie znać przyszłości - tak jest ciekawiej :)

Raoul D - czy mamy zacząć się Ciebie bać? :D
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
misioor ma rację - będziemy wdzięczni za ewentualne info BB)
 
P

Pałka

Guest
A wiesz co to jest Deja Vu i Deja Reve? :) Podejrzewam że nie ;) Są takie tematy w dziale "Strefa 11", poczytaj o tym :)
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Duzo ludzi ma prorocze sny:) ja tez mam czasami wyśni mi się co do miejsca zdarzenia, ten sam kolor auta uczestniczącego w tym zdarzeniu i inne takie:) Życie jest pełne zgadek:)
 
Do góry