Śmierć 25 latka na komisariacie.....Błaszczak do dymisji?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ta głupota jest wprost proporcjonalna do opętania władzą, człowiek kompletnie nie myśli co będzie dalej
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Nie sposób udowodnić, że to interwencja policjantów doprowadziła przed rokiem do śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie - wynika z opinii biegłych, do której dotarł portal Onet.pl. Zdaniem lekarzy, działanie policjantów mogło nasilić śmiertelną reakcję organizmu".
I teraz według mnie robią sie j..... bo pytanie : ilu policjantów w związku z tym zdarzeniem zwolniono? Jeśli zwolniono tylko tego od użycia paralizatora to ok pozostałym przyklepać "ostrzeżenie o niepełnej przydatności". Nic tak nie boli jak świadomość że przez własna głupotę
bez pieniędzy się chodzi. Bo jeśli zwolniono ich więcej to pewnie zwolniono sądząc że opinia zwolnienie usprawiedliwi. A teraz nie wiem czy zbytnio nie skomplikuje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polityka tak wygląda

czytałem tą opinię i tam jest napisane że nie ma jednoznacznej pewności że policjanci się przysłużyli, czyli może być prawdopodobieństwo a nie ma pewności
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale jak to Herbatniczek przełoży na postępowanie przed Sądem. A to sk... ci biegli żeby tak sprawę skomplikować.
Do tej pory winna śmierci była Policja.... i komu to przeszkadzało? :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poza tym nie rozróżniasz dwóch spraw
- niewłaściwego użycia środka przymusu
- konsekwencji użycia

czy jak policjant spałuje człowieka a ten przeżyje to nic się nie stało ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Odpowiedzialność dyscyplinarna. Natomiast Herbatniczek nie dostrzegł tego że wszyscy zainteresowani oczekiwali opinii biegłego pogrążającej policjantów. A tu ZONK. I co teraz zrobić? Pół biedy z tym który tasera używał ale czy w tym przypadku zwolnienie pozostałych nie było przesadą?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jest taki przepis w kodeksie karnym o przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza, i przepis ten nie uzależnia karalności od następstw tego przekroczenia

a poza tym pojawiają się informacje o tych biegłych a konkretnie placówce, która ich zatrudnia, dziwnym trafem jest właśnie przejmowana przez aktualną ekipę rządzącą o po kuriozalnej ustawie
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale Herbatniczek zakłada że policjant bez powodu na środku miasta przy tabunie świadków zacznie okładać pałką spokojnego obywatela? No bo do czego konkretnie chce Herbatniczek przyłatać ten przykład.


Herbatniczek napisał:
a poza tym pojawiają się informacje o tych biegłych a konkretnie placówce
A co ma piernik do wiatraka? Jaki maja interes w ratowaniu mniej bądź bardziej winnych policjantów? Herbatniczek przestanie sie zachowywać jak Kaczyński w stylu : "Wiem... ale nie powiem". Czy wiedza biegłego jest uzależniona od placówki w ramach której pracuje?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poczytaj opracowanie prawne dotyczące tego przestępstwa o którym napisałem, to takie proste. Bez dwóch zdań użyto paralizatora bez podstaw do jego użycia, jest to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza. I zupełnie bez znaczenia czy zatrzymanemu coś się stało czy nie policjant jest winny. Nie da się tego prościej wytłumaczyć

a z biegłymi jest taki problem że wszystko mogą napisać, zauważ że jak były problemy z interpretacją konstytucji to taka sama ilość prawników mówił zupełnie co innego niż druga grupa, i tak samo z biegłymi z zakresu medycyny sądowej
czy wiedza jest uzależniona od tego kto płaci ? masz wątpliwości że ludzie żyją dla kasy ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
poczytaj opracowanie prawne dotyczące tego przestępstwa o którym napisałem, to takie proste. Bez dwóch zdań użyto paralizatora bez podstaw do jego użycia, jest to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza. I zupełnie bez znaczenia czy zatrzymanemu coś się stało czy nie policjant jest winny. Nie da się tego prościej wytłumaczyć
Nic dziś nie piłem więc nadal nie rozumiem co ma hipotetyczne pobicie np: palką do tego zdarzenia?


