Skórzana kurtka

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Witam,

Mam taki mały problem z kurtką skórzaną. Otóż na niej znajdują się 2 plamy od wody (sąsiad zalał mieszkanie :/ ) Byłam dziś w pralni by zapytać się czy te plamy można usunąć. Można, tylko środek spowoduje odbarwienie kurtki o 2 tony. Zrobi się jaśniejsza. Obecnie jest koloru orzechów laskowych. I tu pojawia się moje pytanie czy można ją później ponownie pofarbować? Jak tak to gdzie szukać firmy która mi to zrobiłaby, nawet nie wiem jak to nazwać.
Może ktoś z was miał podobny problem i może mnie nakierować co zrobić w takiej sytuacji. Nie chce jej wyrzucać do kosza. :/

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuje,
pozdrawiam
Julka :)
 

duzia_baczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
160
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Ja bym się jednak zastanowiła nad kupnem nowej.
Owszem, można pofarbować. Tyle tylko że gdybyś zrobiła to sama, skutek może być opłakany, natomiast w firmie wezmą tyle kasy, że równie dobrze mogłabyś kupić sobie za te pieniądze nową kurtkę. Więc myślę, że jednak lepiej będzie Ci odrzucić na bok sentyment do niej i odwiesić do szafy :)
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
hm.... nie mam zamiaru farbować sama! Chcę dowiedzieć się gdzie mogę znaleźć profesjonalistę, który by mi to wykonał i ile by to mniej więcej kosztowało.... Do kurtki nie mam sentymentu bo mam ją niedługi czas.
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
A jak na dworze pada to też są plamy i też czyścisz? Jakaś parodia, przecierasz impregnatem do konserwacji skóry i nie ma problemów.

Kochana wsadź do wody coś skórzanego gdy już przetrzesz tym impregnatem do konserwacji i potrzymaj kilka godzin tak by woda mogła wsiąknąć w skórę.
Skóra, skórce nie równa.

plamy od wody? sama woda nie mogła niczego wskórać. podaj dokładne źródło owej plamy
:mruga:
pracujesz w pralni i znasz się na tkaninach i tworzywach? Po co miałabym zmyślać?



Gdybym wiedziała, że lepiej jest usunąć plamę kiedy jeszcze nie wyschła to zrobiłabym to. Niestety nie wiedziałam.
Jedyne co mnie teraz obchodzi to czy można ją ponownie zabarwić i gdzie poszukać firmy która się tym zajmuje, bo nawet nie wiem jak tą ową usługę nazwać. Inne uwagi są zbędne i wybaczcie jak nie opowiem wam całego zajścia jak to się stało bo nie w tym rzecz. ;)
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Dziwne, bo mój ojciec ma skórzaną kurtkę od ponad 30lat i jak ją kupił to zakonserwował jakimś specyfikiem. Nic na niej nie ma. Nie powiem nazwy, bo ojciec nie wie, a poza tym dostać to samo teraz to graniczyłoby z cudem.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Kochana wsadź do wody coś skórzanego gdy już przetrzesz tym impregnatem do konserwacji i potrzymaj kilka godzin tak by woda mogła wsiąknąć w skórę.
Skóra, skórce nie równa.


:mruga:
pracujesz w pralni i znasz się na tkaninach i tworzywach? Po co miałabym zmyślać?



Gdybym wiedziała, że lepiej jest usunąć plamę kiedy jeszcze nie wyschła to zrobiłabym to. Niestety nie wiedziałam.
Jedyne co mnie teraz obchodzi to czy można ją ponownie zabarwić i gdzie poszukać firmy która się tym zajmuje, bo nawet nie wiem jak tą ową usługę nazwać. Inne uwagi są zbędne i wybaczcie jak nie opowiem wam całego zajścia jak to się stało bo nie w tym rzecz. ;)

Nikt tutaj nie powiedział, że zmyślasz.
Nie napisałaś dokładnie w jaki sposób doszło do zabarwienia sie tego kawałka skóry. Skoro zalene mieszkanie możę coś od farby, nie wiem. Ale jedno wiem na pewno, że jest to ważne co jest dokładną przyczyną... pisać dalej chyba już nie muszę.. choć nie wiem...
 

kasiunia260690

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich serdecznie :)
Od dłuższego czasu planuję zakup kurtki na zimę, przejrzałam wiele stron i w sumie nic nie znalazłam, poza ta jedną:
http://moda.allegro.pl/kurtka-zara-rozm-s-36-nowa-zima-i1283755879.html
Może któraś z Was, ją posiada lub widziała na żywo? Co o niej sądzicie?
 
Do góry