Skórki :(

Lexia

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
ŁDZ
Jakie znacie sposoby na wycinanie skórek z paznokci ???????????????????
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Ja nie polecam wycinania,bo to odrasta.Wystraczy ze jak myjesz rece,to odsuniesz reczniekiem albo jak robisz sobie manicure to masz taki przyrząd to odpychanua i po krzyku.
 
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Gorzów Wlkp.
Owszem można wycinać skórki odpowiednim do tego przyrządem, ale jest lepszy sposób. Najlepiej zamoczyć dłonie w ciepłej wodzie z sokiem z cytryny, potrzymać z 5 minutek. Nastepnie takim specialnym drewnianym patyczkiem odsunąc skórki, a jeżeli zbyt długo dłonie nie były pielegnowane i skórki narosły to warto je odciąć. Może nie będzie to estetycznie wygladało, ale po 2 dniach dłonie będą już lepiej wyglądały. Po każdym takim zabiegu najlepiej jest nałożyć odżywkę na paznokcie, a okolice skórek oliwką natłuścić. Jest też specialny preparat, który zmiękcza skórki i łatwiej się je usuwa, ma konsystencje żelu i można go kupić (takie tańsze) za 5-7 zł, a z inglota kosztuje 12 zł i muszę przyznać, że jest skuteczny i nie muszę trzymać dłoni w ciepłej wodzie z cytryną. Nakładam ten praparat na skórki i po minucie już bez problemu można odsunąc skórki :)

[ Dodano: 6 Sierpień 05, 21:18 ]
Dodam jeszcze, że jeżeli ktoś ma bardzo zaniedbane dłonie i paznokcie to warto wybrać się do kosmetyczki, ona zrobi wszystko profesjonalnie. Później już takie zabiegi można samemu robić w domku bez większych problemów.
 

Lexia

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
ŁDZ
Nie no ja mam zadbane , tyko właśnie nie moge tych skórek wyciąć nożykiem bo mnie boli i właśnie tak chciałam zobaczyć jak wy to robicie. :)

Dzienks życzliwe maleństwo i dla pozostałych też oczywiśćie :*
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
lepiej zrób tak jak jest napisane w wcześniejszych postach bo odrastające skróki po odcięciu wyglądają za każdym razem coraz gorzej i musisz je coraz częściej obcianać a po co dodawać sobie zajęć,które trzeba zrobić :)
 

DJ_cZaRnA

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2005
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poland
Skórki najlepiej odsuwac drewniany7m patyczkiem lub recznikiem po kąpieli.
Skórki zapobiegaja przedostawaniu sie wszelkich bakterii. Dlatego jezeli juz ktos musi je wyciąc to nie cale, tylko tą najbardziej wystającą część i nalezy to robic bardzo delikatnie.
 

inspiracjaaa

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2005
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Edinburgh
Nie obcinajcie skórek!!!!
Jak zaczniecie, to już klamka zapadła!!
Są fajne produkty do skórek, smarujesz,
a one robią się gładkie miękkie i nie ma problemu z ich
(jak to powiedziały kolezanki wcześniej)"upchnięciem".
Pozdrawiam :papa:
 

Niulka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Goczałki
Ja właśnie mam ten problem. Już dawno zaczęłam obcinac skórki, aż doszło do tego, że musze je wycinac co 2 dni :( Ale moje pazurki mi sie podobają.
Mam tez problem z tym, że drapie i obgryzam skórki, szczególnie gdy sie nudze np. podczas lekcji. Macie jakiś sposób na to, żeby nie drapać skórek??!! ;(
 

jo-aha

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2005
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej!
sprobujcie olejek rycynowy (mozna kupic w aptece).posmarujcie nim skorki np na noc i rano- wow! po brzydkich skorkach ani sladu :) naprawde polecam
 

ema87

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
722
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Białystok
Nie wycinaj skórek tylko je odsuwaj, w zestawach do manicuru są specjalne szpatułki, to nic nie boli a efekt jest wspaniały :) jeżeli boisz się na sucho mozesz użyć do tego specjalnego preparatu, który mozesz kupić w drogerii albo domowym sposobem nalej do miseczki mydła (w płynie oczywiście i koniecznie) do tego cieplusieńkiej wody i pomocz w tym pazurki :)
 

matrymonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
moim zdaniem lepiej nie wyinac skórek tylko zwyczajnie je 'wsadzac', wtedy sa zdrowsze i ładniejsz wygladają:)
 
Do góry