Herbatniczek napisał:
a z biegłymi jest taki problem że wszystko mogą napisać, zauważ że jak były problemy z interpretacją konstytucji to taka sama ilość prawników mówił zupełnie co innego niż druga grupa, i tak samo z biegłymi z zakresu medycyny sądowej czy wiedza jest uzależniona od tego kto płaci ? masz wątpliwości że ludzie żyją dla kasy ?
Czyli powinniśmy powoływać biegłych z zagranicy ponieważ Herbatniczek polskim nie dowierza. Jestem za zwłaszcza jeśli ci "lepsi"
też będą robić to dla kasy a Herbatniczek za te badania będzie płacił. Jak dostanie po portfelu to nauczy się dopiero uzasadnionymi podejrzeniami rzucać.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
a z biegłymi jest taki problem że wszystko mogą napisać, zauważ że jak były problemy z interpretacją konstytucji to taka sama ilość prawników mówił zupełnie co innego niż druga grupa, i tak samo z biegłymi z zakresu medycyny sądowej czy wiedza jest uzależniona od tego kto płaci ? masz wątpliwości że ludzie żyją dla kasy ?
Ale z całym szacunkiem Herbatniczku konstytucję ludzie wymyślili i ludzie mogą ją zmienić. Natomiast to czy człowiek na świat przychodzi z jedną ręką czy np z trzema jacykolwiek ludzie już nie zmienią. Podobnie jest z reakcją człowieka na narkotyki czy porażenie prądem .
Prawdopodobnie opinia ta jest obarczona jakimś błędem pewnie o coś można się w niej przyczepić ale jeśli się z góry nakłada że Nasi naukowcy "na ch... sie nadają" to mój wniosek jest taki: "Kraj zwany Polską rozwiązać i wcielić do Niemiec".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i prokuratura wiedząc o treści tej opinii stawia zarzuty policjantom, ciekawe dlaczego ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczku ale sam wcześniej zapytałeś czy gdyby obili palkami to nie byłoby na to paragrafu? Stwierdziłeś że jest to dlaczego teraz zdziwionego udajesz? a jakie dostali zarzuty?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dostali zarzuty : przekroczenia uprawnień i znęcania się

czyli niemal dokładnie to co twierdziłem
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczku napisz proszę: "o co Ty Walczysz?" Skaczesz tak z kwiatka na kwiatek że trudno mi to już jakąś logiką nazwać.


Herbatniczek napisał:
dostali zarzuty : przekroczenia uprawnień i znęcania się czyli niemal dokładnie to co twierdziłem
A gdzie ja pisałem że nie dostali?
A chyba zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci mający mieć oparcie w opinii biegłych to chyba "grubsza rura" prawda?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
kszyrztofff napisał:
"Nie sposób udowodnić, że to interwencja policjantów doprowadziła przed rokiem do śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie - wynika z opinii biegłych, do której dotarł portal Onet.pl. Zdaniem lekarzy, działanie policjantów mogło nasilić śmiertelną reakcję organizmu". I teraz według mnie robią sie j..... bo pytanie : ilu policjantów w związku z tym zdarzeniem zwolniono? Jeśli zwolniono tylko tego od użycia paralizatora to ok pozostałym przyklepać "ostrzeżenie o niepełnej przydatności". Nic tak nie boli jak świadomość że przez własna głupotę bez pieniędzy się chodzi. Bo jeśli zwolniono ich więcej to pewnie zwolniono sądząc że opinia zwolnienie usprawiedliwi. A teraz nie wiem czy zbytnio nie skomplikuje.
To jest ten wpis i co tu jest za problem bo nie rozumiem?
 
Do góry