Ślub kościelny 2 lata po cywilnym

kami1234

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej! Jestem po ślubie cywilnym. Miałam białą suknie, była impreza. Teraz po czasie stwierdziliśmy, że chcemy ślub kościelny i nie bardzo wiem jak to zorganizować. Znowu mam mieć białą suknie? znowu wysyłać zaproszenia? i robić drugi raz wesele?
Nie wiem jak to ogarnąć, czy na przykład mamy iść tylko z rodzicami i świadkami a reszty osób nie informować? Wiadomo ślub kościelny to większe wydarzenie niż cywilny więc dziwnie by wyglądało jak w kościele tylko rodzice i świadkowie.
Dziewczyny czy któraś z Was była w takiej sytuacji bądź zna takie przypadki ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Skoro to Twój ślub to rób jak uważasz-duża czy mała impreza ,suknia -wszystko zależy od Ciebie.Jedyny problem może być z ewentualnymi prezentami ślubnymi-głupio wymagać ,aby goście ponownie ponosili koszty,więc trzeba jakoś to dyplomatycznie rozwiązać.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
a ślub cywilny jest mniejszym wydarzeniem BO??? Jak mnie takie zdania wkur... "a ty co masz? tylko kościelny?" jakie tylko ślub to ślub, LICZY SIĘ FAKT BYCIA MĘŻEM I ŻONĄ... a to że 80% ludzi bierze te śluby bo tak, bo co inni powiedzą, a kościołą i mszy w neidziele zaliczają tylko w świeta ( o ile w ogole).
 

Revenge

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Londyn
My robimy kościelny dokładnie rok po cywilnym;) na kościelny długa biała suknia i wesele, na cywilny mam krótka i przyjęcie tylko dla
Najbliższych
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Zrobisz jak chcesz. Do kościoła to chyba w białej sukni. Ja bym wesela na pewno nie robiła. Bliskim mi osobom rozesłałabym tylko Zawiadomienia by jeśli chcą mogli Wam towarzyszyć w tej chwili. Po ślubie ewentualnie jakiś obiad dla świadków, rodziców, rodzeństwa.
Pomyśl tylko jakbyś się czuła gdybyś po takim czasie dostała od kogoś drugie zaproszenie. Niektórzy mogą pomyśleć, że znów chcecie kasę lub prezenty wyciągnąć, a domyślam się, że "w zamian" drugiego hucznego wesela nie będzie. Wiem, że to głupio brzmi, ale tacy są ludzie.

Moim zdaniem, jeśli po takim czasie, to bardziej robicie to dla siebie, ew. dla rodziny i tak powinna wyglądać uroczystość.
 
Do góry