Słowotwórstwo

sloneczko_neo15

Wariatka z głową w chmurach ^^
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
595
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Opole
W każdej klasie na pewno są takie lekcje, gdzie tworzy się nowe słówka ;] Jakie słówka u was się tworzą specjalnie lub przypadkowo?
Dzisiaj tworzyliśmy rodzinę wyrazów od "pismo" i wyszło pisajstwo ;] nasza pani z polaja też to sobie zapiała :p
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
mmm...
u nas był kiedyś kocurowatereczek.
A pozatym kilka slów objętych cenzurą ^^
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Nie wiem czy to o to chodzi no ale napisze
Kiedys pisalismy cos na polaku i byl wyraz "infantylnosc" (kazdy oczywiscie wie co to znaczy) a ja z pospiechu i ze zmieczenia napisalam "infalnytusci" :lol:
Moj kolega wycial ten wyraz z mojego zeszuty i teraz ciagle go ma w zeszycie :lol:
 

cartman24

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Polski
U nas kiedyś na lekcji nauczyciel poprosił ucznia aby stworzył rodzinę wyrazów od słowa czytać .... i pierwsza odpowiedź to: czytryna :D I za to poleciała pałka do dziennika :p
 

sloneczko_neo15

Wariatka z głową w chmurach ^^
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
595
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Opole
xD Najlepsze tematy na polaka aby stworzyć nowe całkiem nieznane wyrazy to słowotwórsto własnie i rodziny wyrazów xD
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Heh u nas jak pani od polaka sie na kogoś wkurzy to każdemu odmieniać jakieś dziwne ciężkie wyrazy i tworzyć od nich rodziny....
Kiedyś kazała koledze odmieniać linoleum.... Zląkł się a to był przecież banał!!!!
Odmieńcie sobie to zobaczycie!!!!
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
Nam polonistka opowiadala ze podala kiedys klasie do (w opisywanym wyzej celu) slowo "kropić" i oczekiwala ze wyjdzie "kropidło", jedna z uczennic nie dosłyszała i napisała "popić" ;) a potem konsekwentnie "popidło" :lol:
 

sloneczko_neo15

Wariatka z głową w chmurach ^^
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
595
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Opole
Kurde?? To masz super nauczycieli.... My na polskim mówimy do siebie "ty gupku" a z nas się smieje xD
 
Do góry