snowboard- początek. pomoc w kupnie!

3

3rdb0y

Guest
Witam! W tym roku, na ferie zacząłem jeździć na snowboardzie (wypożyczonym). Miałem już kiedyś z tym styczność. Bardzo mi się spodobało, i chciałbym uzbierać pieniądze na snowboard, by w następny sezon już móc jeździć na własnej desce. Teraz kieruje do was pytanie: Ile może kosztować używany/ nie używany SNOWBOARD. Nie wiem czy to pomoże w odpowiedzi ale mam:
170+cm ,waga 47 rozmiar buta: 40-42. A i bym zapomniał do snowboardu od razu buty. Czyli ile taki zestaw gotowy do jazdy może kosztować. Dziękuję za odpowiedzi.
 

MagicTown

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
To wszystko zależy od tego jaki styl jazdy preferujesz.

Jeżeli kupisz deskę z wiązaniami za 600-700zł (nową) to nie oczekuj cudów. Będzie to deska miękka, która będzie średnio trzymała krawędź i będzie dobra na 1 do max 2 sezonów.

Jeżeli chcesz kupić coś konkretnego to na samą deskę musisz liczyć min. 1000zł. Do tego wiązania w granicach kolejnych 500zł. Lepsze firmy mają już zakres desek od miękkich poprzez pośrednie do twardych. Są też deski typowo puchowe, typowe do zapieprzania góra dół, typowe na hopy, skoki itp. Wszystko zależy od umiejętności i stylu jazdy. W sklepie na pewno ktoś ogarnięty Ci podpowie ;)
 

takka

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Snowboard to faktycznie fajna sprawa;) Ja jeżdżąc kilka lat na nartach postanowiłam spróbować sił na desce i nie żałuję - teraz jeżdżę i na tym i na tym;)A co do wybory sprzętu, to polecam Ci sklep dobrenarty.pl mają bardzo atrakcyjne ceny sprzętu co prawda używanego (rok góra dwa) czyli w bardzo dobrym stanie. Myślę, że znajdziesz tam sprzęt za połowę ceny rynkowej nowego. A co do doboru odpowiedniej deski - na ich stronce znajdziesz zakładkę asystent - wpisujesz tam m.in. wzrost, płeć, poziom na którym jeździsz i ten asystent wyszukuje opcje najlepszy dla ciebie;)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Snowboard bardziej dobiera się do wagi niż wzrostu (wzrost to drugi ważny parametr) jak i to w jaki sposób się jeździ. Asystent na tej stronie jest pomocny, bo podpowie, ale ostateczny wybór warto skonsultować ze sprzedawcą, On lepiej Ci doradzi. Na razie myślę, że wystarczy Ci używana deska, ale w dobrym stanie musi być. Jak już posiądziesz tajemną wiedzę i umiejętności, to kupisz coś droższego.
 
B

benjamima

Guest
całkiem ciekawa opcja, faktycznie można całkiem szybko przeglądnąć sporo modeli nart pasujących do nas... szukanie 'na ślepo' zajmuje masę czasu, no i jak się ktoś nie zna to może jeszcze źle wybrać... ;s
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Nowiutki zestaw, o którym mówisz do kupienia w intersport za 7 stów (deska + wiązania). Buty kupisz na allegro za stówkę :)
Udanych zakupów!
 

KniguLover

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Buty z allegro osobiście odradzam. Raz zdarzyło mi się kupić i potem, mimo zapewnień sprzedającego na temat rozmiaru, były za duże. Jeśli idzie o zestaw z intersport, o którym pisze kolega wyżej, nie wiedziałem, że można za tyle kupić nowy sprzęt. Czasy się zmieniają. 5 lat temu trzeba było dać co najmniej półtora tysiąca. Udanych zakupów!
 
B

benjamima

Guest
Z tego co zauważyłem, to w tym sklepie dobrenarty.pl, o którym pisał takka oprócz desek można też kupić buty ;) Co prawda używki, ale wszystkie są sfotografowane, no i myślę że oszczędność w porównaniu do nowych będzie wielka... ;P
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Zobacz sobie na stronę dobrenarty.pl tam masz coś takiego jak asystent doboru sprzętu. Trochę się nim bawiłem i muszę przyznać że narty dobiera dobrze nie wiem jak z deskami ale pewnie też daje radę.
Zobacz sobie tez ich profil na Facebooku tam z tego co widziałem jest konkurs w którym można wygrać sprzęt.
 

aligru

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
1
Jeśli dopiero ktoś zaczyna jazdę na desce, to na sam początek lepiej będzie wypożyczyć sprzęt. Po co od razu pchać się w kupno drogiej dechy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kartod

Zbanowany
Dołączył
19 Kwiecień 2018
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ja w grudniu dobierałem sobie deskę snowboardową w warszawskim sklepie Snowshop. Miałem ten sam problem co Ty ale w snowshopie świetnie mi doradzili jaką deskę dobrać do moich umiejętności. Mają tam świetnych specjalistów z bardzo dużą wiedzą. Gorąco polecam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kartod

Zbanowany
Dołączył
19 Kwiecień 2018
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mam podobny problem. W tym roku kupuję swój pierwszy sprzęt snowboardowy i nie wiem jak się za to zabrać. Znalazłem kilka modeli które mi się podobają, ale nie mam zielonego pojęcia jak dobrać parametry techniczne do swoich potrzeb
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry