slang?

evily

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
tu i teraz
jestem tu nowa i jeszcze nie do końca się orientuję, więc jeśli to złe miejsce na takiego posta to sory! ;D

slang młodzieżowy zmienia się z dnia na dzień, jakie są wasze ulubione teksty i powiedzenia?
zonk?
lol?
żal?
zuo i mhrok?
a których nienawidzicie i dostajecie białej gorączki jak je słyszycie?
;)
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Ja strasznie nie lubię powiedzonka 'lol'.. Używam, ale tylko jak pisze gdzieś na gg, w sensie emotki.. Zonk używam często,
tak samo jak rotfl, mam mnóstwo takich powiedzonek - długo by pisać ;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Używam co prawda słowa mhrok, ale bardziej w sensie ironicznym. Normalnie jak to słowo jest używane to mnie wnerwia, tak samo śłitaśny (już nie pamiętam jak pokemony to słowo piszą), loffciam, koffam i inne tego typu bzdury.
Slangu jeżeli coś mówię na ogół nie używam, ewentualnie na powitanie i pożegnanie np. cze (tylko jak pisze), elo, hej, nara itp.

Ten dział jest nie odpowiedni, dlatego raportuję i proszę Jacobbsa o przeniesienie do działu Różności.
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Cześć !!!!! :-] Znów piszę dlatego że miałam dosyć sporo komciaków ;)) DZIEX @)-->-->-- Koffam was ;*** Od wczoraj nic się u mnie nie zmieniło heh ... ;-) xDxD No więc nie mam co pisać - później napiszę konkursik <lol> ]:-> No a cio u was słychać ??? Mi się ferie kończą i tyle ;((​
Nie używam takiego słownictwa a jeśli już to bardzo rzadko a do stanu białej gorączki potrafi mnie doprowadzić słowo ''lol''
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
wszystkie które kaleczą Polski język. Takie coś przyczynia sie do późniejszego debilizmu w śród młodzieży bo taka laleczka zamiast napisać np Sałata to z przyzwyczajenia napisze $aŁaTa w zeszycie :) a potęgują to durne reklamy "yoooooołłłłł nasz głos ma poweerrrrrrrr" itp, Co w ogóle znaczy

*LoWcIam Cięęęęee
* $witaśnie

i takie różne inne pierdołki:) jak bym tak komuś powiedział jak byłem mały to by mnie na stosie spalili :D za czarnoksięstwo czy opętanie :p hehe żartuje

a co do powiedzeń.....

+ opisy na gg (jak dawniej miałem) typy "(disco) będzie się działo dziś:*:*" a zazwyczaj ta osoba siedziała w domu i jadła batony oglądając MEGA HIT na Polsacie.
+ podpisy pod zdjęciami na nk "koFFam Cię Asiu:*" a pisze to dziewczyna, lezby czy co?? jak tak to zwracam honor :)
+a nienawidzę kretyńskich napisów na nk i gdziekolwiek JP i CHWDP , a czemu?? bo w 90% piszą to gówniarze którzy z Policją mieli do czynienia mówiąc im dzień dobry na ulicy lub hołota która pobiła kogoś i została złapana po czym rozpowiada jaka to policja jest zła bo ich "niesprawiedliwie" złapał. Ale w sumie to taki off top bo te durne hasła są już stare.
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Heh mnie też wkurzają niektóre opisy na gg...
Używam: lol i to chyba wszystko, aaa czasem jeszcze żal.

Ogólnie wkurza mnie slang przeciętnych 13latek :p
 

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
HH, Deutschland
wszystkie które kaleczą Polski język. Takie coś przyczynia sie do późniejszego debilizmu w śród młodzieży bo taka laleczka zamiast napisać np Sałata to z przyzwyczajenia napisze $aŁaTa w zeszycie :) a potęgują to durne reklamy "yoooooołłłłł nasz głos ma poweerrrrrrrr" itp, Co w ogóle znaczy

*LoWcIam Cięęęęee
* $witaśnie

i takie różne inne pierdołki:) jak bym tak komuś powiedział jak byłem mały to by mnie na stosie spalili :D za czarnoksięstwo czy opętanie :p hehe żartuje

a co do powiedzeń.....

