Smiledog

darkeldo

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
54
Po internecie krążą różne dziwne pliki. Jedne to oszustwo, a drugie to... Właśnie. Niedawno natknąłem się na pewną historię



Kod:
  Ciekawy przypadek Mary

    Po raz pierwszy spotkałem się osobiście z Mary E. latem 2007 roku. Umówiłem się z jej mężem, Terence’em, abym mógł przeprowadzić z nią wywiad . Mary początkowo zgodziła się, bo nie byłem reporterem, ale raczej amatorskim pisarzem gromadzącym informacje na kilka tematów na uczelnie, jeśli wszystko by poszło zgodnie z planem, zebrałbym trochę czystej fantazji. Zaplanowaliśmy rozmowę na weekend, kiedy akurat byłem w Chicago z niepowiązanych spraw, ale w ostatniej chwili Mary zmieniła zdanie i zamknęła się w swojej sypialni, odmawiając wizyty ze mną. Przez pół godziny siedziałem z Terence’em przed drzwiami sypialni, następnie słuchałem i robiłem notatki gdy Terence próbował bezskutecznie uspokoić żonę. Rzeczy, które Mary mówiła nie były zbyt sensowne, ale nadające się do wzorca, którego się spodziewałem: choć nie widziałem jej, wiem, że płakała i częściej niż jej wymówki aby nie rozmawiać ze mną, skupiała się na chaotycznym dialogu z jakaś wyimaginowaną istotą, z jej snów lub koszmarów. Terence przeprosił mnie z całego serca, kiedy przestał uspokajać Mary, a ja starałem się ją przekonać, przypominając, że nie jestem reporterem w poszukiwaniu historii, ale tylko ciekawym, młodym człowiekiem w poszukiwaniu informacji. Poza tym, pomyślałem, że może mógłbym dowiedzieć się czegoś o niej w inny sposób jeżeli tylko zdobędę odpowiednie materiały.
    Mary E. była odpowiedzialna za obsługę sieci internetowej w niewielkiej siedzibie w Chicago Bulletin Board System w 1992 r., kiedy po raz pierwszy zetknęła się ze smile.jpg i jej życie zmieniło się na zawsze. Ona i Terence byli małżeństwem tylko od pięciu miesięcy. Mary była jedną z około 400 osób, którzy widzieli obraz, kiedy został opublikowany na BBS jako hiperłącze, jednak była ona jedyną osobą, która otwarcie mówiła o tym doświadczeniu. Reszta pozostała anonimowa, lub być może nie żyje. W 2005 r., kiedy byłem dopiero w dziesiątej klasie, smile.jpg po raz pierwszy zwrócił moją uwagę przez rosnące zainteresowanie w internetowych, niewyjaśnionych zjawiskach. Mary była najczęściej wskazywaną ofiarą tego, co jest czasem określane jako "Smile.dog", nazwa smile.jpg jest to rzekome ułatwienie do wyświetlenia. To, co ożywiło moje zainteresowanie (nie oczywiste elementy grozy cyber legend i moja skłonność ku takim rzeczom) był zwykły brak informacji, zazwyczaj ludzie nie wierzą, że może istnieć coś poza plotką czy mistyfikacją.





Co dziwniejsze to jest to, że obrazka nie można nigdzie znaleźć. Oczywiście są różne fałszywki. Podobno prawdziwy smile.jpg powoduje nagłą padaczkę, ból w skroniach lub silne poczucie niepokoju. Na Wikipedii nie można znaleźć informacji o tym pliku ponieważ admin kasuje strony dotyczące obrazka.

Podaję dwa rzekome pliki "smile.jpg", rzekome bo nie ma informacji żeby z kimś coś się stało po zobaczeniu ich, choć trzeba przyznać że mają w sobie coś hipnotyzującego. Ale żeby nie było że nie ostrzegałem, to OSTRZEGAM

http://images.encyclopediadramatica.com/images/0/0e/Smile.dog.jpg

http://images.encyclopediadramatica.com/images/c/cd/Smiledog.jpg


- Znalezione na innym forum, powiem szczerze że na widok pierwszego obrazka miałem takie dziwne uczucie, tak samo moja koleżanka, zobaczymy jak jest u was ;]
 

LooLoo

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
0
Jedyne co poczułam po zobzceniu pierwszego obrazka to ból oczu, dosyć jaskrawe;P Nic nadzwyczajnego, jak dla mnie kolejna historyjka wyssana z palca.
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
To pierwsze to wygląda jak moja dawna nauczycielka chemii. Takie samo uczesanie włosów.

Co do historii i obrazków to równie dobrze ja mógłbym sobie wymyślić, że po obejrzeniu tego obrazka:
http://b0.grono.net/236/72/gallery-4052809-500x500.jpg
Dostaniesz konwulsji i zwymiotujesz.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Ten pierwszy obrazek jest dość przerażający, ale nic poza tym.
 

Pan W

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2010
Posty
76
Punkty reakcji
6
Bzdura, jakiś charakterystyczny obrazek plus intrygujący opis jak ten powyżej i już osoba która klika w linka spodziewa się czegoś "nadprzyrodzonego". Czyli w skrócie taka sugestia ;)
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
Od dawna wiadomo że pewne bodżce swietlne mogą wywołać atak padaczki.
Podczas oglądania horrorów wielu doznaje uczucia niepokoju, czemu wiec nie podczas ogladania obrazka.

nie wiem ocb z tym.
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Pierwszy obrazek spowodował rośnięcie tak jakby ciśnienia w mózgu. To tak jakby na siłę rozjeżdżały się oczy, a z pomiędzy nich chciało się coś wypchnąć.
Druga sprawa, że byłem trochę nakręcony oglądając go. Dodam, że autosugestia działa u mnie dosyć mocno. Zatem sam niepokój jeszcze się trzyma. Mimo to stwierdzam, że to tylko autosugestia. Niemniej jednak symptomów nie jest za dużo jak na 0,5 sekundy?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
to prawda... ja silnie czuję niepokój... jak widzę że ktoś w to wierzy, baa to nie niepokój a strach przed tym że Ci ludzie kiedyś będą pracować na moją emeryturę. Ale dzięki wam za to bo teraz wiem że muszę się dorobić wielkiego majątku żeby "srać" na emeryturę. A jak będę miał chwile zawahania w życiu spojrzę na zdjęcie tego psa i pomyślę o was;] zaraz mi wróci chęć do życia
 
Do góry