Skrypt do ktalogu stron

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o skryptach do tworzenia katalogów stron? Zastanawiam się nad WP-Kat (minus że jest to skrypt pod Wordpressa, przynajmniej dla mnie), SEO Kat, otwarty mioni pl oraz AkoKatalog 2.0 Tak jak dla laika jakim jestem chyba najbardziej odpowiednim skryptem jest produkt http://www.akosoft.pl Jednak jako laik moge się mylić. Nie ukrywam, że pytanie zadałem na forum webmasterów, ale odpowiedzi otrzymałem takim językiem, że po ich przeczytaniu wiedziałem jeszcze mniej niz przed czytaniem. Dlatego moje pytanie na niniejszym forum. Możecie mi coś doradzić? Dodatkowym plusem przy AkoKatalogu jest fakt, że jak na ich stronie zapiszemy się do newslettera to otrzymujemy przy okazji "gazetki" datmowe programy lub aplikacje do testowania. Jak szukałem na stronach skryptów które wymieniłem to żadna inna strona niczego takiego nie proponowała
 
M

Mariusz34

Guest
WP to raczej pod bloga a nie katalog, z tego względu nawet przy skrypcie przypuszczam, że będzie dużo dodatkowych parametrów do zabawy, więc po co sobie życie komplikować. SEO Kat to praktycznie "rozwinięta" wersja mini otwarty. Przynajmniej u mnie były takie skojarzenia. Co do AkoKatalog, to z tego co zdążyłem doczytać na stronie to "jeszcze bardziej rozwinięta" wersja SEO Kat (porównując na zasadzie podobieństw, oczywięcie nie zasadzie produktu jako produktu, bo każdy jest indywitualnym skryptem danej firmy). Tak więc dobrze "nawet jako laik" ocenileś przydatność. Ja, jakbym miał wybierać to też uważam, że produkt ostatni, który wymieniłeś jest chyba najbardziej "przyjazny" użytkownikowi. Swoją drogą pomysł z newslleterm super. Właśnie się zapisałem, jak przeglądałem stronę. :eek:k:
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Pytanie czy sobie poradzę.....tego najbardziej się boję, że wrzucę cos na serwer i narobię szkód :-(
 
M

Mariusz34

Guest
Jak nie spróbujesz to się nie się nie dowiesz. Moja rada, zrób sobie sub domenę na serwerze i na nią wszystko wrzucaj, jak coś nie pójdzie po Twojej myśli to zawsze usuniesz to przez FTP, a nie naruszych podstawy domeny. Zakladam, że pomimo, że piszesz jako laik, to o takie drobiazgi jak "domena" i "serwer" zadbałeś. Odpowiem Ci tak. Swoją przygodę z www zaczynałem od "budowy" strony na onetowej republice. Nie mam wykształcenia informatycznego. Na dzień dzisiejszy uruchomiłem 4 strony już nie z poziomu kreatorów, więc próbować, czytać, czytać próbować i nie bać się pytać. Powodzenia
 

Kamil1908

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Nie dziękuję :D W każdym razie raz kozie śmierć. Zobaczymy co z tego wyjdzie, o domenie i serwerze pomyślałem (sub domenie juz nie :-( ), ale da to się naprawić. Będę sie dzielił informacjami co i jak wychodzi lub nie (w drugim przypadku będę wołał help)
 
T

Tosti

Guest
Po co tworzyć katalogi storn po ostatnich zmianach w Google. Na dzień dzisiejszy to są farmy linków nie lubiane przez G. Szkoda domeny i czasu na taki katalog.
 
Do góry