Słowa Mają Siłę :) / Role Play Games na Słowa?

Status
Zamknięty.

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Hej :) Chciałam się z wami podzielić moją grą w RPG. Osobiście nie gram na komputerze w RPG ani kartami. Z koleżanką spotykamy się w grupie, wybieramy mistrza który kieruje akcją gry ,postacie i miejsce, czas akcji :) Tworzyliśmy historię rozmawiając. Taka gra może Trwać nawet kilka miesięcy. Naprawde polecam :) świetna zabawa !!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No co Ty nie powiesz? Na zasadzie takiej rozgrywki opiera się większość systemów, o których tutaj rozmawiamy.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Aaa ja rozumie, za drugim razem po przeczytaniu...
Hmmm bardzo ciekawy pomysł
Na spędzenie wolnego czasu.
Może podzielisz się wrażeniami, opowiesz nam coś więcej.? ;>
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Aaa ja rozumie, za drugim razem po przeczytaniu...
Hmmm bardzo ciekawy pomysł
Na spędzenie wolnego czasu.
Może podzielisz się wrażeniami, opowiesz nam coś więcej.? ;>
hmm.. a co tu więcej do opowiadania? :p wystarczy grać :) wybrać mistrza, stworzyc w wyobrazni jakąś fantastyczną kraine , wybrac postacie i ich zdolności i tworzyc fabułe poprzez rozmowe :) oczywiście mistrz kieruje postaciami (osobami z którymi gra) , czyli wyznacza im misje itp.
 
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Między iluzjami
:mruga: eeeeeeeee.... ale to raczej na tym się opiera RPG.... a ci co grają na PC lub kartami idą trochę dalej z techniką i głównie opierają się o jakieś kanony... wy raczej tworzycie swoje własne podwaliny świata... nie mając nic w zasadzie uściślonego... bo jak przypuszczam to raczej dość luźna sesja... o reszta używa tego dla ścisłości...
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego........ :bag:
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
:mruga: eeeeeeeee.... ale to raczej na tym się opiera RPG.... a ci co grają na PC lub kartami idą trochę dalej z techniką i głównie opierają się o jakieś kanony... wy raczej tworzycie swoje własne podwaliny świata... nie mając nic w zasadzie uściślonego... bo jak przypuszczam to raczej dość luźna sesja... o reszta używa tego dla ścisłości...
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego........ :bag:
Cóż ja wole bardziej twórcze myślenie a nie opieranie się o kanony :p gra słowna jest dużo lepsza , chodzby ze względu psychologicznego..pracy w grupie,porozumiewania się, współgrania etc. Nie ma nic nadzwyczajnego? to w technice nie ma nic nadzwyczajnego..ludzki umysł jest dużo ciekawszy i to co potrafi wymyslec..stworzyc :]
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie to jest RPG, gry komputerowe, które kojarzy większość osób to cRPG (o tym w dziale z grami). Jasne, że narracja na żywo jest lepsza, ze względu na lepszy klimat i psychologiczne smaczki. Ale nie rozumiem po co tu zakładać temat tłumaczący z grubsza o czym jest dział. Jest już przyklejone ,,RPG FAQ".
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
nie moge sie powstrzymac i musze to napisac:

"wyskoczylas jak filip z konopi":D
DZIĘKI za motywacje do pisania postów :bag: napisałam go,żeby zachęcić ludzi do spotykania się i rozmawiania a nie siedzenia przed ekranem :/ wrr a jest juz taki? nie wiem duzo jest postów a ja jestem nowa do konca sie nie orientuje za co przepraszam ale jak wam przeszkadza temat to nie musicie się pod nim podpisywać.
 
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Między iluzjami
No i teraz ja nie mogę wytrzymać u musze to powiedzieć....

Przez komunikatory również można prowadzić RPG... bo mnie ciężko byłoby zajechać do Szczecina do kogoś aby przeprowadzić sesje....

Ale nie zniechęcj się i pisaj dalej posty ^^
 

Wszebor

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2008
Posty
207
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina tysiaca jezior dawne włości prusów
DZIĘKI za motywacje do pisania postów :bag: napisałam go,żeby zachęcić ludzi do spotykania się i rozmawiania a nie siedzenia przed ekranem :/ wrr a jest juz taki? nie wiem duzo jest postów a ja jestem nowa do konca sie nie orientuje za co przepraszam ale jak wam przeszkadza temat to nie musicie się pod nim podpisywać.


oj juz juz nie burz sie tak:D zartowalem tylko:D pisz posty smialo byleby sie wczesniej zorientowac o czym piszesz i gdzie:) twoj post byl zabawny z tego wzgledu ze ten dzial jest poswiecony wlasnie temu co opisalas i to wygladalo to tak jakbys nas uswiadamiala ze cos takiego istnieje:)
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
oj juz juz nie burz sie tak:D zartowalem tylko:D pisz posty smialo byleby sie wczesniej zorientowac o czym piszesz i gdzie:) twoj post byl zabawny z tego wzgledu ze ten dzial jest poswiecony wlasnie temu co opisalas i to wygladalo to tak jakbys nas uswiadamiala ze cos takiego istnieje:)
ale gafa..:D
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ameryki to Ty nie odkryłaś ;D Karcianki i cRPG to są gry, które powstały dużo później po takich "Grach słownych" jak ty to ujęłaś. My takie coś z kolegami robiliśmy jeszcze w roku 2008 (mieliśmy wtedy 10-11 lat)... Ale ludzie grali już w takie coś dawno temu ;D To tak jakbyś napisała coś, o czym wszyscy wiedzą :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ech malutka, cały dział o tym a Ty tu amerykę 'odkryłaś'. Karcianki BTW to całkiem co innego niż RPG, są w tym dziale bo w innych nie pasowały jeszcze bardziej
 
Status
Zamknięty.
Do góry