Śmieszne instrukcje obsługi

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Błądząc po internecie natrafiłem na śmieszne instrukcje napisane na pudełkach produktów. Niektóre z nich są tak "błyskotliwe", że sam bym na to nie wpadł :p Oto one:

1. W instrukcji obsługi pralki automatycznej (whilrpool): "nie wkładać dzieci do środka bębna."

2. Na opakowniu wędzonego łososia: Skład: - "łosoś, sól, dym..."

3. Na woreczku Fritos: "Możesz być zwycięzcą! Udział w konkursie nie wymaga zakupu. Szczegóły wewnątrz."

4. Ostrzeżenie zamieszczone na metce: "Kołdry nie prać, bo może zbaranieć."

5. Na tabletkach nasennych Nyto: "Uwaga: może powodować senność."

6. Na pudełku orzeszków podawanym na liniach lotniczych American Airlines: "Instrukcja: 1/ Otworzyć pudełko, 2/ Jeść orzeszki."

7. Na szwedzkiej pile mechanicznej: "Nie zatrzymywać łańcucha za pomocą rąk bądź genitaliów." :mruga:

8. Na suszarce do włosów firmy Sears: "Nie używać podczas snu."

9. Na pudełku od żelazka Rowenta: "Nie prasować ubrań na ciele."

10. Na deserze Tiramisu, na spodzie pudełka: "Nie odwracać do góry dnem." Ups... Za późno :p

11. Na leku przeciw kaszlowi dla dzieci: "Nie prowadzić samochodu ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych po zażyciu preparatu."

12. Na kostiumie Supermana dla dzieci: "Włożenie tego kombinezonu nie umożliwi ci latania."

13. Na butach importowanych z Chin: "Nie chodzić po deszczu"

14. Na japońskim robocie kuchennym: "Nie używać w celu innego użycia."

15. "Wytrysk następuje po kilkakrotnym przesunięciu dzwignią 22, a ilość wyrzucanego płynu zależy od szybkości ruchów". To instrukcja obsługi zraszacza !!!!!

16. Pudding firmy Marks & Spencer: "Produkt będzie gorący po podgrzaniu."

17. Na papierze toaletowym "Aby uniknąć ryzyka uduszenia przechowuj z dala od dzieci"

18. Na orzeszkach ziemnych Sainsburys: "Uwaga: zawiera orzeszki!"

19. Na większości pudełek lampek choinkowych: "Wyłącznie do użytku w pomieszczeniu zamkniętym lub na zewnątrz."

20. Na pudełku zupy Dial "Sposób użycia: jak zwykłą zupę."


Moje ulubione to 12 i 18 :D
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
To śmieszne, fakt, ale jest na to wytłumaczenie ;)
W Stanach można kogoś pozwać z zupełnie absurdalnych powodów. Jeśli przewrócisz się w sklepie i złamiesz sobie rękę, możesz wnieść pozew. Powiesz, że podłoga była śliska, a Ciebie nikt nie ostrzegł i masz szanse na odszkodowanie.

Do tego trzeba dodać prawo - ponieważ orzeszki mogą powodować uczulenie, niebezpieczne dla życia, jest nakaz informowania na opakowaniach, że produkt zawiera orzechy. Nawet śladowe ilości.
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Widziałem już to kiedyś, ale przepisy sa tak głupie ze trzeba tego typu ostrzeżenia pisać chociaż wydaje sie to debilne
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
rozumiem ze o niektorych rzeczach trzeba ostrzec nieswiadomych uzytkownikow, ale niektore to chyba przesada, np. 7 albo 19 :D
 

freezblock

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dokładnie to napewno w wiekszosci dotyczy produktow z USA, oni wogole maja dziwne podejscie do prawa, kiedys wykladowca prawa opowiedzial nam ze pewna para mloda rozstala sie dlatego ze firma krawiecka nie uszyla sukni dla mlodej i mloda podala ja do sadu i zarzadala odszkodowania za 20 lat zycia malzenskiego bo twierdzila ze tyle mogla by np zyc ze swoim mezem i sad przychylil sie do jej pozwu i firma musiala bulic kase :D
 

leasy2

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nieźle to jest czasem pokręcone ludzie czasem chyba nie myślą.
Ja też kiedyś czytałem w necie ze w jakimś kraju na pudełku mleka pisało "Uwaga może zawierać mleko"
 

niebieskooka19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
hahaha dobre najlepsze 4





-----------------------------------------------------

Świadczymy Usługi geodezyjne na terenie gmin: Legionowo,Nieporęt,Serock,Jabłonna,Wieliszew
nr tel. 0-501-539-909 0-22 784 54 44
www.geodeta-legionowo.pl http://geodeta-legionowo.pl :eek:k2: :eek:k2: :eek:k2:
 
Do góry