SNOWBOARD początki ;]

mama_muminka

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z doliny muminków
Hej.
W tym roku wybieram się pierwszy raz na snowboard. Nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia, tak samo jak z nartami... Myślicie, że lepiej najpierw nauczyć się jeździć na nartach?
I jakie buty będą wygodne? Specjalne na snowboard odpadają, bo chyba nie opłaca mi się kupować specjalnie na ten pierwszy raz? I kolejne pytanie: ile zazwyczaj kosztuje lekcja u instruktora? I ile lekcji będzie potrzebnych?
Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wcześniejsze opanowanie jazdy na nartach pomaga szybciej załapać snowboard. Parę lat jeździłem na nartach, i parę na desce - bardziej polecam snowboard, więcej zabawy i przyjemności z jazdy. Wypożycz sobie na początek sprzęt - razem z butami. Inne obuwie odpada, musi być dopasowane do wiązań. Inaczej albo nogi Ci z nich się odepną, albo nie będziesz mogła manewrować. Na początku będzie walka o równowagę ;). Po 4 dniach powinnaś załapać już podstawy.
 

renczniczek

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
yyy...ja w tym roku w sumie jakis tydzien temu pierwszy raz bylam na desce...bez zadnych instruktorow jedynie pod okiem mojego faceta i pare jego cennych rad przydalo sie...teraz moge powiedziec ze nawet calkiem calkiem niezle mi idzie...i mowie to bez zadnej skromnosci...i wcale a wcale wczesniej nigdy na nartach nie jezdzilam...polecam wszystkim bo to niezla frajda...wiadomo ze pare siniakow narobilam ale kto nie upadnie i nie podniesie sie z tego to sie nie nauczy...a jest czego!!!
polecam!!!
:papa:
 

Softly_

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja tez w tym roku zaczęłam jezdzic na snowboardzie.. Nie jezdzilam wczesniej na nartach. Na pierwszą godzine wzięłam instruktora. Czciaz teraz mysle ze na piersza godzinke nie warto.. chyba lepiej samemu troche oswoic sie z deska a instruktora wziasc na skretyy. :) a na nastepny rok juz chce kupic swoja deche ;]
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Naucz się najpierw na desce. Słyszałam, ze jak jest na odwrót to potem ciężko się przestawić. ja jeżdze na desce i według mnie to równie fajny sport jak narty,
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
Zgadza się najpierw powinno się uczyć jeździć na nartach a dopiero potem na desce, ponoć łatwej jest...
Sam już powoli się do deski przystawiam ale nie wiem totalnie od czego zacząć, są w internecie może jakieś tutriale albo coś.?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
sa tutoriale, a raczej filmiki instruktażowe. Sam się naoglądałem zanim pierwszy raz poszedłem na snowboard :D I w sumie nie żałuję, bo wiedziałem jak się ustawiać itd. Ale pierwsze próby i tak są bolesne :D Nie ma opcji tak czy siak swoje trzeba przeleżeć :D Po pierwszym dniu tyłek boli :D :D
 

takka

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Więc ja powiem tak - od dziecka jeżdżę na nartach, na desce od kilku lat;) Faktem jest, że snowboard opanowałam w 3 dni, a moi znajomi bez wcześniejszej umiejętności jazdy na nartach pracowali nad tym zawsze trochę dłużej;) Więc chyba ułatwia.
Ale chyba bez sensu uczyć się jazdy na nartach, jeśli interesuje Cie snowboard? Z resztą - możesz spróbować i tego i tego. Poszukaj u siebie w pobliżu sklepu, który umożliwia wypożyczenia na dobę czy dwie nart lub dechy - i się przekonasz, co bardziej Ci pasuje..w Krakowie dobrenarty wypożyczają właśnie tak sprzęt w granicach 30-50zł za dobę ;)
 
Do góry