+ opisy na gg (jak dawniej miałem) typy "(disco) będzie się działo dziś:*:*" a zazwyczaj ta osoba siedziała w domu i jadła batony oglądając MEGA HIT na Polsacie.
+ podpisy pod zdjęciami na nk "koFFam Cię Asiu:*" a pisze to dziewczyna, lezby czy co?? jak tak to zwracam honor :)
+a nienawidzę kretyńskich napisów na nk i gdziekolwiek JP i CHWDP , a czemu?? bo w 90% piszą to gówniarze którzy z Policją mieli do czynienia mówiąc im dzień dobry na ulicy lub hołota która pobiła kogoś i została złapana po czym rozpowiada jaka to policja jest zła bo ich "niesprawiedliwie" złapał. Ale w sumie to taki off top bo te durne hasła są już stare.

zgodzę się z twoją wypowiedzią ;)
dzieci pokemony to nie żarty :/ one tak potrafią mówić nawet na żywo ;|
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Nienawidzę po prostu jak ktoś rzuca na okrągło "żalami" i "lolami", nawet się nie zastanawiając nad znaczeniem tych słów -.- (właściwie LOL to skrót, ale chyba mało kto o tym pamięta ;p) .
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Heh mnie też wkurzają niektóre opisy na gg...
Używam: lol i to chyba wszystko, aaa czasem jeszcze żal.

Ogólnie wkurza mnie slang przeciętnych 13latek :p
wypraszam sobie,ja mam 13 a pisze po polsku,tylko czasem przesadzam z "xD" ;)
opisy na gg mam normalne a nie jakieś pokemonowe,od tyłu czy co jeszcze te idiotki wymyślą

Nienawidzę po prostu jak ktoś rzuca na okrągło "żalami" i "lolami", nawet się nie zastanawiając nad znaczeniem tych słów -.- (właściwie LOL to skrót, ale chyba mało kto o tym pamięta ;p) .
żal używam jak kogoś mi strasznie żal ;)

iks de lubie xD ;)
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Gdańsk
ja mówię poprawną polszczyzną, unikam slangu. Przez to, wypowiedź wydaje się być o wiele bardziej wartościowa, niż jest w rzeczywistości, co się przydaje często podczas odpowiedzi w szkole ; )
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
ja mówię poprawną polszczyzną, unikam slangu. Przez to, wypowiedź wydaje się być o wiele bardziej wartościowa, niż jest w rzeczywistości, co się przydaje często podczas odpowiedzi w szkole ; )

I chwała Ci za to drogi userze ;) Faktycznie, takie 'lole' i 'żale' to plaga, coraz częściej się z tym spotykam..
Używanie takiego slangu zawęża słownictwo.. Zamiast powiedzieć "ale to jest k***a śmieszne" słyszymy tępe "lol".. Szkoda.. ;)
 

madziula1111

next.
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
647
Punkty reakcji
1
nie cierpię tego typu :lofficam słit kosiam pliss komcie iks dee itd. wkurzające strasznie...
staram się nie używać na żywo tego typu slangu, czasami jak piszę na gg z koleżankami to czasem pojawi się : lol i zonk :)
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Ja tam powiem czasem lmao, zgon, lol, żal, ale nie należy nadużywać slangu, bo może on się obrócić przeciw autorowi. :D
 
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
Koffam, Loffam, boshh, Jessu, - kojarzy mi sie to z totalną głupotą. Wydaje mi się, że osoby używające tych słów chcą pokazać jakie są fajne ale im nie wychodzi...

A słowo ''żaal'', nie tyle pisane co wypowiadane doprowadza mnie do gorączki.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
A słowo ''żaal'', nie tyle pisane co wypowiadane doprowadza mnie do gorączki.

mnie tak samo :p coraz częściej tylko słysze żaall i żal ... normalnie chyba najbardziej wkur.... słowo dzisiejszych czasów jak dla mnie :p

a jakich używam :p ? najczęściej lol ale w 99% wtedy kiedy wstawiam emotke
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
a co jest najgorsze że dzieciuchy to wnoszą w normalną mowę a nie tylko w gg.... to że później jak idą coś załatwić w szkole czy gdzie kolwiek nawet w sklepie to rozmowa wygląda tak:

"yyy...eeeee proszę... yyyy" nie wiedzą co powiedzieć;/bo słów zabrakło.

Ale przyznaję jak słyszę "żaaaallll" to mi się rzygać chce, jak słyszę to w autobusie to mam ochotę powiedzieć tej osobie "zamknij ryj"

A ostatnio zauważyłem że dzieciaki nie umieją nawet normalnie zdania złożyć..... dostaję padaczki jak słyszę "zlewam to" lub "a ja to zlałem i co mnie to" co to znaczy?? najbardziej kretyńskie słowo. Akurat ja zawsze cwiczę ludzi jak mi tak gadają w towarzystwie;]
 
Do góry