Skóra twarzy

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Pryszcze/trądzik, tłusta skóra i wogóle żeby była ładna, normalna.
Słyszałem, że beta-karoten pomaga to prawda ? Marchewki dużo go mają, więc może gdybym zaczął codziennie 2 jeść to by coś dało?
 

najmana

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
To zależy, niektórym pomaga a innym nie. Ja np nie mogę pić za dużo soków z marchwi bo robią mi się pomarańczowe plamy na twarzy i rękach. Każdy ma inną skórę i zapotrzebowania. Mi osobiście bardzo pomogły parówki z gorącej wody, codziennie przez dwa tygodnie przez około 10 min na początek, później już wystarczyło dwa, trzy razy w tygodniu. Taka sauna dla twarzy. Gorąca para otwiera pory przez co łatwiej oczyścić później twarz nawet najzwyklejszym tonikiem. Ostrzegam, że może być nieprzyjemnie w pierwszych dniach, ja musiałam nauczyć się oddychać nad gorącą parą, bo przez nos to jednak trochę bólu jest. No i czekolada... co jakiś czas dobrze byłoby oczyścić organizm od niej i nie jeść przez długi czas nic słodkiego. Znikają przebarwienia i trądzik.To już rada od samego dermatologa, również sprawdzona :)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
O czekoladzie słyszałem, a parę wypróbuje. Tobie też po pikantnych potrawach wyskakują jakieś syfy?
 

najmana

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Po pikantnych potrawach a nawet po dużej ilości łagodnego ketchupu. Warto spróbować, mam nadzieję, że w końcu poskutkuje
 

najmana

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że podobno dermatolodzy przypisują czasem karoten w tabletkach przy zwalczaniu trądzika
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Ehhhh dermatolodzy to naciągacze chodziłem do takiego jednego przyjemniaczka.... raz nie moglem przyjść w jeden dzień przyszedłem na drugi bez zapowiedzi na wizytę a trwały one zawsze po 5min to się nam nie obraził i to dosłownie, obrócił się na krześle i słowem nie odzywał..... a przez półtora roku jak do niego chodziłem to przypisywał mi same leki, które kosztują 70zł za 75ml. i nic nie dawały.

A co do tej terapii parą to sauna też była by dobra a może lepsza próbował ktoś?
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Nie można jeść pikantnych potraw, tak samo zupki chińskie odpadają, wiem po sobie.
Marchewki?? można jeść, ale bardziej poprawia to koloryt skóry, ale marchewki trzeba jeśli również z umiarem, ponieważ można się nimi zapchać.

A jeśli chodzi o dobry sposób na trądzik, tłustą skórę i inne nie fajnie rzeczy na twarzy to polecam:
Domowe sposoby to:
- może to głupie, ale mocz, pocierać miejsca trądziku, mocz wysusza je
- także pasta do zębów wysusza wypryski
- najlepiej chociaż, wiem, że to trudne, nie dotykać twarzy, bo jest dużo bakterii wokół nas
- a na tłustą skórę jak już pisałam żadnych pikantnych i za bardzo słonych potraw, warto wiedzieć, że sól zatrzymuje wodę w organiźmie.

Inne sposoby:
- polecam benzahne, nie wiem jak to się pisze, kiedyś było super, teraz pomaga, ale maść się pogorszyła
- używam też do twarzy krem Vichy
- ważny też jest tonik, bez dodatku alkoholu, do codziennego przemywania twarzy

Jak mi się coś przypomni to dopiszę :)
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Nie można jeść pikantnych potraw, tak samo zupki chińskie odpadają, wiem po sobie.
Marchewki?? można jeść, ale bardziej poprawia to koloryt skóry, ale marchewki trzeba jeśli również z umiarem, ponieważ można się nimi zapchać.

A jeśli chodzi o dobry sposób na trądzik, tłustą skórę i inne nie fajnie rzeczy na twarzy to polecam:
Domowe sposoby to:
- może to głupie, ale mocz, pocierać miejsca trądziku, mocz wysusza je
- także pasta do zębów wysusza wypryski
- najlepiej chociaż, wiem, że to trudne, nie dotykać twarzy, bo jest dużo bakterii wokół nas
- a na tłustą skórę jak już pisałam żadnych pikantnych i za bardzo słonych potraw, warto wiedzieć, że sól zatrzymuje wodę w organiźmie.

Inne sposoby:
- polecam benzahne, nie wiem jak to się pisze, kiedyś było super, teraz pomaga, ale maść się pogorszyła
- używam też do twarzy krem Vichy
- ważny też jest tonik, bez dodatku alkoholu, do codziennego przemywania twarzy

Jak mi się coś przypomni to dopiszę :)

Masz na myśli siki?
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
Mocz na skórę? No chyba żartujecie :) Przede wszystkim obserwacja własnego organizmu czyli po jakich potrawach dostaje się wyprysków...

Dieta - dużo wody mineralnej, żadnych papierochów, ograniczyć kawę, czekoladę i słodkości też (choć to nie reguła). Polecam też tabletki drożdzowe (zawierające witaminy z grupy B), oraz jakiś preparat cynkowy. Podobno warto też zjadać potrawy zawierające kwasy tłuszczowe OMEGA-3.

Kosmetyka - mycie twarzy, najlepiej jakimś łagodnym środkiem myjącym (polecam Physiogel) który nie wysuszałby skóry za bardzo. Raz-dwa razy dziennie wystarczy. Jak już wysuszacie czymś skórę to - a dużo leków na trądzik wysusza skórę - to trzeba ją czymś nawilżyć. Zbyt sucha skóra (bądź zbyt nawilżona) produkuje tylko więcej wyprysków by wyrównać do stanu początkowego. W zależności od tego jaką macie skórę (tłustą czy suchą) stosuje się różne środki. Do skóry tłustej bardzo polecam Humektan, który jest ekstra bezapachowy i nie wytłuszcza tłustej skóry jeszcze bardziej. Tu trzeba będzie trochę poszukać po aptekach bo nie jest to popularny środek.

Jak nie widać poprawy (co najmniej miesiąc) i twarz wygląda nienajlepiej - to do dermatologa. Koniecznie zwrócić mu uwagę na typ skóry jaki macie (tłusta, sucha) bo to ważne a niektórzy niestety zwracają na to uwagi. Bronić się przed antybiotykami doustnymi. Dermatolodzy lubią proponować od razu antybiotyk, a warto wcześniej wypróbować preparaty naskórne. No chyba, że twarz (i nie tylko) wygląda naprawdę ŹLE.

Na razie tyle
 

monni_1980

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Dużo marchwi, brokuł oraz Omegi 3 to i bez innych środków chemicznych skóra znacznie poprawni swój wygląd.
 

ania.szulc777

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Łódź
Hej.
Na pryszcze polecam zakup maści cynkowej w aptece (około 2zł), tym smarować twarz na noc.
Na tłusta skórę zakup tonika do twarzy np.SYNERGEN w Rossmannie (około 5zł), powoduje że sura jest ładniejsza, elastyczna, usuwa bakterie, poprawia wygląd, skóra jest gładka, stosować 2/3 razy dziennie.
I peeling do twarzy do skóry wrażliwej np. SYNERGEN w Rossmannie (około 5 zł), oczyszcza skórę, uczucie gładkości, stosować 2/3 razy w tygodniu
Jeśli nie pomorze zapraszam do kosmetyczki parę zabiegów po 70 zł i będzie dobrze.

Unikać ostrych potraw.

Sprawdzone na moim chłopaku :)

Pozdrawiam
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Unikaj kosmetyków które wysuszają skórę, to tylko nasila objawy. Wybieraj dermokosmetyki.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Mocz na skórę? No chyba żartujecie :) Przede wszystkim obserwacja własnego organizmu czyli po jakich potrawach dostaje się wyprysków...

Dieta - dużo wody mineralnej, żadnych papierochów, ograniczyć kawę, czekoladę i słodkości też (choć to nie reguła). Polecam też tabletki drożdzowe (zawierające witaminy z grupy B), oraz jakiś preparat cynkowy. Podobno warto też zjadać potrawy zawierające kwasy tłuszczowe OMEGA-3.

Kosmetyka - mycie twarzy, najlepiej jakimś łagodnym środkiem myjącym (polecam Physiogel) który nie wysuszałby skóry za bardzo. Raz-dwa razy dziennie wystarczy. Jak już wysuszacie czymś skórę to - a dużo leków na trądzik wysusza skórę - to trzeba ją czymś nawilżyć. Zbyt sucha skóra (bądź zbyt nawilżona) produkuje tylko więcej wyprysków by wyrównać do stanu początkowego. W zależności od tego jaką macie skórę (tłustą czy suchą) stosuje się różne środki. Do skóry tłustej bardzo polecam Humektan, który jest ekstra bezapachowy i nie wytłuszcza tłustej skóry jeszcze bardziej. Tu trzeba będzie trochę poszukać po aptekach bo nie jest to popularny środek.

Jak nie widać poprawy (co najmniej miesiąc) i twarz wygląda nienajlepiej - to do dermatologa. Koniecznie zwrócić mu uwagę na typ skóry jaki macie (tłusta, sucha) bo to ważne a niektórzy niestety zwracają na to uwagi. Bronić się przed antybiotykami doustnymi. Dermatolodzy lubią proponować od razu antybiotyk, a warto wcześniej wypróbować preparaty naskórne. No chyba, że twarz (i nie tylko) wygląda naprawdę ŹLE.

Na razie tyle
dziękuje za rozwiniętą odpowiedz, zgadzam się z Twoja odpowiedza w 100%.
 

Bila

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy małe, drobne krostki, które są wypełnione jakimś osoczem są wywołane alergią, czy to z przesuszenia skóry? Pojawiają się w dni upalne i są moją zmorą! Ogólnie w upały mam na tawrzy więcej dziwnych zmian niż normalnie. Jak z tym walczyć?
 
Do góry